Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Fifa 11

- - - - -
  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#253
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010

 Andreas1, on 2nd January 2011, 22:06, said:

Tasta de sut si de obicei directia. Daca trag de la mijloc la poarta din stanga iar jucatorul e in partea de jos a ecranului, inainte si sus. Daca sunt in partea de sus a ecranului, inainte si jos. U get the drill.
Faza e ca nu toate intra. De obicei imi dau seama daca mingea intra in poarta sau nu, da uneori o mai dau si in bara. Fac un clip si cu ratari de la distanta, numa sa mai strang cateva. :)

Edit:
Nu conteaza dificultatea. Pe legendary e doar ceva mai greu sa-ti asezi mingea pentru sut. Daca o loveste bine, intra.
Mda, am citit descrierea de pe youtube. ;)
La mine e ceva culmea... imi intrau astfel de goluri cam de cand a aparut jocul pana la inceputul lui decembrie cam 1 la vreo 20 de "tentative", iar acum cand (teoretic) sunt mai avansat, nu mi-a mai intrat UNUL de o gramada de timp. Ba dau prea tare si se duce la distanta mare de poarta (in cazul asta ma mai fac si de ras cand joc cu cineva :P ), ba prea incet si imi ia mingea un fundas. :lol:

Later Edit: Am incercat acum smecheria si din 10 suturi am dat 3 bare. :thumbup: Bun. Acum tot ce-mi mai trebuie este putin noroc. :D

Edited by Cipry7, 02 January 2011 - 22:27.


#254
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

 Cipry7, on 2nd January 2011, 22:10, said:

Mda, am citit descrierea de pe youtube. ;)
La mine e ceva culmea... imi intrau astfel de goluri cam de cand a aparut jocul pana la inceputul lui decembrie cam 1 la vreo 20 de "tentative", iar acum cand (teoretic) sunt mai avansat, nu mi-a mai intrat UNUL de o gramada de timp. Ba dau prea tare si se duce la distanta mare de poarta (in cazul asta ma mai fac si de ras cand joc cu cineva :P ), ba prea incet si imi ia mingea un fundas. :lol:

Later Edit: Am incercat acum smecheria si din 10 suturi am dat 3 bare. :thumbup: Bun. Acum tot ce-mi mai trebuie este putin noroc. :D

Dai tu lada aia de bere maine sau poimaine. :D

#255
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010

 Andreas1, on 2nd January 2011, 22:46, said:

Dai tu lada aia de bere maine sau poimaine. :D
Gata sefu', se rezolva. Vad ca esti din Arad, eu din Targoviste, il aduc si pe blue_ikks din Iasi, ca si pe el l-ai ajutat, si imediat ajunge berica. Ne-am nimerit numai bine... ;)

#256
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

 ColtAlb, on 2nd January 2011, 01:23, said:

Sweet bug!  :wub:

fifa11.jpg
Este patch de la GreekSuperPatch, îl instalezi, restart career și dispare :D.
Carierele din FIFA 11 sunt chiar reușite. Am avut mai întâi una la Yeovil Town, în 6 sezoane am promovat din liga a treia până la câștigarea tuturor trofeelor posibile ( Premier League, UCL, Supercupa Angliei, Supercupa Europei, FA Cup, English Cup ), apoi, în aceeași carieră, deși aveam oferte de la Real și Barca am semnat cu I.Porto Alegre și în ciuda unui început de sezon catastrofal am câștigat și titlul și cupa.
Apoi, din cauză că mai toate vedetele se retraseră, am început o nouă carieră la Leverkusen, unde cu ajutorul transferurilor stelare, Tshabalala și Ronaldinho, am câștigat din nou titlul și cupa.Acum am semnat cu Napoli și sunt pe primul loc după 25 de jocuri, la 2 puncte de AC Milan. Cavani are 43 de goluri deja :D. Mitică Cardoso prinde niște meciuri de îmi venea pe moment să îl vând pe Hamsik la ce goluri dădea puștiul român :D.
Spuneți și voi ce cariere aveți ( ați avut ). Lângă cel Online, este clar cel mai interesant mod al jocului ( Be a Pro e o mizerie în opinia mea ).


P.S: Am sute de meciuri jucate și nici un gol marcat de la mai mult de 35 de metri. La lovituri libere în schimb, cu un C.Pander sunt 50% șanse să marchez, am prins ideea cum se face.
P.S 2: Sunt singurul care "iau locul" comentatorului în timp ce joc :)?

Edited by mattbaker, 03 January 2011 - 15:02.


#257
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

 mattbaker, on 3rd January 2011, 15:00, said:

Este patch de la GreekSuperPatch, îl instalezi, restart career și dispare :D.

Thanks!

 mattbaker, on 3rd January 2011, 15:00, said:

Carierele din FIFA 11 sunt chiar reușite. Am avut mai întâi una la Yeovil Town, în 6 sezoane am promovat din liga a treia până la câștigarea tuturor trofeelor posibile.

Oh yeah! :roflmaofast:

 mattbaker, on 3rd January 2011, 15:00, said:

Spuneți și voi ce cariere aveți ( ați avut ). Lângă cel Online, este clar cel mai interesant mod al jocului ( Be a Pro e o mizerie în opinia mea ).

Am început cu Accrington (una din cele mai slabe echipe din liga a 4-a engleză), buget pe World Class și nu am făcut niciun transfer (nici nu intenționez, cel puțin în primele 2 sezoane). Toți banii îi bag deocamdată în Fitness Coach.
Joc pe Professional și aș vrea să trec pe WC doar că jucătorii sunt cam leșinați + că ăștia de la EA nu sunt în stare să facă UN joc în care pe dificultate mare CPU să joace bine, nu să trișeze.

PS: Îmi plac arbitrii ăștia de văd un offside la milimetru, dar când adversarul are talpa pe genunchiul unui jucător de-al meu se fac că nu văd.

Attached File  fifa_11.jpg   167.99K   64 downloads

#258
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

 mattbaker, on 3rd January 2011, 15:00, said:

La lovituri libere în schimb, cu un C.Pander sunt 50% șanse să marchez, am prins ideea cum se face.

Noua nu ne zici? :lol:

#259
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Free Kick Tutorials
Are tot felul de tutoriale, short free kick, medium, long, Ronaldinho, Lampard etc :D.

#260
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Frumoase lovituri , dar ce inseamna LS la tastatura , ca nu gasesc la setari :-?

#261
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010

 mattbaker, on 3rd January 2011, 15:00, said:

Sunt singurul care "iau locul" comentatorului în timp ce joc :)?
Odata m-a sunat vecina de sub mine exact cand eram prea prins in joc ca sa urlu mai incet ca invata (avea BAC intr-o luna). :lol::lol:
Deci, nu esti singurul, dar nu cred ca esti ca mine. :D

 seawolf, on 3rd January 2011, 18:04, said:

Frumoase lovituri , dar ce inseamna LS la tastatura , ca nu gasesc la setari :-?
LS = Left stick (sagetile, deobicei stanga pentru un dreptaci pentru a pune efect spre interior) ;)

Edited by Cipry7, 03 January 2011 - 18:38.


#262
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Eu doar injur. Rar mai strig "gol".

Nu e rau tutorialu, merci.

Cu camera Pro mi-e si mie mult mai usor sa dau gol din lovitura libera.

Edited by Andreas1, 03 January 2011 - 18:58.


#263
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008

 Andreas1, on 23rd December 2010, 15:34, said:

-Cand joc multiplayer (cu gameranger) trebuie sa dau alt+tab si sa intru iarasi in joc ca sa-mi mearga mai departe de imaginea cu cech. Cand imi apare jucatorul din arena, iara trebuie sa fac acelasi lucru ca sa-mi mearga meniul. Dupa, de obicei, nu mai am probleme, desi mai nou imi ramane ecranul negru cand se incarca meciul.

Instaleaza windows xp si nu o sa mai ai probleme !

 mattbaker, on 3rd January 2011, 17:57, said:

Free Kick Tutorials
Are tot felul de tutoriale, short free kick, medium, long, Ronaldinho, Lampard etc :D.
Intrebare: unde trebuie sa intri ca sa te antrenezi la lovituri / penalty / cornere etc.?

Edited by Skypee, 03 January 2011 - 19:07.


#264
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010

 Skypee, on 3rd January 2011, 19:07, said:

Intrebare: unde trebuie sa intri ca sa te antrenezi la lovituri / penalty / cornere etc.?
In Practice Arena dai F1 si ai acolo optiuni cum ar fi Practice set piece. :D
Pentru penalty alegi Free kick si pui mingea oriunde in careu. ;)

Edited by Cipry7, 03 January 2011 - 19:16.


#265
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Merci , chiar nu stiam  :uhuhno:

#266
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007

 Cipry7, on 3rd January 2011, 18:20, said:

LS = Left stick (sagetile, deobicei stanga pentru un dreptaci pentru a pune efect spre interior) ;)

Ms,
am incercat sa mai exersez si eu dar nu prinde efectu ca a lu ala din video de nici o culoare .
Goluri mai dau din cand in cand , dar acelasi efect , nici odata :|

#267
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010
Stie careva pe ce butoane trebuie sa apas sa-mi iasa celebrarea de la primul si al doilea gol (tot aia :P) din clipul asta? :huh:
Am cautat peste tot pe net ("dead man") si n-am gasit, iar pe site-ul asta nu apare.

Edited by Cipry7, 08 January 2011 - 00:29.


#268
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,616
  • Înscris: 29.01.2008
Nu este in joc, alea sunt de la World Cup, iar Fifa 11 are de la Fifa 10 de pe console.

#269
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010

 florin_alin24, on 8th January 2011, 00:35, said:

Nu este in joc, alea sunt de la World Cup, iar Fifa 11 are de la Fifa 10 de pe console.
Pacat. Oricum, mersi pentru lamurire. ;)

#270
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Cum fac sa il transfer pe Giani Kirirta de la Bursaspor (in prima liga turca) la QPR Londra in liga a doua engleza ?La Fifa 11 bineneteles
Eu de cand joc Fifa in managermode nu am cumparat nici odata un jucator.
Care e procedura ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate