Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Radio la tel mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Si eu tot cu k800i m-am pricopsit. Testandu-l in casa comparativ cu Sony 7600 am vazut ca la selectivitate sta ceva mai prost (Sony 7600 deja e standard adica prost pe selectie -230 khz :o , probabil ca tel are filtru de 280 khz), iar la sensibilitate e mult mai slab, practic 87.6 Shumen care se aude (chinuit e drept) pe 7800, pe tel nu exista. La fel 107.9 Darik care pe radio e stereo fara fas, intra mono si slabut pe tel. O sa vad cum se comporta la drum lung, in zone mai putin intermodulate.
Oricum azi spre servici in zona Apaca, radio 21 era inexistent de la spleterele 91,7 si 93,5 in timp ce pe radioul de masina era ok cu f. mici caraieli.
In general sunt multumit de telefon, receptia cred ca e comparabila cu cea de pe j230i tot de la Sony Ericsson si clar mai buna ca la Nokia 6233 care nu stia deloc de Darik 107.9. Castile folosite au fost cele de W810i cu adaptor si casti Sony MDR310 puse pe adaptor, deci cam lung firul, o sa incerc si cu castile de la j230i

Edited by rvic77, 29 May 2007 - 10:27.


#38
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 rvic77, on May 29 2007, 11:24, said:

Si eu tot cu k800i m-am pricopsit. Testandu-l in casa comparativ cu Sony 7600 am vazut ca la selectivitate sta ceva mai prost (Sony 7600 deja e standard adica prost pe selectie -230 khz :o , probabil ca tel are filtru de 280 khz), iar la sensibilitate e mult mai slab, practic 87.6 Shumen care se aude (chinuit e drept) pe 7800, pe tel nu exista. La fel 107.9 Darik care pe radio e stereo fara fas, intra mono si slabut pe tel. O sa vad cum se comporta la drum lung, in zone mai putin intermodulate.
Oricum azi spre servici in zona Apaca, radio 21 era inexistent de la spleterele 91,7 si 93,5 in timp ce pe radioul de masina era ok cu f. mici caraieli.
In general sunt multumit de telefon, receptia cred ca e comparabila cu cea de pe j230i tot de la Sony Ericsson si clar mai buna ca la Nokia 6233 care nu stia deloc de Darik 107.9. Castile folosite au fost cele de W810i cu adaptor si casti Sony MDR310 puse pe adaptor, deci cam lung firul, o sa incerc si cu castile de la j230i
Intrebare: la radio iti arata si numele postului sau trebuie sa-l bagi tu? De ce compari un aparat de radio specializat pentru receptia DX cu radioul de pe telefonul mobil? Nu cumva vrei prea mult de la un telefon mobil, sa receptioneze si posturile straine? El nu e facut pentru asa ceva, ci doar pentru posturile locale si nationale obisnuite. Asa-i ca Shumenul ti-a intrat doar fiindca ai bagat tu frecventa manual? Daca dadeai pe automatic search nu cred ca se oprea pe frecventa respectiva.

#39
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Salut, eu scanare automata nu mai fac decat pe aparatele care n-au scanare manuala :D , tel are posibilitatea de a scrie direct frecventa, cum eu stiu toate frecventele ce rost are sa stau dupa search ? Oricum statiile slabe n-ar fi gasite cu search si asta se intampla si pe Sony 7600. Apropo de el, daca te uiti pe net e printre radiourile slabe de DX (pentru incepatori) si din  pacate e singurul care se gaseste in Ro. Vezi pe DX-eri ca sta rau la selectabilitate si la intermodulatii (aici eu n-am avut radio fara asa ceva, deci nu stiu cum e :D ). Ok hai sa nu comparam radio de la k800i cu Sony 7600 ca-s alte clase, dar hai sa-l comparam cu Watson TR4015, un miniradio de 30 ron ce-l iei daca ai noroc din piata. In prima zi am mers cu telefonul cu R21 in urechi de acasa pana la servici : 6 km. Pe K800i pe o distanta  de 1 km nu s-a putut auzi din cauza spleterelor unor posturi locale, a doua zi pe Watson, 21 a fost atacat doar pe 50 m :D - cred ca e clar cum sta la selectie si intermodulatii. Acum la sensibilitate nu am vazut diferente mari, 107.9 cam la fel se aude pe amandoua, totusi pe radioul de telefon sunetul nu este stereo desi semnalul ar fi fost suficient.
In concluzie radioul de pe k800i e ok, nu faci DX cu el, in oras stai pe local si te rogi sa nu fi in apropierea altui emitator, iar la tara poti sta linistit pe radiourile din zona (30-100 km) - dar mai greu pe stereo.

#40
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 rvic77, on May 31 2007, 10:04, said:

In concluzie radioul de pe k800i e ok, nu faci DX cu el, in oras stai pe local si te rogi sa nu fi in apropierea altui emitator, iar la tara poti sta linistit pe radiourile din zona (30-100 km) - dar mai greu pe stereo.
Dar nici nu-l iau pentru DX, ci pentru posturile de radio care se prind in mod normal. :D  Singurul emitator din zona este turnul de televiziune de la Techirghiol, de pe care emit majoritatea posturilor din zona. Si mai e Romantic de la Eforie Nord. Si in Constanta-oras e la fel, un singur emitator care acopera toate posturile din zona.
Intrebare: pe telefon la posturile de radio cu RDS scrie aceleasi mesaje ca la casetofoanele auto, sau altele?

#41
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

 duculeana, on May 30 2007, 20:59, said:

Intrebare: la radio iti arata si numele postului sau trebuie sa-l bagi tu? De ce compari un aparat de radio specializat pentru receptia DX cu radioul de pe telefonul mobil? Nu cumva vrei prea mult de la un telefon mobil, sa receptioneze si posturile straine? El nu e facut pentru asa ceva, ci doar pentru posturile locale si nationale obisnuite. Asa-i ca Shumenul ti-a intrat doar fiindca ai bagat tu frecventa manual? Daca dadeai pe automatic search nu cred ca se oprea pe frecventa respectiva.

Confirm ca am incercat si eu pe SE-K750i in Bucuresti in Militari intersectia Lujerului, etaj 9.
Am prins 87.6 Shumen si 107.9 Darik, ambele cu fasaieturi si mono.

In general sunt foarte multumit de performantele pe care le da, prinde bine si foarte bine vreo 22-23 de posturi in Bucuresti. Dintre care 16-17, foarte bine (adica stereo si fara fasaieturi la nivelul strazii). Eu zic ca pentru un gadget pe care il tii intr-un buzunar de la blugi, e mai mult decat suficient (nu mai spun de celelalte functii: telefon, multimedia, camera foto-video, etc).
K800, K810 n-am le-am testat dar astept cu interes viitorul K900 anuntat pentru anul asta...


ps:RDS-ul imi arata numele postului respectiv si frecventa. Alte informatii nu au intrat (pana acum cel putin.)

#42
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 duculeana, on May 31 2007, 10:16, said:

Dar nici nu-l iau pentru DX, ci pentru posturile de radio care se prind in mod normal. :D  Singurul emitator din zona este turnul de televiziune de la Techirghiol, de pe care emit majoritatea posturilor din zona. Si mai e Romantic de la Eforie Nord. Si in Constanta-oras e la fel, un singur emitator care acopera toate posturile din zona.
Intrebare: pe telefon la posturile de radio cu RDS scrie aceleasi mesaje ca la casetofoanele auto, sau altele?
Nu, din pacate RDS-ul stie numai de PTY-adica afiseaza denumirea postului si atat-eventual frecventa :D , nici o sansa de radio text sau alte facilitati ! Are AF (auto frequency) care mie nu mi-a mers, adica am pus 91.3 Kiss de Buzau, am stat cu el sa fasaie si tot n-a trecut pe 96.1...

Edited by rvic77, 31 May 2007 - 11:16.


#43
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

 rvic77, on May 31 2007, 12:14, said:

Nu, din pacate RDS-ul stie numai de PTY-adica afiseaza denumirea postului si atat-eventual frecventa :D , nici o sansa de radio text sau alte facilitati ! Are AF (auto frequency) care mie nu mi-a mers, adica am pus 91.3 Kiss de Buzau, am stat cu el sa fasaie si tot n-a trecut pe 96.1...


Mie mi-a mers chestia cu AF la K750, si chiar prin Bucuresti, nu mai stiu la ce post exact dar sarea de pe un canal pe altul dupa un timp, si nu mi-a placut, asa ca am dezactivat-o si n-am mai incercat.
oricum, stiu ca trebuie ca postul respectiv sa dea informatii despre existenta altor frecvente pe care el emite, pentru ca radioul sa caute automat frecventa respectiva in caz ca nu se aude bine.
Altfel o activezi degeaba ca nu sare la alta frceventa..

#44
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 asyst72, on May 31 2007, 12:25, said:

Mie mi-a mers chestia cu AF la K750, si chiar prin Bucuresti, nu mai stiu la ce post exact dar sarea de pe un canal pe altul dupa un timp, si nu mi-a placut, asa ca am dezactivat-o si n-am mai incercat.
oricum, stiu ca trebuie ca postul respectiv sa dea informatii despre existenta altor frecvente pe care el emite, pentru ca radioul sa caute automat frecventa respectiva in caz ca nu se aude bine.
Altfel o activezi degeaba ca nu sare la alta frceventa..
Pai am stat pana am luat bine 91.3 cu RDS, apoi m-am plimbat ca sa-l atenuez lent si nimic, Kiss are sigur functia asta; pe masina da in boala cu schimbatul de a trebuit sa scot AF-ul. E adevarat ca la ce densitate au posturile si la ce decalaj exista intre ele, functia asta chiar iti strica auditia mai mult decat scaderea receptiei.

#45
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 asyst72, on May 31 2007, 12:25, said:

Mie mi-a mers chestia cu AF la K750, si chiar prin Bucuresti, nu mai stiu la ce post exact dar sarea de pe un canal pe altul dupa un timp, si nu mi-a placut, asa ca am dezactivat-o si n-am mai incercat.
oricum, stiu ca trebuie ca postul respectiv sa dea informatii despre existenta altor frecvente pe care el emite, pentru ca radioul sa caute automat frecventa respectiva in caz ca nu se aude bine.
Altfel o activezi degeaba ca nu sare la alta frceventa..
Pai am inteles ca sare la alta frecventa in sensul ca daca nu gaseste nimic pe 96.1 o ia pe urmatoarea pe care este ceva, dar nu ca ar sari atunci cand intri in alta localitate pe acelasi post pe frecventa lui din acea localitate....De ex: daca eu il am setat pe 91.1 Kiss si merg cu trenul si intru in alta localitate unde nu mai e Kiss pe frecventa aia, imi sare la urmatoarea frecventa ocupata (ex:92.2).

#46
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 rvic77, on May 31 2007, 12:36, said:

Pai am stat pana am luat bine 91.3 cu RDS, apoi m-am plimbat ca sa-l atenuez lent si nimic, Kiss are sigur functia asta; pe masina da in boala cu schimbatul de a trebuit sa scot AF-ul. E adevarat ca la ce densitate au posturile si la ce decalaj exista intre ele, functia asta chiar iti strica auditia mai mult decat scaderea receptiei.
Off, mai Victoras..zau ca nu te inteleg. Chiar n-am inteles de ce l-ai pus pe 91.3, care e frecventa de la Buzau, cand stii foarte bine ca-n Bucuresti se prinde pe 91.1? Sa fim seriosi, ai pretentia ca eu de la Eforie sa receptionez Europe FM de la Viseu pe 107.1 (~800 km distanta)? Tu vrei prea multe de la un radio inclus intr-un telefon mobil. Una e ca se prinde postul tau local mult mai clar decat pe walkman sau pe combina, si cu totul alta e sa te-astepti sa prinzi Darik, Marik etc. Majoritatea oamenilor isi ia radioul pentru posturile locale, nu poti tu sa impui lui Sony sau Nokia "faceti-mi ma mie telefon cu radio pentru DX".
Eu nu dadeam cum ai dat tu atunci 6 milioane pe Sony 7600 (deci doar pe un aparat de radio) nici sa ma tai. Mai bine luam telefon mobil k750i sau de-astea mai noi cu radio si aveam de toate in el.

Edited by duculeana, 04 June 2007 - 12:17.


#47
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 duculeana, on Jun 4 2007, 13:16, said:

Off, mai Victoras..zau ca nu te inteleg. Chiar n-am inteles de ce l-ai pus pe 91.3, care e frecventa de la Buzau, cand stii foarte bine ca-n Bucuresti se prinde pe 91.1? Sa fim seriosi, ai pretentia ca eu de la Eforie sa receptionez Europe FM de la Viseu pe 107.1 (~800 km distanta)? Tu vrei prea multe de la un radio inclus intr-un telefon mobil. Una e ca se prinde postul tau local mult mai clar decat pe walkman sau pe combina, si cu totul alta e sa te-astepti sa prinzi Darik, Marik etc. Majoritatea oamenilor isi ia radioul pentru posturile locale, nu poti tu sa impui lui Sony sau Nokia "faceti-mi ma mie telefon cu radio pentru DX".
Eu nu dadeam cum ai dat tu atunci 6 milioane pe Sony 7600 (deci doar pe un aparat de radio) nici sa ma tai. Mai bine luam telefon mobil k750i sau de-astea mai noi cu radio si aveam de toate in el.
1. in Buc Kiss-ul local e pe 96.1
2. in Buc Kiss se aude si pe 91.3 (dealul Istrita  aprox 650 m alt. si nu Buzau) pe absolut orice junghi de radio
3. Pentru a testa functia AF in Buc, cum voiai sa procedez ?!!
4. De unde si pana unde, se aude un radio de mobil mai bine ca o scula dedicata ? tuner, radio dedicat, etc ?!
5. Nu am dat 600 ron pe Sony si chiar daca dadeam nu era treaba ta !
Ca un PS : pe propagarea de zilele astea s-au auzit americanii destul de aproape de tine la Sulina - asa ca evident ca e posibil sa vina si Viseul in Eforie, doar sa prinzi momentul si sa fi in locul si cu scula potrivita  :D
Omule daca tot faci observatii, macar fa-le pertinente, si ramai cu radioul tau k750i care e cel mai bun ! Sa moara nesimtiti de la Sangean sau Lextronic ca fac ai draq aparate de radio pe care vor sute de $, escroci capitalisti  :D

Edited by rvic77, 04 June 2007 - 14:10.


#48
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 duculeana, on Jun 4 2007, 13:16, said:

Off, mai Victoras..zau ca nu te inteleg. Chiar n-am inteles de ce l-ai pus pe 91.3, care e frecventa de la Buzau, cand stii foarte bine ca-n Bucuresti se prinde pe 91.1? Sa fim seriosi, ai pretentia ca eu de la Eforie sa receptionez Europe FM de la Viseu pe 107.1 (~800 km distanta)? Tu vrei prea multe de la un radio inclus intr-un telefon mobil. Una e ca se prinde postul tau local mult mai clar decat pe walkman sau pe combina, si cu totul alta e sa te-astepti sa prinzi Darik, Marik etc. Majoritatea oamenilor isi ia radioul pentru posturile locale, nu poti tu sa impui lui Sony sau Nokia "faceti-mi ma mie telefon cu radio pentru DX".
Eu nu dadeam cum ai dat tu atunci 6 milioane pe Sony 7600 (deci doar pe un aparat de radio) nici sa ma tai. Mai bine luam telefon mobil k750i sau de-astea mai noi cu radio si aveam de toate in el.

kiss fm de pe istritza are rds si nu clamapane in buc 1 la mana  :lol:
kiss din buc e 96.1 nu 91.1 ca nu suntem la mare mhai alex  :lol:
da ma eu imi iau nokia 3200 si te fac praf cu k750i daca iti iei ca eu imi fac fir standard 60 si tu ai standard 122  :lol:
un radio se ia pt repectie .. vrei nu vrei iei dx .. eu pe nokia care am avut-o am intampinat italieni fara sa vreau in portabil pe 91.7 chit ca daca am national in buc  :lol:
nu te chinui sa musti oameni pe la spate ca exista si dovezi ca in unele zone se pind pe orice JAF de tel sau de radio posturile darik , shumen si un ex grsit de alfel de tine europa fm 107.1 .. eu iti prind pe 107.7 cand e pe dos propagarea moldova pe telefon si daca vreau sa iau sa ascult ca omu atunic deschid portabila .. hehehehe  :lol:
nu uita ce zic .. la mare ai recetie garla in ambele eforii .. asa ca mucles .. darik ai , shumen ai , asa ca urmeaza ca pe popagare sa iei 92.00 un info pro si 107.7 un mic samaritean  :lol:

Attached Files

  • Attached File  ff.JPG   7.76K   12 downloads
  • Attached File  ss.JPG   6.91K   10 downloads


#49
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Nu te supara degeaba, ca n-ai de ce. Nu am jignit pe nimeni, doar mi-am spus punctul de vedere. Nu am Sony k750i dar am avut colegi care aveau si stiu cum e receptia. Oare cine mi-o fi spus ca 7600 costa acum 2 ani peste 600 RON si ca sa ma mai gandesc daca sa-l cumpar sau nu?  :scratchchin:
Am gresit spuneam de Kiss Constanta pe 91.1, asa m-am obisnuit  :D
Repet: daca mi-as lua un telefon cu radio, fie el Sony Ericsson sau Nokia, imi iau ca sa ascult pe strada, in drum spre statie si stirile de dimineata sau seara. Nu ma complic cu posturi bulgaresti, unguresti etc, fiindca nu cunosc limba si imi sunt suficiente cele ~15 posturi care se prind in mod obisnuit.

#50
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 rvic77, on Jun 4 2007, 15:08, said:

1. in Buc Kiss-ul local e pe 96.1

Ca un PS : pe propagarea de zilele astea s-au auzit americanii destul de aproape de tine la Sulina - asa ca evident ca e posibil sa vina si Viseul in Eforie, doar sa prinzi momentul si sa fi in locul si cu scula potrivita  :D
Omule daca tot faci observatii, macar fa-le pertinente, si ramai cu radioul tau k750i care e cel mai bun ! Sa moara nesimtiti de la Sangean sau Lextronic ca fac ai draq aparate de radio pe care vor sute de $, escroci capitalisti  :D

nu vezi ma ca duculeana asta cu nume de cratitza ii sta capu la mare si pt bucuresti la kiss fm  :lol:
la propagarea asta sa se astpte ca si cu speterele lu 96.2 care ii da in cap tot o sa auda francezii si tot o sa auda nemtzii arabii , turcii grecii italnienii ca rafalele depasesc valoarea abosluta de 75.3%  si se omoara cu localele ca asa e la fading :lol:
sa moara ca au bagat nesimtzitii un ta7358 pe fm .. oaraba dupa ei ... zile sa se ia cu watsonu de manaca frtesu la1185 e idem! sa stii ca e greseala in realitate ca daca mergi la unu avizat de reparatie! sony nu decat o sa faca spume la alimetarea FM-ului ca are turate trz-urile cu tesnsiuni de cretin ca sa scoata receptzie aiurea !!!  :lol:

#51
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 duculeana, on Jun 4 2007, 15:38, said:

Nu te supara degeaba, ca n-ai de ce. Nu am jignit pe nimeni, doar mi-am spus punctul de vedere. Nu am Sony k750i dar am avut colegi care aveau si stiu cum e receptia. Oare cine mi-o fi spus ca 7600 costa acum 2 ani peste 600 RON si ca sa ma mai gandesc daca sa-l cumpar sau nu?  :scratchchin:
Am gresit spuneam de Kiss Constanta pe 91.1, asa m-am obisnuit  :D
Repet: daca mi-as lua un telefon cu radio, fie el Sony Ericsson sau Nokia, imi iau ca sa ascult pe strada, in drum spre statie si stirile de dimineata sau seara. Nu ma complic cu posturi bulgaresti, unguresti etc, fiindca nu cunosc limba si imi sunt suficiente cele ~15 posturi care se prind in mod obisnuit.

hai cu exemplu de biserica .. esti o usa de biserica .. asa faci cu toata lumea te iei de ea si dupa aia regretzi si zici ca nu ai jignit .. ma alex macar termina cu asa ceva! parerea mea .. Magnum nu ai sa vezi la tine ca am intrebat in cosntantza in TOMIS si nici sony ca alu victoriii din romania ca nu se vinde nici un aparat de radio calumea acolo!

nu te mai ambala ca nu ai dreptate nici o data , iati o oglina si vezi-te .. MIE nu poti sa imi zici ca eu imi dau seama de ce fac si cum e sa cicalesc ca ma pun in viceversa ...!

EH ma cand oi fi cum am fost noi in conul fandigului de 78.7% sa te vazi cum pe 106.1 e turc sau vocea arabiei sau bayern sau te miri ce post de radio .. sau   te trezesti ca banda e plina si nu mai dai de romanesti .. nu glumesc si spun din experinetza .. asta se poate intampina in lehliu daca e de putere .. am si om care a raportat ca numai 106.6 traia si 93.9 in rest erau numai nemtzesti frantzuzestis si italienesti! ???  :lol:  :rolleyes: .
Bagate la domeniul radio cand intelegi si SIMTZI si te pricepi ce insemna nu numai sa pizni locale ci si din afara .. si sa citesti semnalel generale .. date nene sa fii in fatza!

#52
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Receptie excelenta pentru toate posturile cu Nokia 6300!  :coolspeak: Este cel mai bun telefon mobil cu radio!

#53
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

 duculeana, on Nov 4 2007, 17:06, said:

Receptie excelenta pentru toate posturile cu Nokia 6300!  :coolspeak: Este cel mai bun telefon mobil cu radio!
Da-ne mai multe detaii despre observatiile tale : amplasament, statii receptionate, amplasarea antenei (firului de casti)!
Afirmatia mi se pare hazardata oricum intrucat sunt convins ca nu ai testat toate radiourile de mobil. Ai putea zice corect cel mai bun radio de pe mobilele avute de tine (lista)

#54
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 rvic77, on Nov 7 2007, 11:56, said:

Da-ne mai multe detaii despre observatiile tale : amplasament, statii receptionate, amplasarea antenei (firului de casti)!
Afirmatia mi se pare hazardata oricum intrucat sunt convins ca nu ai testat toate radiourile de mobil. Ai putea zice corect cel mai bun radio de pe mobilele avute de tine (lista)
Asa e. Pai uite un motiv pentru care il consider un telefon cu radio bun: imi prinde de exemplu la perfectie 104.4 care in fmlist e trecut cu mai putini decibeli decat alte canale, care unele dintre ele nu le prind atat de clar cum spun ei. Cum iti explici? Dar in general, toate posturile cu putere mare de emisie le prind la perfectie, fara nici un fel de fasaituri sau bruiaje. Nu am reusit din pacate sa prind TVR, care il prindeam pe walkmanul chinezesc cu scala, pe 93.5 din cate am inteles. <_<

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate