Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Breaking Bad (2008 - 2013)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#217
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostKatta92, on 10 iunie 2014 - 12:03, said:

Am vazut si eu saptamanile astea Breaking Bad, l-am indragit pe Hank  si cand am vazut ca l-au omorat aiaPosted Image , mi-a trebuit o saptamana pauza sa am tragere de inima pentru a putea vedea sfarsitul serialului.

Deci pur si simplu e un serial de nota 10+, toti actorii isi joaca exceptional rolurile si totul e asa de bine facut incat merita un 10+.
Si mie imi paru umpic rau de Hank..prin cate a trecut el cu brio...un adevarat luptator ce sa mai....si tot a fost mierlit....

#218
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,507
  • Înscris: 19.04.2009
Pe mine ma enerva nevasta-sa lu Hank.

Acum ma uit la The Walking Dead, si ma enerveaza Andrea :lol:

#219
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postlex404, on 12 iunie 2014 - 19:10, said:

Pe mine ma enerva nevasta-sa lu Hank.

Acum ma uit la The Walking Dead, si ma enerveaza Andrea Posted Image
Era cam toanta ea asa....da era fata de treaba ca a reusit sa-i smulga o erectie lui Hank cand era beteag.

Edited by I2O, 12 June 2014 - 19:12.


#220
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Jesus christ Marie! They're minerals!

#221
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Bun serialul mi-a placut...,te tine in suspans  actorii isi fac treaba meserias  sezonu 4 mi s-a parut cel mai bun ,,
Nota astronomica dupa IMDB  spune tot ,cred ca cel mai greu rol a fost alu fisu sa se scalambaie  iar Gus a fost mesrias tare

#222
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008

View PostUn-ZeU, on 15 august 2014 - 22:59, said:

,cred ca cel mai greu rol a fost alu fisu sa se scalambaie

http://en.wikipedia.org/wiki/RJ_Mitte
http://www.imdb.com/...v_bio_sm#trivia

Quote

Like his character on the show, he has mild cerebral palsy.

Edited by driftking91, 15 August 2014 - 23:57.


#223
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Premiul emmy pentru breaking bad si Bryan Cranston in 2014

#224
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
+ Aaron Paul
+ Anna Gunn

pentru cele mai bune personaje secundare intr un serial dramatic

#225
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Se găsește în RO pe DVD sau BD?

#226
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 14.10.2004
Din pacate nu cred ca sunt in romania, am vrut sa fac un cadou unui prieten si nu am gasit nimic oficial.
Pe amazon seria completa este ~ 50 lire.

#227
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Aștept să scadă prețul și pentru blu-ray. Acum e 74 lire.

#228
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
intr-un final am terminat serialul. este foarte interesant.
scenele lungi in care arata dramatismul prin care trece familia profesorului uneori m-au plictisit ingrozitor, asta cel putin in primele doua sezoane dar cu timpul dramele deveneau din ce in ce mai interesante.

marie: nu stiu de ce dar personajul asta mereu imi crea o stare de nervozitate cand aparea in scena. mi-a lasat mereu impresia ca o sa inceapa sa planga.
hank: gabor zelos care a pus cap la cap toate informatiile si era sa descopere laboratorul de sub spalatorie dar nu putea sa-l citeasca pe mr white (limbajul trupului) si sa-si dea seama ca el poate fi heisenberg.
huell: nu stiu de ce dar forma capului lui m-a intrigat.
jessie: no words
skyler: nu mi-a placut in primele sezoane dar parca si-a revenit in simturi in sezoanele 4-5

nu mi-a placut finalul. mr white nu a murit cum as fi dorit sa moara; intr-o explozie, asasinat, sa ii se fi taiat gatul etc. prea simplist. din informatiile pe care le-am gasit pe net creatorul spunea ca jessie dupa ce-a scapat din uzina ar fi dus o viata linistita si ok. nu mi-a placut, trebuia si el sa moara odata cu mr white in aceleasi conditii.

cele mai misto scene care mi-au placut si care imi vin acum in cap sunt cand arunca mr white cladirea in aer (sezonul 2 sau 3), cand pune bomba in azilul de batrani iar faza cu huell cand se aseaza pe gramada de bani.

per total serialul a fost misto in special sezoanele patru si cinci.

#229
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
eee, pai tocmai ca Jesse nu trebuia sa moara. Dintre cei doi el era cel "uman". E avea remuscari, el era impotriva crimelor. Trebuia sa primeasca o recompensa in final

#230
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Hai ca daca se infoiau umpic..mai trageau cateva sezoane.
Nu a arata nicaieri ca a murit...doar a lasat sa se inteleaga,dar a lasat sa se inteleaga si ca ar fi putut fi salvat de salvarile care se vedeau..din cate imi amintesc.

#231
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010
Si ce rost ar avea sa-l prelungeasca? Tot ceea ce era de distrus, s-a distrus ireversibil, iar tot ceea ce era de reparat, s-a reparat. A fost un final perfect, nici happy-end, dar nici sa te lase cu un gust exagerat de amar in gura, dupa 5 ani intensi si dramatici. Nota 10

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TkA7xQb6uPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

#232
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NKa9J8bglSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by I2O, 05 November 2014 - 19:37.


#233
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
http://www.cinemagia...-seriale-27333/


"Acţiunea se va derula pe mai multe planuri cronologice, ceea ce va permite revenirea lui Bryan Cranston şi a lui Aaron Paul (poate chiar în mod repetat), o perspectivă foarte încurajatoare."

#234
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
Ultimul episod m-a intristat profund si emotionalPosted Image , nu voiam sa moara Walter White ( personajul meu preferat), personal NU mi-a placut de Jesse Pinkman ( un drogat destul de obraznic in mai toate episoadele), Skyler ( sotia lui Walter- a fost cam rece si indiferenta timp de 5 ani , nici macar o imbratisare de ramas-bun de la Walter cu toate ca Skyler presimtea ceva.....
Inca nu pot accepta ca Walter W. a muritPosted Image , abia am vazut zilele trecute. Nu ma asteptam la asa un final cu toate ca era bolnav,,,,insa impuscat....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate