Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ganglion chist sau denumire traditionala bible chist.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
alecs_tziganu87

alecs_tziganu87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.03.2007
In urma cu o 3 luni pe partea dorsala a mainii drepti.langa degetul mare.mi-a aparut o mik umflatura care crestea in marime,initial am fost imediat dupa ce am vazut ac la doctorul de familie sa vad ce este, mi-a zis sa nu am ingrijorez ca nu este nimic grav doar un chist.Pt asta mi s-a spus sa folosesc fastum gel, prin urmare am folosit fastum gel si a disparut, s-a dezumflat, dar dupa am plekat  din tara, asta fiind in luna februarie,la fel am folosit si aici(dubai) tot ceva de genu fastum gel, pentru ca a reaparut,si am incercat sa ma duc la doctor din nou dar de data asta in Dubai.Am fost m-au consultat mi-au facut o ecografie si mi s -a pus diagnosticul "GANGLION CHIST: sau "BIBLE CHIST" In LIMBAJUL traditional.Insa pentru aceasta operatie de 20 de minute pentru a extirpa chistul de acolo trebuie sa platesc(pt ca Asigurarea nu acopera asta aici) numai putin decat SUMA DE 4000 DE RON.FFFFFFFFFFFOARTE SCOOMP.si nici nu prea am incredere in serviciile doctorilor de aici pentru ca majoritatea sunt din India nefiind foarte buni doctori.
( si am inteles ca daca aceasta operatie nu este bine facuta acest chist va reaparea)
Intrebarea mea este pot sa fac aceasta operatie in tara si la ce cost?

Daca imi puteti raspunde cat mai urgent as fi vesnic recunascator.

Multumesc.

Edited by alecs_tziganu87, 10 May 2010 - 00:40.


#2
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

 alecs_tziganu87, on 10th May 2010, 01:38, said:

In urma cu o 3 luni pe partea dorsala a mainii drepti.langa degetul mare.mi-a aparut o mik umflatura care crestea in marime,initial am fost imediat dupa ce am vazut ac la doctorul de familie sa vad ce este, mi-a zis sa nu am ingrijorez ca nu este nimic grav doar un chist.Pt asta mi s-a spus sa folosesc fastum gel, prin urmare am folosit fastum gel si a disparut, s-a dezumflat, dar dupa am plekat  din tara, asta fiind in luna februarie,la fel am folosit si aici(dubai) tot ceva de genu fastum gel, pentru ca a reaparut,si am incercat sa ma duc la doctor din nou dar de data asta in Dubai.Am fost m-au consultat mi-au facut o ecografie si mi s -a pus diagnosticul "GANGLION CHIST: sau "BIBLE CHIST" In LIMBAJUL traditional.Insa pentru aceasta operatie de 20 de minute pentru a extirpa chistul de acolo trebuie sa platesc(pt ca Asigurarea nu acopera asta aici) numai putin decat SUMA DE 4000 DE RON.FFFFFFFFFFFOARTE SCOOMP.si nici nu prea am incredere in serviciile doctorilor de aici pentru ca majoritatea sunt din India nefiind foarte buni doctori.
( si am inteles ca daca aceasta operatie nu este bine facuta acest chist va reaparea)
Intrebarea mea este pot sa fac aceasta operatie in tara si la ce cost?

Daca imi puteti raspunde cat mai urgent as fi vesnic recunascator.

Multumesc.
depinde ce fel de chis ai, nici un doctor nu-ti poate spune cat ia fara sa te consulte...
daca nu te doar si nu e inestetica lasa-l asa cum e...

Edited by errai, 12 May 2010 - 11:23.


#3
alecs_tziganu87

alecs_tziganu87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.03.2007

 errai, on 12th May 2010, 12:23, said:

depinde ce fel de chis ai, nici un doctor nu-ti poate spune cat ia fara sa te consulte...
daca nu te doar si nu e inestetica lasa-l asa cum e...
Ete inestetic si cateodata doare atunci cand ridic ceva.multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate