Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Decodor Humax Digi-C HD

- - - - -
  • Please log in to reply
958 replies to this topic

#739
Fiorello2009softpedia

Fiorello2009softpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 27.12.2009
Decodorul HUMAX DIGI+C HD are functia de channel record?

#740
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, doar DIGI+C HD2-ul, dar și acesta, numai cu anumite soft-uri (cele de după feb. 2012).

#741
viper78

viper78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.12.2007
Mi se intampla rar sa ramana blocat pe un post si nu mai raspunde la nici o comanda. Trebuie scos din priza si reconectat. A mai patit asta cineva?
Ce ma sfatuiti sa fac? Decodorul este in custodie luat sh de la RDS.

#742
trabad

trabad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 09.10.2006

 viper78, on 07 februarie 2013 - 15:57, said:

Mi se intampla rar sa ramana blocat pe un post si nu mai raspunde la nici o comanda. Trebuie scos din priza si reconectat. A mai patit asta cineva?
Ce ma sfatuiti sa fac? Decodorul este in custodie luat sh de la RDS.


Nu este defect,asa se intampla si cu produse fabricate de firme de prestigiu.

#743
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Cat de rar? varianta HD sau HD2?

#744
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
Am patit si eu cu STB HD pana nu am pus separator galvanic, de atunci niciodata nu s-a mai blocat.(de peste 1 an)

#745
alxxx

alxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.01.2006

 RaulYoTM, on 08 decembrie 2010 - 22:00, said:

Salut sunt si eu fericitul detinator al unui decodor HUMAX, ideea e ca nici Pro tv HD nici tvr hd nu se vede in hd..  (Canalul este codat sau nu este disponibil) plus ca la HBO daca nu ma insel imi da eroarea aia cu smart cardul..

Mentionez ca acel card albastru pe care l-am primit nu am reusit sa il introduc de tot, a ramas 0,5 cm afara.... si banuiesc ca l-am bagat bine, dar si daca-l scot vad aceleasi programe la fel Posted Image



Stie careva ce sa fac?

Prietene, daca ti-a ramas cardul afara 0.5 cm...este foarte grav!...Ia un ciocan si baga-l bine, asa rezolvi problema. Daca te gandesti putin , CUM DRAQ AI MAI PUTEA SCOATE CARDUL DACA AR INTRA DE TOT IN APARAT?....(anumite persoane ar trebui sa aiba interzis la tehnologie, pe bune, sunt periculoase si prin intrebarile idioate pe care le pun si prin faptul ca "unul i-a dat un decodor HD" si nu stie nici macar de care tip este, si prin faptul ca si-ar putea da foc la casa) :)))

#746
mety76

mety76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.12.2005
@alxxx nu trebuie sa fii asa rau, omul are drepate . uite o imagine cu decodorul  HUMAX despre care vorbeste RaulYoTM http://picpaste.com/...ta-P6elTQIs.jpg
si daca erai atent receiver-ul este SD si este normal sa nu se vada canalele HD, apar din eroare in lista dar nu se pot viziona.
PS postul este din 2010, si cred ca poti sa-ti urmezi sfatul " (anumite persoane ar trebui sa aiba interzis la tehnologie...

#747
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
+1
i se potriveste avatarul Posted Image

#748
tabache

tabache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 08.11.2006
Am un decodor sd cu cartela aferenta pe care am pachetul Max Pack.Am vrut sa iau de la si un decodor HD,dar din decembrie ma tot amana.Am gasit de cumparat unul pe net.Intrebarea este : se va putea vedea si pachetul Max Pack pe decodorul HD daca ii pun cartela pe care o am in cel sd ? Dar daca reusesc sa cumpar un decodor cu tot cu cartela va merge cartela aceea la mine ? Multumesc anticipat.

#749
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, cartelele sunt împerecheate cu STB-urile. Nu pot fi schimbate dintr-un aparat în altul (adică pot fi schimbate fizic, dar nu vor funcționa, STB-ul va recepționa doar canalele necriptate).
Trebuie să mai insiști la ei pentru un STB HD (ori te pui pe o listă de așteptare, ori faci vizite cât mai dese în casieriile lor).

#750
gica2664

gica2664

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.06.2012
Bunaziua ,nu stie nimeni cand se va gasi un update de soft pentru digi hd2 si in bucuresti?

#751
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Nu stiu ce dreaq are decodorul asta ca pe mai multe canale,Kanal D...Antena3...Realitatea..etc, imaginea se vede foarte umflata.
Canalele HD se vad ok iar prin tunerul dvb-c al tv-ului iarasi e totul ok.
L-am stins/aprins dar degeaba.
Mi-e lene sa-i dau o resetare pentru ca trebuie sa pun canalele la loc.

A mai aparut problema asta la careva?

#752
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Umflata in ce sens? Daca ai un buton numit Wide, pe telecomanda decodorului, incearca-l.

#753
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Nu  mai vedea bara de stiri de jos,subtitrarea,emblema canalului de sus...etc.,dar nu pe toate canalele.

Intre timp am rezolvat prin setari imagine,desi era pe 16/9 am trecut la 4/3 dupa care iar la 16/9 si si-a revenit.

#754
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010
Vezi ca intre 16:9 si 4:3 mai e si o optiune "zoom" (sau echivalent)... Dupa simptomele descrise, aceasta era "activa" la tine...Posted Image

#755
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Poate era activa dar nu era afisata optiunea,nu umblase nimeni la setari.
Culmea,canalele HD se vedeau ok.
Bine ca "i-a trecut" ca n-aveam chef sa umblu cu el la reparat.

#756
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010
Pai la canalele HD si la cele transmise 16:9, nu are efect setarea zoom sau 4:3...Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate