Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#38647
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Și nu pe gratis, oricum...Posted Image

#38648
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Au băgat firul negru la tine pe scară? Poate de asta făcea poze.

#38649
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003
Imi aduc aminte cand a venit la blocuri in Iasi Telekom cu fibra , umblau ca disperăti agentii de teren de la Rds  dupa abonati iesiti din perioada contractuală , cu retentie , tv , tablete , unde nu a venit cu fibra Telekom peste ei , nici băgau in seama abonatii

Edited by pleteab, 14 July 2015 - 21:30.


#38650
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Fac poze ca să dovedească că au fost pe teren! Sunt și alte firme care procedează în acest fel! Un fel de GPS!:)
PS: La mine la bloc făcea unul poze la cutiile poștale ca să vadă șefii că a introdus cataloagele săptămânale ale unor supermarket-uri! De vreo trei luni s-a pus trei rafturi la intrarea în bloc special pt așa ceva( ca fapt divers)!

Edited by matyred, 14 July 2015 - 21:34.


#38651
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,422
  • Înscris: 04.08.2010

View Postdondhanny, on 14 iulie 2015 - 21:15, said:

Au băgat firul negru la tine pe scară? Poate de asta făcea poze.
Fibra optică vine până la cutia lor de pe scară, iar apoi netul şi cablul TV vin în casă prin cablu UTP şi, respectiv, coaxial. Din ce am observat, nu a făcut poze la cabluri, ci la pereţi. Poate vor să mai instaleze ceva (ex.: FTTH)... Alte găuri, altă distracţie...

Edited by Cipry7, 14 July 2015 - 21:32.


#38652
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Gata!Dupa 3 luni si jumatate am fost anuntat ca pot ridica Digi Smart CAM!Posted Image
P.S. S-au miscat incet, dar sigur!Posted Image

#38653
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Eu m-am trezit ieri cu un mesaj ca mi-a venit decodorul HD desi il comandasem acum vreo 3 luni ca back-up in cazul in care nu imi merge DigiCAM-ul. Am fost POP si am zis sa mi anuleze comanda de decodor si acum ma trezesc ca mi-a venit. Pai sa si-l tina!

#38654
cosmol

cosmol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 09.03.2012
Nu te obliga nimeni sa il ridici, dupa 7 zile se anuleaza comanda, asa ca nu te mai agita...

#38655
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
@blue_taty - Daca doresti te pot ajuta si eu cu anularea respectivei comenzi, doar sa imi comunici in PM cod client sau numar de comanda.
Multumesc.

#38656
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Ti-am trimis PM acum. Ar fi pacat sa stea, pe penuria asta de decodoare, unul blocat pentru cineva care nu are nevoie.

#38657
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Puteai sa anulezi si singur comanda din contul tau Digi Care. ;)

#38658
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Acum pe Travel Channel subtitrarea este decalata inaintea imaginii cu 4-5 secunde!(emisiunea "Salvamarii de pe plaja Durban")

#38659
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008
@DIGI_Helper
Am doua abonamente TV in doua locatii astfel:
- in urban am avut un Analogic la 25 RON si am trecut la Digital (si un SmartCam) la pretul de 29 RON/luna cu DigiFilm inclus in pret.
- in rural am avut un Analogic Popular la 20 RON si am trecut la Digital Popular (si un SmartCam) si DigiFilm.
Mentionez ca intre Analogic si Analogic Popular, respectiv intre Digital si Digital Popular nu am vazut nicio diferenta in structura programelor, ci ca ar fi vorba de diferenta de infrastructura, de unde si diferenta de preturi.
Intrebari:
- am inteles ca Digital Popular e 25 RON. In acest caz Digi Film e inclus in pret sau se plateste separat (3 Ron), adica 28 RON in total ? Avand in vedere ca diferenta in urban intre Digital si Analog este de 4 RON (cu tot cu DigiFilm) mi s-ar parea ciudat ca in rural aceeasi diferenta sa fie de 8-9 RON.
- e posibil ca in aceeasi zona rurala sa fie disponibile simultan pachetele Digital si Digital Popular, bineinteles la preturi diferite ?
Va intreb pt. ca in primul caz am primit raspunsuri contradictorii de la diversi reprezentanti de-ai dvs. din POP-uri si de la RC: unii spun ca DigiFilm e inclus in Popular Digital la 25 RON (un fel de promotie) altii spun ca trebuie platit in plus 3 RON.
In cel de-al doilea caz initial m-au incadrat in rural la DIgital cu 29 RON, ulterior, la solicitarea mea (cand le-am spus ca in locatia respectiva exista doar servicii de tip Popular) m-au trecut pe Digital Popular dar nimeni nu m-a lamurit la ce pret (si aici revin la intrebarea precedenta).

PS: povestea e un pic mai lunga si mai complicata dar am incercat sa sintetizez.

Edited by lbadaca, 19 July 2015 - 02:29.


#38660
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
la popular se plateste separat digifilm.  teoretic infrastructura de popular poate pierde semnal pe alocuri.  de aceea in ctr sunt specificate mai putine programe si implicit mai mic pretul. ptr cine are semnal maxim si prinde toate programele e in avantaj.

#38661
lbadaca

lbadaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 14.07.2008

View Postmaistoru, on 19 iulie 2015 - 09:47, said:

la popular se plateste separat digifilm.  teoretic infrastructura de popular poate pierde semnal pe alocuri.  de aceea in ctr sunt specificate mai putine programe si implicit mai mic pretul. ptr cine are semnal maxim si prinde toate programele e in avantaj.
Dar e normal ca pt trecerea de la Analog la Digital+DigiFilm sa platesc in urban 4 RON in plus iar in rural 8 RON ? Adica daca la Analog e diferenta de 5 RON intre urban si rural, la Digital aceasta diferenta se sterge.

#38662
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
fiecare firma isi face ce pachete vrea in functie de judet, oras, sector, cartier.
momentan in zona urbana digifilm se ofera bonus DESI in ctr este trecut cu 3 lei si nicio specificatie cum ca s-ar oferi discount.

plus ca
in urban digital+digifilm (inca bonus) = 29lei
in rural digital+digifilm = 28 lei

deci ruralul este mai ieftin desi asa cum ai concluzionat si tu mai sus grila este identica
case closed.

Edited by maistoru, 19 July 2015 - 12:26.


#38663
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 26.02.2010
Iti iei CAM pe digital urban, si il pui pe analogic popular, in acest caz beneficiezi de grila digitala urbana la pret de analogic popular.

#38664
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postmediasettv, on 18 iulie 2015 - 20:43, said:

Acum pe Travel Channel subtitrarea este decalata inaintea imaginii cu 4-5 secunde!(emisiunea "Salvamarii de pe plaja Durban")

A fost o situatie cunoscuta, s-a solutionat in cateva minute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Facebook (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate