Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

care este cea mai buna metoda de protectie?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
duzzy59

duzzy59

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 07.05.2006
am sub administrare o retea LAN care pana acum nu a avut nici o problema de mai bine de 5 ani. Acum cred ca este supusa unor atacuri din exterior care au cauzat deja unele pagube (rezolvate deocamdata)
Luand in considerare ca gestiunea datelor se face pe un sistem FoxPro, as dori sa stiu care este cea mai buna metoda pentru a proteja reteaua de intrari neautorizate de pe net.
M-am gandit la un firewall profi dar nu toti operatorii inteleg engleza in asa masura incat mesajele care le transmite sa fie interpretate corect.
Deci ma poate ajuta cineva?

#2
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

View Postduzzy59, on 9th April 2010, 22:00, said:

am sub administrare o retea LAN care pana acum nu a avut nici o problema de mai bine de 5 ani. Acum cred ca este supusa unor atacuri din exterior care au cauzat deja unele pagube (rezolvate deocamdata)
Luand in considerare ca gestiunea datelor se face pe un sistem FoxPro, as dori sa stiu care este cea mai buna metoda pentru a proteja reteaua de intrari neautorizate de pe net.
M-am gandit la un firewall profi dar nu toti operatorii inteleg engleza in asa masura incat mesajele care le transmite sa fie interpretate corect.
Deci ma poate ajuta cineva?

vpn ?

schimbare de ip ?

#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
De ce trebuie sa inteleaga operatorii engleza daca tu pui firewall-ul pe server si ii faci setarile ? :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate