Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Setare Cache

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Am si eu un site pe wordpress si am instalat pluginul WP Super Cache iar acum nu mai stiu daca trebuie sa fac vreo setare anume la el. E cineva care ma poate ajuta din pozele ce le-am adaugat mai jos??


[ http://img145.imageshack.us/img145/9233/poza1i.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img136.imageshack.us/img136/5834/poza2u.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img704.imageshack.us/img704/9760/poza3i.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img301.imageshack.us/img301/9749/poza4.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img256.imageshack.us/img256/8428/poza5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img363.imageshack.us/img363/4194/poza6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img28.imageshack.us/img28/8530/poza7.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


V-as Fi Foare Recunoscator daca m-ati ajuta si pe mine

#2
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008
Acum nu vreau sa fiu rau dar dupa doua beri si-o zi extrem de lunga iti ia tie mult mai putin sa citesti documentatia de la plugin-ul ala decat imi ia mie sa o citesc si sa ma ghidez dupa screenshot-uri dupa care sa-ti si zic pas cu pas ce sa faci. Plus, asa inveti si tu ceva.

#3
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Dar nu stiu Limba engleza si acesta este singurul motiv pentru care nu ma pricep. Va Rog Frumos daca poate careva sa m-a ajute si car ma intelege ca unii dupa cum vad eu s-au nascut invatati nu au fost si ei invatati de altii la randul lor ar trenuii sa arate macar ca asa invatam si noi de la altii care stiu

#4
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Daca nu ai peste 2000 vizite unice/zi la blog, nu ai nevoie de pluginul ala.

#5
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Daca am spus ca vreau sa ma ajute careva sa imi setez cache inseamna ca am u ce crezi? Problema mea este daca poate careva sa ma ajute bine daca nu,nu. Dar sa nu mai schimbam subiectul de la cache la vizitatori

#6
killthespam

killthespam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2010
Da... Pe internet poti gasi Google Translate :P

#7
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Bai frate eu chiar nu inteleg dc unii dintre voi v-a bagati in seama cu japca??? Nu inteleg dc v-a inregistrati pe acest forum............nu inteleg dc completati voi la problemele  altora care chiar au nevoie de ajutor. Chiar v-a este mai usor la unii sa incepeti cu reprosuri sau cine mai stie ce anume in loc sa da-ti un raspus. Nu cred ca v-ar fi luat mai mult sa dati un raspuns decat sa scrieti niste tampenii in acest TOPIC. Nu mai intrati fratilor pe net ca,consumati banii,lumina si ochii pentru a v-a holba aici si macar nu sunteti de ajutor. Multe persoane tampite in Romania asta care respira aerul degiaba. Un baiat destept daca ar fi fost mi-ar fi raspuns foarte simplu si usor fara batai de cap rezolvarea la problema mea. Nu cred ca v-ar lua mai mult de 5 minute sa da-ti un raspuns. La prima imagine trebuie sa pui "virgula la cutarescu", la a 2-a la "cutarescu" si tot asa. Dar niste obositi ca unii dintre voi v-a place s-a v-a bagati aiurea in discutii dar sunteti PRAF si la propiu si la Figuat. Frate eu sunt but nu stiu engleza si nu am setat niciodata cache la nici un site, dar cum unii dintre voi stiti ar fi trebuit sa ne aratati sau spuneti si noua astora care suntem mai redusi mintal,ca daia nu ne-a facut Dumnezeu pe toti desteptii ca cine mai muncea dak eram toti la fel. Am incheeat. Daca are cineva sa isi rapeasca 5 minute din timpul lui sa m-a ajute si pe mn bine daca nu rog un Moderator sa inchida acest topic ca m-am saturat de raspunsuri tampite

Edited by andreyk, 13 April 2010 - 06:34.


#8
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,568
  • Înscris: 16.03.2007

View Postkillthespam, on 12th April 2010, 18:10, said:

Da... Pe internet poti gasi Google Translate :P

cel mai bun sfat pe care il puteai primi... invata sa faci ceva si singur; nu e cel mai 'comod', dar iti va prinde bine in viata.

ps: daca esti "but" te lasi de asta si te apuci de sapat gradina.

succes!

Edited by laffin, 13 April 2010 - 07:49.


#9
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
laffin cum vrei sa invat daca toti desteptii stiu si nici macar nu imi arata pentru prima data. De unde poti invata un lucru daca nu iti arata nimeni? Daca mi-ar fi aratat careva odata cu siguranta a 2-a oara nu as mai venii aici,dar cand voua v-a este sila sa dati un raspuns pentru a ajuta o persoana nu am nici eu cum sa invat? Tu ai putea sa inveti un lucru dak nu ai de unde sa te inspiri sau nu iti arata cineva?
Cred ca toti dintre voi a-ti fost asa la inceput. Eu asta v-a rog acum sa imi aratati si mie odata si imi intra in cap aceasta chestie. Da nu prea ai cu cine sa discuti aici ca sunt altii mult mai "uti"decat mine,chiar daca stiu nu vor sa de-a un raspuns.

#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,568
  • Înscris: 16.03.2007

Quote

De unde poti invata un lucru daca nu iti arata nimeni?

Daca toti s-ar fi bazat pe celele spuse de tine nu ar fi stiut nimeni nimic nu?

Pasii pe care trebuie sa urmezi sunt simpli: Inveti engleza, inveti sa instalezi un plugin dupa ce AI CITIT TOATA DOCUMENTATIA.. apoi o sa te descurci singur!

Cei de pe forum te ajuta sa iti dai seama ca trebuie sa inveti si SINGUR un lucru cat se poate de banal si iti dau hint-uri unde sa cauti, nimic mai mult!

Edited by laffin, 14 April 2010 - 08:05.


#11
radu-tanasescu

radu-tanasescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 03.05.2008

View Postandreyk, on 14th April 2010, 07:19, said:

laffin cum vrei sa invat daca toti desteptii stiu si nici macar nu imi arata pentru prima data. De unde poti invata un lucru daca nu iti arata nimeni? Daca mi-ar fi aratat careva odata cu siguranta a 2-a oara nu as mai venii aici,dar cand voua v-a este sila sa dati un raspuns pentru a ajuta o persoana nu am nici eu cum sa invat? Tu ai putea sa inveti un lucru dak nu ai de unde sa te inspiri sau nu iti arata cineva?
Cred ca toti dintre voi a-ti fost asa la inceput. Eu asta v-a rog acum sa imi aratati si mie odata si imi intra in cap aceasta chestie. Da nu prea ai cu cine sa discuti aici ca sunt altii mult mai "uti"decat mine,chiar daca stiu nu vor sa de-a un raspuns.

Eu te ajut daca-ti pui un tricou in avatar, altfel e pur si simplu ciudat... dar nu promit nimic. Si daca mie venea cineva si imi zicea la fiecare pas ce sa fac azi nu eram web designer, poti si tu sa-ti setezi extensia, trebuie doar sa afli la ce e buna si ce vrei sa obtii cu ea. Noi putem doar sa banuim care sunt cele mai bune setari pt. tine, tu stii sigur, bineinteles ca am putea sa stam cu tine pe messenger 3 ore ca sa ajungem la fondul problemei si sa te ghidam pas cu pas dar iarasi... daca si acolo ai poza fara tricou e nasol, apar vorbe...

Dar serios, in primul rand nu e a atat de simplu, in al doilea rand ar dura mult si nimeni nu e dispus sa piarda timpul asta, in al treilea rand chiar ti-ar prinde bine sa inveti singur. Tu ai facut niste screenshot-uri si te astepti sa vina cineva sa faca toata munca pentru tine, n-o sa se intample chestia asta din motivele mai sus amintite. Sa zicem ca tu esti mecanic auto, si eu fac cateva poze la motor, ti le trimit si iti zic ca masina mea consuma mai mult decat ar trebui dupa care te pun sa-mi spui pas cu pas cum rezolv problema.

Edited by radu-tanasescu, 14 April 2010 - 12:50.


#12
andreyk

andreyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 09.04.2008
Da dar e o mare mare diferenta. La un motor nu poti face modificari decat din interiorul lui,in schimb la pluginul acesta cache care il am eu din acea pagina se fac modificarile .Mai exact din acele poze iti poti da seama ce anume trebuie sa setezi la un site. In fne nu mai conteaza. Snteti niste "DULCETURI". Un admin poate inchide acest topic,ba mai mult chiar rog pe cnv sa inchida topicul. Multumesc ptr timpul acordar. Sprec ca nu v-am ocupat "f mult timp"

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu înțeleg că nu le ai cu engleza. Dar văd că nici cu româna nu te împaci prea bine...

Și revenind, cred că google translate e cel mai bun răspuns pe care îl puteai primi. Nu traduce el 100% corect, dar suficient de bine să-ți faci o idee despre ce este vorba în text.

Un simplu view source și scroll jos de tot îți va arăta dacă pluginul este sau nu activ.  Și cred că s-ar simți și la servirea paginilor...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate