Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei
 Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp
 Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...
 Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi

Fundație casa
 

Semnalizarea, obligatie sau sictir?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#37
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.077
  • Înscris: 02.03.2003

View Postbossake, on 7th July 2010, 19:32, said:

o alta situatie cand e absolut necesar sa semnalizezi e atunci cand astepti la semafor sa faci stanga si urmeaza sa acorzi prioritate celor din sens opus. sa stie omul care vine din spate si vrea sa mearga inainte sa nu se bage pe banda ta.


View Postaalinn, on 7th July 2010, 19:39, said:

in ce oras se intampla asta ?ca in bucuresti sigur nu cel putin pe fundeni unde fac stanga la spital si tu ramai blocat pe banda


View PostMaterium, on 7th July 2010, 20:45, said:

Ei nah! Eu de intersectia de la gara ma lovesc destul de des, am vazut multe in ea, s-a mai intamplat sa ma gandesc la altele si nu am mai putu intra pe banda pe care mergi doar inainte. Absolut niciodata ala din fata nu a semnalizat intentia de a schimba sensul de mers.


View Postrichelieu, on 7th July 2010, 23:01, said:

Cei mai enervanti sunt cretinii care stau la semafor pe banda de inainte si la stanga, nesemnalizand ca vor sa faca stanga. Asta-i motivul pentru care evit in permanenta sa ma inscriu pe o astfel de banda cand merg inainte. Pe locul doi, ar fi cretinii care vor sa faca stanga, pe un drum cu 2 benzi pe sens, evident de pe banda 2, ajung la 5m inainte de strada respectiva, pun frana brusc si....unii au bun simt....dupa ce au franat, semnalizeaza totusi. Pai idiotule care esti tu idiot...de ce oare in lege scrie 50m inainte in oras si 100m afara? :huh: Nu includem aici taximetristii care prin definitie sunt pe locul doi in topul nesimtitilor citadini si soferii de maxi taxi, care conduc detasat acest top.



Am deschis acum cativa ani un topic pe aceasta tema dar nu s-a bucurat de mare succes, multi chiar s-au aratat intrigati.
Oamenii argumentau ca ii deranjeaza sunetul semnalizarii si ca oricum nu are rost sa semnalizeze (din motive de ei stiute).

Eu, daca ma trezesc in spatele unui individ care nu semnalizeaza dar totusi face stanga, am grija sa ii strig tare un prietenos "semnalizeaza boule".
Multi se prind de mesaj.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate