Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

Casa in Domnesti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14 răspunsuri în acest subiect

#1
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010
Buna ziua tuturor.
Sunt nou pe forum si vreau sa va urez felicitari, voua celor din Domnesti, care ati finalizat proiecte de case sau care sunteti in proces de finalizare.
Si eu am un teren in Domnesti pe str. Sarbi-Ciutaci, pe langa primul pod peste Ciorogarla. Vreau si eu sa ma apuc de casa dar am nevoie de ajutorul vostru. Mai exact am nevoie de numere de telefon ale echipelor de muncitori, ale celor care sapa forajul si orice alte sugestii pe care le considerati utile. Proectul este in curs de finalizare si aprobarile in asteptare.
Va multumesc anticipat,
Horia

#2
alibabu

alibabu

    Hapciu'Politic

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.121
  • Înscris: 19.05.2009
bafta si grija la alegerea echipelor  :peacefingers:

#3
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010

 alibabu, on 13th July 2010, 12:59, said:

bafta si grija la alegerea echipelor  :peacefingers:
Tocmai asta e problema ca nu am inca de unde sa aleg. Poate ma poti ajuta tu cu ceva numere de telefon.  :worthy: . Dar vad ca esti din Constanta.  :(
In curand voi pune si planuri.

Editat de horia_cretu, 13 iulie 2010 - 13:29.


#4
ssprivat

ssprivat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 64
  • Înscris: 11.07.2004
Succes si nervi tari!

#5
forumeanu

forumeanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.447
  • Înscris: 20.12.2004
asteptam planuri, poze, etc. In rest...succes!

#6
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.324
  • Înscris: 17.03.2009

 horia_cretu, on 13th July 2010, 12:29, said:

Proectul este in curs de finalizare si aprobarile in asteptare.
Va multumesc anticipat,
Horia
Sa iei aviz de constructie si pt utilitati!

#7
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010

 anaki, on 15th July 2010, 18:46, said:

Sa iei aviz de constructie si pt utilitati!
Te referi la put si fosa? Ele sunt prezentate in planul de situatie ce va fi vizat spre neschimbare la PAC, ma rog acum se zice DTAC. Cred ca e suficient.


Intrebare rapida. Centrala pe gaz sau Central electrica.
In cazul celei electrice stiu ca trebuie tri-fazic. Dar daca nu pun gaze scap de costurile de racordare si nici nu mai am nevoi de gaura pt horn admisie-evacuare aer.
Voi ce spuneti?

#8
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.101
  • Înscris: 22.06.2004

 horia_cretu, on 13th July 2010, 12:29, said:

Mai exact am nevoie de numere de telefon ale echipelor de muncitori, ale celor care sapa forajul si orice alte sugestii pe care le considerati utile. Proectul este in curs de finalizare si aprobarile in asteptare.


pentru casa ii poti cere o oferta lui astrul. cu putul daca nu ai rezolvat incerc maine sa caut nr de tel in laptop ca acasa nu il gasesc

#9
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.481
  • Înscris: 02.03.2007

 horia_cretu, on 19th July 2010, 19:34, said:

Te referi la put si fosa? Ele sunt prezentate in planul de situatie ce va fi vizat spre neschimbare la PAC, ma rog acum se zice DTAC. Cred ca e suficient.


Intrebare rapida. Centrala pe gaz sau Central electrica.
In cazul celei electrice stiu ca trebuie tri-fazic. Dar daca nu pun gaze scap de costurile de racordare si nici nu mai am nevoi de gaura pt horn admisie-evacuare aer.
Voi ce spuneti?

pe lemne(peleti) nu te-ai gandit?

#10
nightmare392

nightmare392

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.513
  • Înscris: 20.09.2007
Ca sa incalzesti o casa iti trebuie o centrala electrica destul de mare si nu cred ca o sa-ti aprobe nimeni puterea necesara, pentru ca retelele noastre sunt total depasite si nu au rezerva suficienta.

#11
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010
Am o casa din lemn (panouri tip sandwich) la Sibiu. Este o casa cu 130 mp. La parter are bucatarie, living, baie, camera centralei si hol. La etaj are 3 ormitoare si baie. Casa este super ok si ma simt foarte bine in ea. Centrala este pe lemne si face fata super ok. Costuri reduse si caldura la greu. Dar am ramas o data fara curent. A fost stresant. Foc in centrala si presiune mare. Noroc ca au dat trumul la curent.
Totodata, referitor la structura pe lemn, m-a intrebat cineva, nu aleg o astfel de structura in Bucuresti. Cea de la Sibiu a fost cumparata si este o casa de vacanta.

Editat de horia_cretu, 19 iulie 2010 - 19:49.


#12
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.481
  • Înscris: 02.03.2007

 horia_cretu, on 19th July 2010, 20:45, said:

Totodata, referitor la structura pe lemn, m-a intrebat cineva, nu aleg o astfel de structura in Bucuresti. Cea de la Sibiu a fost cumparata si este o casa de vacanta.

de ce?

#13
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010

 buleala, on 19th July 2010, 22:04, said:

de ce?
Lemnul ar fi bun doar daca este adus din Franta, Elvetia, SUA sau daca este lemn lamelar. Asta din considerente de calitate si de comportament (modificari structurale in timp). Casa pe lemn are o durata mai mica de viata si este sensibila la agenti microbieni. Intr-o zona cu o astfel de seismicitate si in acelasi timp cu o calitate slaba a manperei, ar exista sanse foarte mari de degradare in timp a legaturilor dintre elemente.

#14
forumeanu

forumeanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.447
  • Înscris: 20.12.2004
in concluzie, tu ce cauti? Contacte pentru colaborari? Cred ca e o arie dedicata pentru asa ceva. (Bursa?!).

#15
horia_cretu

horia_cretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 13.07.2010

 forumeanu, on 20th July 2010, 09:50, said:

in concluzie, tu ce cauti? Contacte pentru colaborari? Cred ca e o arie dedicata pentru asa ceva. (Bursa?!).
Caut mai mult recomandari. Dar aici am inceput un jurnal. Momentan depun din nou pt urbanism deoarece am mai depus odata in 2008.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate