Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Breaking Bad (2008 - 2013)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#253
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Adevarul este ca nu se poate ca acelasi lucru sa placa la toata lumea, ar fi fost ciudat sa se intample asta. Mie mi-a placut tot, cu toate ca primul sezon a fost cam subtire, de la al doilea cred ca este vorba despre altceva...

Filmul nu este prost, faptul ca nu iti place e una, dar sa spui ca e prost... nu te face decat pe tine superficial, scuze!

As vrea sa vad si eu cate filme sau seriale se pot lauda cu o evolutie atat de dramatica, a pesonajului principal... Este rar acest lucru si varietatea celorlalte personaje este intradevar aparte. Cat de greu este sa dezvolti un Gus sau un Mike Erhmantraut... Nici Saul Goodman si nici Jesse Pinkman sau Hank Schrader nu sunt rezultate proaste...

poti sa spui ca nu-ti place si nimeni nu te contrazice, dar sa spui ca e un film prost... cam mult!

Edited by floraur, 18 October 2015 - 18:38.


#254
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FveFmShXoRE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:)

#255
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Foarte bun serialul; scenariu bun, drama, mult umor negru, personaje absolut tragice, etc.  Pentru mine este in top 10 seriale turnate dupa 2004 si pana astazi. De vreo 15 ani unele serialele sunt alta mancare de peste; se vad banii investiti in scenaristi si actori de cinema. Vad ca unii nu stiu ce asteptari sa aiba de la un film/serial; vor moralitate, vor sa distinga 100% binele de rau, vor happy end ca in desenele pentru copii!

#256
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Mi-a "furat" doua nopti la rand.....
si cant te gandesti ca scenariul putea avea soarta de a ramane in sertar,
parea o poveste neatractiva, un chimist , varsta a doua, laborator, droguri.....etc....
cine a vazut potentialul a fost bun om de afaceri

Este maiestrie sa gradezi asemenea poveste fara sa simti scaderea atentiei.
este maiestrie sa compui acest puzzel dar mai ales sa alegi atat de bine actorii....atat de bine......
si atat de potriviti povestei

Edited by vio69a, 01 May 2020 - 15:56.


#257
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,576
  • Înscris: 10.04.2009
Mark Margolis, who portrayed the menacing, bell-ringing Hector Salamanca in “Breaking Bad” and “Better Call Saul,” died Thursday at Mt. Sinai Hospital in New York City. He was 83.

https://variety.com/...aul-1235688012/

#258
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Abia acum am vazut cele 5 sezoane ale serialului, timp de-o saptamana n-am miscat in front, m-a captivat total.
F bun scenariu, a avut de toate, mi-a placut transformarea lui Walt, a plecat in afacerea asta de nevoie si-apoi - a si spus la final - nu s-a oprit pt ca ii placea.
Chiar daca a avut in mod cert trasaturi umane, familist convins - n-a renuntat la verigheta nici cand fizicul nu-i mai permitea s-o poarte - el este, in esenta, un personaj negativ.
Si ca sa ma faca un personaj negativ sa-l iubesc!!!
Jesse mi-a placut mai mult la inceput, cand era rau, dar hotarat. M-a cam enervat ca jumatatea de final era mereu cu ochii in lacrimi.
Marie nu mi-a placut, o cleptomana nepedepsita, tolerata de-un Hank, model de barbat, io nu cred ca exista asa ceva! Plus un profesionist total.
Skyler e femeia mama-americanca cu valori traditionale, copii si barbat, care vrea o familie cuminte... dar daca apare un Ted la un moment dat, na, se-ntampla!
Junior a avut un rol greu, mereu cu picioarele taras si gura stramba, per total un copil f cuminte - care accepta sa-i iei jucaria dupa ce-i daduse de gust?
Gus si Mike - perfecti, batranul Salamanca - sa faci un rol doar din grimase!!!
F bun serial, mi-a parut rau cand s-a terminat.

Eu vazusem Better call Saul inainte, si nu intelegeam de ce apar personajele in serialul asta. Abia mai tarziu am citit ca, de fapt, BB a fost facut primul.

#259
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
Ar fi fost ideal să-l vezi p'ăsta primul și apoi Better Call Saul, dar e bine și așa. :)

#260
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 15.09.2009

View Postcanarel, on 09 octombrie 2023 - 18:26, said:

Abia acum am vazut cele 5 sezoane ale serialului, timp de-o saptamana n-am miscat in front, m-a captivat total.

Si eu la fel, acum ceva ani cand l-am vazut...Binging de-a dreptul... Mi s-a parut unul din cele mai bune seriale pe care le-am vazut, daca nu chiar cel mai bun....Până si coloana sonoră era un personaj...

#261
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 28.09.2008
Amatorii de droguri o sa fie multumiti de serialul asta.

#262
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

Vizualizare mesajcanarel, pe 09 octombrie 2023 - 18:26, a scris:

Abia acum am vazut cele 5 sezoane ale serialului, timp de-o saptamana n-am miscat in front, m-a captivat total.
F bun scenariu, a avut de toate, mi-a placut transformarea lui Walt, a plecat in afacerea asta de nevoie si-apoi - a si spus la final - nu s-a oprit pt ca ii placea.
Chiar daca a avut in mod cert trasaturi umane, familist convins - n-a renuntat la verigheta nici cand fizicul nu-i mai permitea s-o poarte - el este, in esenta, un personaj negativ.
Si ca sa ma faca un personaj negativ sa-l iubesc!!!
Jesse mi-a placut mai mult la inceput, cand era rau, dar hotarat. M-a cam enervat ca jumatatea de final era mereu cu ochii in lacrimi.
Marie nu mi-a placut, o cleptomana nepedepsita, tolerata de-un Hank, model de barbat, io nu cred ca exista asa ceva! Plus un profesionist total.
Skyler e femeia mama-americanca cu valori traditionale, copii si barbat, care vrea o familie cuminte... dar daca apare un Ted la un moment dat, na, se-ntampla!
Junior a avut un rol greu, mereu cu picioarele taras si gura stramba, per total un copil f cuminte - care accepta sa-i iei jucaria dupa ce-i daduse de gust?
Gus si Mike - perfecti, batranul Salamanca - sa faci un rol doar din grimase!!!
F bun serial, mi-a parut rau cand s-a terminat.

Eu vazusem Better call Saul inainte, si nu intelegeam de ce apar personajele in serialul asta. Abia mai tarziu am citit ca, de fapt, BB a fost facut primul.

binging si la mine....unu mort, unu la inchisoare, unu...pe drum prin alaska :) fain, acu ce fac cu viata mea?

sezonul 1 si 2 m-au enervat la culme. l-am vazut cu skipp la greu. mai ales cand aparea retardata de skyler.  da nah, actiunea si drama au fost suportabile si destul de captivante incat sa nu bag de seama cat de prost a fost regizat personajul Hank sau nevasta-sa. mult mai mult mi-a placut BCS sau "el camino"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate