Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Breaking Bad (2008 - 2013)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#1
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Daca mai exista un topic cu trimitere la acest serial, imi cer scuze moderatorilor, insa eu nu l-am gasit.

[ http://img580.imageshack.us/img580/9210/breakingbadver3xlg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Dintre toate serialele care ruleaza in acest moment, cred ca acesta este pe departe cel mai original.

#2
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Abia astept urmatorul episod. :D

#3
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
melodia asta spune multe despre film..

#4
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Un mic rezumat, totusi: E despre un tip de vreo 50 de ani, profesor de chimie, cu un copil handicapat si sotie insarcinata care afla ca are cancer. Il insoteste pe cumnatul sau (care lucreaza la DEA) care urmeaza sa demaste un laborator de methamphetamine, dar un tip scapa arestului, desi e vazut de profesor care ramase in masina. Il santajeaza pe tanar si ajung sa prepare cele mai pure cristale de meth impreuna. Riscurile cresc, masuri drastice se cer luate, politia e pe urmele lor, problemele personale incep sa apara, dar, in acelasi timp, castiga o gramada de bani pe care profesorul vrea sa ii lase familie inainte de a muri. Normal, nu totul iese dupa plan.

Edited by caroline_hi, 03 May 2010 - 21:25.


#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Am vazut seria I si II in viteza intr-un wk si mi-au placut tare, insa acum cand trebuie sa astept fiecare episod saptamanal, mi se pare ca filmul este si mai bun. Sau poate chiar este, ce stiu eu?! Faza e ca ultimul episod m-a uns la suflet...

#6
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Pai e normal, actiune devine din ce in ce mai complicata. Faza buna la serialul asta e ca te tine mereu atent.
Foarte bun episodul asta. Mai ca nu imi muscam degetele la sfarsit. :D

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcaroline_hi, on 4th May 2010, 17:39, said:

:D

Mia cara, esti prietena mea, suntem singurii trepadusi de pe SP, care se uita la Breaking Bad, am inebunit lumea cu filmul asta :)
Nu pot sa nu apreciez faptul ca filmul trateaza foarte mult relatiile interumane dintre personaje si lasa pentru ceva vreme pe loc secund violenta si actiunea de care toata lumea este avida.

Bineinteles ca se pierd multi telespectatori, care refuza implicarea in zona predominant psihologica a filmului. Este o lucrare care nu merge chiar bine la 18 ani, se inghite destul de greu la acesta varsta, poate chiar pana la 30-35... bineinteles in functie de particularitatile si cultura fiecarui individ.

#8
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Pai sa stii ca eu de la tine am avut recomandarea la serialul asta. :D Ai postat pe undeva si am zis sa incerc. Deh, eu am 19. Precoce, asa-i? :lol:
In orice caz, personajul principal e interesat pentru ca nu imi pare deloc genul de om bun prins in niste circumstante nefavorabile, ci mai degraba il vad ca bad guy. A prins gustul banilor si al independentei, nu se mai poate lasa. E egoist, centrat pe sine, capabil de orice ...
Oricum, abia astept episodul urmator. Ma indoiesc ca moare cumnatul sau, totusi.

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcaroline_hi, on 4th May 2010, 22:36, said:

Precoce, asa-i? :lol:


Si perspicace :)

Draga mea, te informez ca suntem singurii care ne uitam la filmul asta. Asta nu e bine, ar fi culmea sa se termine mai repede pentru ca nu exista audienta :(

#10
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Ce intensa a fost discutia dintre cei doi grei din serial!
Foarte buna miscarea strategica a lui Gus...

#11
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View Postfloraur, on 4th May 2010, 12:29, said:

Am vazut seria I si II in viteza intr-un wk si mi-au placut tare, insa acum cand trebuie sa astept fiecare episod saptamanal, mi se pare ca filmul este si mai bun. Sau poate chiar este, ce stiu eu?!

Exact asa am facut si eu , acum parca nu mai am rabdare sa treaca inca o saptamana pana la un nou episod ... rau am ajuns :D
Am uitat sa-ti multumesc pentru recomandarea acestui serial , daca nu postai tu pe "Ce seriale urmaresti acum ? " habar n-aveam de Breaking Bad .

Azi apare episodul 12  , Half Measures . :bigwhitegrin:

#12
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
OMG! Intens sfarsit!  :ph34r: Abia astept urmatorul episod.

#13
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Mai urmareste careva?
Trebuie sa recunosc ca ma frapeaza in fiecare episod egoismul teribil de care da dovada Walter. Parca toata experienta asta cu cancerul l-a transformat intr-un monstru insensibil cu rare tresariri morale.

#14
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
Am vazut si eu primele 2 episoade cand au aparut si mi-a placut. Cand o sa mai am timp ma uit in continuare.

#15
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Frumos final, ma cam enerveaza incurcaturile de regula... insa serialul curge bine.

#16
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Ep. 12 a fost unul din cele mai bune de pana acum ! De sezonul 4 se aude ceva ? :D

#17
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Damn. Acum o sa ma lase jumate de an sa ma gandesc daca l-a omorat sau nu. Dupa cum a schimbat pozitia armei, cred ca doar l-a ranit. Oricum, misto figura cu telefonul, credeam ca il tradeaza pe Jessie.

#18
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
L-a omorat chiar detot, nu vad cum ar putea fi altfel?! Mai ales ca nu e primul pe care il executa...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate