Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#35407
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postsags, on 27 septembrie 2014 - 15:10, said:

S-a intamplat ceva cu TV Paprika?

La mine (in Bucuresti) se plange lumea ca nu mai merge de ceva timp. Am verificat chiar acum si e ecran negru ‘lipsa semnal’ desi numele apare pe multiplex, nivelul/calitatea semnalului sunt foarte bune si exista EPG pentru el. Pe forum nu am gasit referiri la el, cum ca ar fi fost scos sau ceva…
În Lacul Tei merge! Unul cu barbă face haleală!

#35408
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 24.04.2013
TV Paprika si-a revenit si la mine, fara rescanare, fara sa modific nimic, etc. Ciudat…

#35409
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Mi-a ruginit oala gigi. De unde imi iau alta oala Gigi.. la rds daca ma duc oare or avea?

#35410
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostK-X-T, on 27 septembrie 2014 - 15:51, said:

Mi-a ruginit oala gigi. De unde imi iau alta oala Gigi.. la rds daca ma duc oare or avea?
Caută pe net, sunt multe site-uri! Sau vopsește-o, eu așa am făcut cu una și merge fără probleme! Eu am vopsit-o cu un spray alb auto(supermarket 16 lei)! Dă-i cu șmirghel sau cu o perie de sârmă, înainte de vopsire!

Edited by matyred, 27 September 2014 - 16:29.


#35411
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 24.04.2013
Acu’ e randul Digi Film (si SD si HD) sa fie ecran negru, sunt din Bucuresti. Alte canale de pe acea frecventa merg. Ce s-o fi intampland?

#35412
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006

View Postsags, on 27 septembrie 2014 - 19:14, said:

Acu’ e randul Digi Film (si SD si HD) sa fie ecran negru, sunt din Bucuresti. Alte canale de pe acea frecventa merg. Ce s-o fi intampland?
E de la ei. Vad ca se cam joaca cu sigla si AP ul. A murit dvd playerul ��

#35413
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
Vreau sa fac o scanare dar nu stiu care e codul PIN . De unde il pot afla? Este acela scris pe coperta manualului bun ? Sunt abonat nou si nu stiu, plus ca nu vreau sa stric STB-ul ca sa-l plates.

#35414
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Off-Topic:


TV.R. 1, 21:10,
http://www.imdb.com/title/tt0065079/  - Tell Them WILLIE Boy Is Here (1969)
http://port.ro/willi...i_film_id=45033

Attached Files



#35415
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
Intrebare. Pe Digi Cablu Digital canalul Digi Film se plateste separat sau este inclus ca si la Digi Satelit? Multumesc.

#35416
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
În pachetul Digital (și care costă 29 de lei), canalul Digi Film este oferit promoțional, adică fără costuri suplimentare.

#35417
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007

View Postszaszsebespaul, on 27 septembrie 2014 - 21:16, said:



Ciudat, nu merge sau nu stiu eu cum trebuie introdus.

Bagi codul și apeși ok, sau nu mai e nevoie.

Edited by dondhanny, 28 September 2014 - 09:50.


#35418
Seattle

Seattle

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 457
  • Înscris: 14.09.2005
Ok perfect, multumesc mult.

#35419
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postdondhanny, on 28 septembrie 2014 - 09:48, said:



Bagi codul și apeși ok, sau nu mai e nevoie.

Nu merge deloc.

#35420
visteon

visteon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2010
Salut !Tatal meu are un TV telefunken T40FX189LBPS cu DVC-C, DVB-T, MPEG 4 si antena satelit DIGI cu abonamentul de baza de 24 lei (sta la sat- acolo nu au cablu DIGI cum am eu la Timisoara).Intrebarea este daca poate receptiona programele  HD cu acest TV cu cablul de la antena satelit bagat direct in TV sau e necesar sa inlocuiasca intr-adevar receiverul digital actual (il are de ani de zile ) cu un nou receiver HD asa cum i-au zis cei de la info RDS? Multumesc ..intre timp o sa mai rasfoiesc topicul poate gasesc ceva..

#35421
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

View Postvisteon, on 29 septembrie 2014 - 09:55, said:

Salut !Tatal meu are un TV telefunken T40FX189LBPS cu DVC-C, DVB-T, MPEG 4 si antena satelit DIGI cu abonamentul de baza de 24 lei (sta la sat- acolo nu au cablu DIGI cum am eu la Timisoara).Intrebarea este daca poate receptiona programele  HD cu acest TV cu cablul de la antena satelit bagat direct in TV sau e necesar sa inlocuiasca intr-adevar receiverul digital actual (il are de ani de zile ) cu un nou receiver HD asa cum i-au zis cei de la info RDS? Multumesc ..intre timp o sa mai rasfoiesc topicul poate gasesc ceva..

Pentru receptionarea posturilor HD pe Digi Tv Satelit este nevoie sa detii un decodor HD.

#35422
energyps2

energyps2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.05.2013
E simplu raspunsul: nu poate, tv-ul trebuie sa aiva dvb-s2 dar si asa cartela nu o impaca cu tv-ul decat cu "pile".

#35423
visteon

visteon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2010
Multumesc pentru raspunsuri.Inca ceva ..la pachetul de baza cu 24 lei la televiziunea prin satelit intra cum vad eu pe site-ul RDS programele HD :digisport 1 si 2 HD,eurosport 1 si 2 HD,protv HD si nat geografic HD sau la acestea se mai adauga si digiworld HD eventual M1 HD sau acestea doua intra doar la pachetul extra 2 si complet ?

#35424
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Posturile digiworld HU HD si M1 HD sunt in pachetul Extra2.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate