Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 

F64 review

- - - - -
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#469
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Aveți careva wishlist la f64? Cum vi se pare "noua" versiune? Se vede OK pe un browser mobil?

#470
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Mda, asa e, nu ma lasa sa cotrobai prin site-ul lor cu ublock prezent la datorie.
Carevasazica, draga F64, adio si n-am cuvinte, concurenta iti multumeste pentru clientul pe care i-l trimiti!

#471
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,909
  • Înscris: 28.12.2006
Mi se pare normal, daca blochezi continutul cum vrei sa afiseze continutul?

Edited by crokodilu, 28 January 2020 - 23:07.


#472
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Am mai scris și eu despre căcatul ăsta. E singurul site unde se întâmplă mizeria asta. Tot site-ul lor a devenit o experiență jenantă.

Cred că au ales cea mai ieftină soluție de e-commerce. Până și site-ul Fotohobby e mai prietenos acum. Apropo, am ajuns să cumpăr de la ei, fix din cauza problemei ăleia cu AdBIocker de la f64... Păi ce facem aici?
Și culmea e, că am descoperit că Fotohobby sunt mai prietenoși.

#473
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Cautarea pe site e in craci si totul se misca cu viteza melcului, multe produse sunt iesite din stoc de foarte mult timp (am luat un BlackRapid de pe Amazon pentru ca la F64 nu mai e in stoc de prin vara anului trecut) si preturile raman relativ mari.

No bueno.

Si da, cei de la fotohobby au devenit mai prietenosi de la o vreme incoace.

#474
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Eu nu înțeleg de ce nu își asumă țeapa asta cu Vtex și să-și găsească naibii alt provider.
Sau să meargă la o școală generală  să roage doi, trei elevi de clasa a 8-a să le facă un site.

#475
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,909
  • Înscris: 28.12.2006

View Postbv01, on 29 ianuarie 2020 - 10:46, said:

Sau să meargă la o școală generală  să roage doi, trei elevi de clasa a 8-a să le facă un site.
De-ar fi asa de simplu...

#476
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009

View Postbv01, on 29 ianuarie 2020 - 10:46, said:

Eu nu Ă®nțeleg de ce nu Ă®și asumă țeapa asta cu Vtex și să-și găsească naibii alt provider.
Ma gandesc ca nu le mai merg nici afacerile ca altadata! Imi aduc aminte de vremurile cand te cam calcai pe picioare in sediul ala urias de pe Splai. Acum cam bate vantul pe acolo, am fost acum doua saptamani sa ridic ceva si era gol, gol.

#477
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,909
  • Înscris: 28.12.2006
Cum, nu e coada nici la ML-uri?
Pai este explicabil avand in vedere ca este net, este curier si lumea deja si-a luat aparate/telefoane/obiective.

#478
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012

View Postcrokodilu, on 29 ianuarie 2020 - 11:08, said:

De-ar fi asa de simplu...

Încerc și eu să-i ironizez. Anyway, există zeci de soluții mult mai OK decât trompeta aia a lor de la vtex.

#479
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 09.05.2009
@croko Pai da, dar filozofia lor de vanzari e un pic altfel. Ideea e sa te duci sa pui mana, sa probezi, sa discuti, etc. Ca asa net si curieri existau si atunci cand au deschis magazinul ala urias!

Edited by DannyMC, 29 January 2020 - 11:53.


#480
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,909
  • Înscris: 28.12.2006
Doar ca lucrurile s-au radicalizat in ultimii ani: fie mergi pe telefon si aici ce sa mai probezi, fie mergi pe ML si aici se stie ca sony/oly sunt tatal lor, perfecte si deci ce sa mai testezi. Pe vremuri erau dezbateri, variante, discutii mai diversificate...cred, iar f64 era cumva mai wow.

Edited by crokodilu, 29 January 2020 - 11:55.


#481
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Plus că regula explicită pe site este că renunți la cele 14 zile de retur dacă pui mâna pe produs la preluare.

#482
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
Si eu care chiar ma gindeam sa fac prin fe-martie o excursie la ei taman pentru butonat, incercat, probat niste Canoane APS-C. Posted Image
Chit ca aia doi din coasta mea m-au zapacit cu "Olympus, Olympus, Olympus" !

#483
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,909
  • Înscris: 28.12.2006
Presupun ca te lasa sa butonezi acolo la ei chiar daca ai activat ublock-ul. Si comanzi unde poti.

View Postbv01, on 29 ianuarie 2020 - 11:56, said:

Plus că regula explicită pe site este că renunți la cele 14 zile de retur dacă pui mâna pe produs la preluare.
Asta daca le iei din magazin, dar online este inca valabila.

Edited by crokodilu, 29 January 2020 - 12:19.


#484
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Intr-o vreme era 30 de zile indiferent de unde ridicai (dar unii abuzau de ea).

Intr-un fel e de asteptat ca, pe o piata in cadere, calitatea serviciilor sa fie printre primele care sufera.

Pe de alta parte, din ce am mai citit si eu, se pare ca fix calitatea asta a serviciilor e ceea ce iti tine clientul fidel ...

@Taxon:
Ia dom'le un Panasonic ca sa le inchizi gura la aia cu Olympus. E mai ieftin, obiectivele sunt mai usoare si ergonomia e facuta de cineva care chiar fotografiaza, nu de niste soareci ingineri intr-un birou unde nu intra lumina.

#485
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Are și Panasonic hibele lui. Testat. Dar da, ergonomia e bună. Dar e bună și la frații de la Olympus.

f64. Cred că îi judecați prea dur. Piața a căzut tare de tot și se chinuie și ei cum pot să supraviețuiască. Este clar că și calitatea serviciilor a scăzut pentru că serviciile bune, costă. Iar f64 a fost un etalon în domeniu.
Da, e mai mult gol pe la ei. Deși fac eforturi să nu fie și aici încadrez tot felul de evenimente & shit.
Cu consilierii în magazin, e greu. De obicei clienții îi învață pe ei și nu cum ar fi firesc, consilierul să fie cel care chiar știe și nu doar se pricepe. Dar oamenii buni costă și ei și...
Stocul de marfă s-a cam dus și el pe p... de când cu scăderea vânzărilor.

S-a tot făcut vorbire despre site-ul lor. Cred că asta ar fi cea mai mică problemă. Sincer.

#486
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View PostReactor2015, on 29 ianuarie 2020 - 13:06, said:

Are și Panasonic hibele lui. Testat. .....

Care sunt hibele Panasonic?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate