Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

"Zeus" ia telefoane, Boc ia microfoane cu japca

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
115 replies to this topic

#19
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Unde vedeti voi ca a fost agresiv ?
I-a tras una in bot cu microfonul ? A dat cu acesta de asfalt ?   L-a frecat de zonele intime ?

#20
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 tomaso, on 7th April 2010, 17:38, said:

Aseara, pe A3, retardatul de Ciutacu il intreba pe Hoara daca il sanctioneaza CNA-ul in cazul ca il pocneste in direct.
Hoara i-a dat ignore  :lol:  iar imbecilul ranjea de parca era dement.   Cat de penibili pot fi unii care se dau ziaristi !

Vedeti, de aceea nu sunt nu politician.  Trebuie sa ai nervii tari, sa poti suporta cu zambetul pe buze prezenta unor idioti a la Ciutacu.
La faza asta eu cred ca il transformam in leguma pentru tot restul vietii, live si in prime time.
Da' cine te pune sa te uiti la un asemenea post TV,cand ai televiziuni de calitate ca OTV sau la be1 tv ?Daca ai gusturi si mai rafinate ,in ton cu guvernarea poti gasi si ceva muzica buna...

#21
Diogene

Diogene

    Isailă Brătfălean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,722
  • Înscris: 15.09.2005

 dragospas, on 7th April 2010, 17:38, said:

Si cetateanul ala care a traversat trecerea de pietoni prea incet face parte din aceeasi categorie,nu ?A fi agresiv in ziua de azi ,intolerant si irascibil e de inteles ;cu atatea lipsuri...vad ca incepem sa ne acomodam cu aceasta stare de fapt ... :death:

Eu am văzut un gest excentric prin care Boculeț voia să sublineze că Realitatea TV a încălcat:

(4) Mijloacele de informare în masă, publice și private, sunt obligate să asigure informarea corectă a opiniei publice.
...
(2) Autoritățile publice, potrivit competențelor ce le revin, sunt obligate să asigure informarea corectă a cetățenilor asupra treburilor publice și asupra problemelor de interes personal.



Paragraful 2 ar putea obliga Guvernul să confiște televiziunile ca să poată informa cetățeanul asupra  mersului treburilor  publice.

Edited by Diogene, 07 April 2010 - 16:45.


#22
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 tomaso, on 7th April 2010, 17:41, said:

Unde vedeti voi ca a fost agresiv ?
I-a tras una in bot cu microfonul ? A dat cu acesta de asfalt ?   L-a frecat de zonele intime ?
Si numai atunci trebuie reactionat ?

#23
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 dragospas, on 7th April 2010, 17:44, said:

Si numai atunci trebuie reactionat ?

Eu cred ca ar trebui sa ii multumeasca lui Boc pentru reclama facuta.

#24
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 Diogene, on 7th April 2010, 17:43, said:

Paragraful 2 ar putea obliga Guvernul să confiște televiziunile ca să poată informa cetățeanul asupra  mersului treburilor  publice.
Evrika...asta era ...Pai asteptam sa le confiste ...mai sunt doua televiziuni si gata...a era sa uit de postul de presedite al Senatului ocupat de prostanac.
Dupa aia putem sa declaram ca viata noastra se va imbunatatii semnificativ...

#25
Scaiete

Scaiete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 12.08.2008

 tomaso, on 7th April 2010, 17:46, said:

Eu cred ca ar trebui sa ii multumeasca lui Boc pentru reclama facuta.
fraza preluata de la un portocaliu care era la realitatea :thumbdown:

#26
Diogene

Diogene

    Isailă Brătfălean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,722
  • Înscris: 15.09.2005

 dragospas, on 7th April 2010, 17:47, said:

Evrika...asta era ...Pai asteptam sa le confiste ...mai sunt doua televiziuni si gata...a era sa uit de postul de presedite al Senatului ocupat de prostanac.
Dupa aia putem sa declaram ca viata noastra se va imbunatatii semnificativ...

Dictatură! Dictatură! Dictatură! Haideți cu toții pe urmele kirghistanezilor! Da' nu-l omorâți pe Boc, faceți-l pachețel și trimiteți-l la Cluj cu vreun TIR care are drum spre Ardeal.

Edited by Diogene, 07 April 2010 - 16:53.


#27
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 tomaso, on 7th April 2010, 17:46, said:

Eu cred ca ar trebui sa ii multumeasca lui Boc pentru reclama facuta.
batranul din Craiova ,ala de pe trecerea de pietoni a avut parte de super reclama -gratis...nu-i asa ca a iesit in castig ?

#28
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009

 tomaso, on 7th April 2010, 17:38, said:

Aseara, pe A3, retardatul de Ciutacu il intreba pe Hoara daca il sanctioneaza CNA-ul in cazul ca il pocneste in direct.
Hoara i-a dat ignore  :lol:
Si apoi se mai intreaba de ce nu vor oamenii sa vina la ei in emisiune...

In loc sa discute despre articolele din legea educatiei nationale discuta despre finul lui ritzi care s-a urcat baut la volan

Televiziune de barfe...

Edited by Kint, 07 April 2010 - 16:55.


#29
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 dragospas, on 7th April 2010, 17:42, said:

Da' cine te pune sa te uiti la un asemenea post TV,cand ai televiziuni de calitate ca OTV sau la be1 tv ?Daca ai gusturi si mai rafinate ,in ton cu guvernarea poti gasi si ceva muzica buna...

Imi place sa savurez cum le pleznesc venele in direct.
Ciutacu este nr.1.  Atata prostie rar mi-a fost dat sa vad si chiar ma amuza.   Tu te uiti ce fata are si ce grimase poata sa faca tipul acesta ? :thumbup:

priceless ...


Cand ma gandesc ca mai sunt atatia ani pana cand vor mai avea sansa sa mai traga odata, asa de mult ma bucur incat nici nu stiu cum sa iti redau sentimentul inaltator.  Ma rog, eu sper ca un invitat mai serios sa ii striveasca fata in direct ...

 dragospas, on 7th April 2010, 17:52, said:

batranul din Craiova ,ala de pe trecerea de pietoni a avut parte de super reclama -gratis...nu-i asa ca a iesit in castig ?

Hai, mai taie cu exemple din astea,  obosite :console:

#30
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 crysty2k5, on 7th April 2010, 11:20, said:

Fii și tu mai rezonabil, văd ca ești și moderator, nu te mai lăsa manipulat așa ușor.
Te-aș întreba ce ințelegi tu prin a lua cu japca dar mi-e teamă că răspunsul tău nu va putea defini ceea ce a făcut Boc.

#31
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Kint, on 7th April 2010, 17:52, said:

Si apoi se mai intreaba de ce nu vor oamenii sa vina la ei in emisiune...

Pai stii si tu, te invita gagicuta, tu - baiat salon - zici ok, iar acolo dai de tampitul de serviciu, care nu te lasa sa vorbesti, ba mai te si insulta.  Acum ce sa faci ?   Ori ii dai ignore, ori ii dai ignore.  Sa te bati cu el in direct ar fi o solutie, dar ei abia ar astepta ca sa faca pe martirul jurnalisticii.   Il lasi sa te ameninte si sa arate cat de prost este.

Oricum, ce pretentii poti avea de al A3  ?

Zici antene si tragi apa.

Edited by tomaso, 07 April 2010 - 16:58.


#32
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 dragospas, on 7th April 2010, 14:42, said:

Da' cine te pune sa te uiti la un asemenea post TV,cand ai televiziuni de calitate ca OTV sau la be1 tv ?Daca ai gusturi si mai rafinate ,in ton cu guvernarea poti gasi si ceva muzica buna...
Pai daca doar pe alea putem vedea punctul de vedere a lui Basescu si Boc, ce sa-i faci? Sa ne uitam la niste descreierati cum urla pe Antene?  :naughty:

Quote

batranul din Craiova ,ala de pe trecerea de pietoni a avut parte de super reclama -gratis...nu-i asa ca a iesit in castig ?
Reporterita era cea agresiva, Boc a raspuns cu calm si bun-simt. Mai avea putin reporta si il injura.

#33
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

 clarity, on 7th April 2010, 18:02, said:

Reporterita era cea agresiva, Boc a raspuns cu calm si bun-simt. Mai avea putin reporta si il injura.
Tot timpul a fost presa asa...voi acum va dati seama ? E drept ca nu e ca aia dinainte de '89,dar daca deranjeaza oare nu se poate face ceva ? O lege care sa-i bage la racoare pe ziaristi nu-i asa ca ar fi binevenita ?

 clarity, on 7th April 2010, 18:02, said:

Reporterita era cea agresiva, Boc a raspuns cu calm si bun-simt. Mai avea putin reporta si il injura.
Ca sa fiu in ton cu atmosfera ,eu i-as fi dat cu microfonul in cap lui Boc,in acelasi loc unde a dat si tac-su, pentru cate ineptii spune pe nerasuflate...

Edited by dragospas, 07 April 2010 - 17:17.


#34
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

Quote

Tot timpul a fost presa asa...voi acum va dati seama ? E drept ca nu e ca aia dinainte de '89,dar daca deranjeaza oare nu se poate face ceva ? O lege care sa-i bage la racoare pe ziaristi nu-i asa ca ar fi binevenita ?
Nu, nu e binevenita. Da ar fi binevenit sa prezinte lucrurile impartial. Chiar atat de greu ar fi?

Quote

Ca sa fiu in ton cu atmosfera ,eu i-as fi dat cu microfonul in cap lui Boc,in acelasi loc unde a dat si tac-su, pentru cate ineptii spune pe nerasuflate...
Si Boc a facut multe prostii, dar aici vorbim de acest caz, in care antelenle si realitatiile au gresit. Daca ii dau dreptate aici, asta nu inseamna ca ii dau dreptate in tot ceea ce face.

#35
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

 fracture, on 7th April 2010, 17:54, said:

Fii și tu mai rezonabil, văd ca ești și moderator, nu te mai lăsa manipulat așa ușor.
Te-aș întreba ce ințelegi tu prin a lua cu japca dar mi-e teamă că răspunsul tău nu va putea defini ceea ce a făcut Boc.

Eu nu ma las manipulat de nimeni. Sunt doar un chirias in Romania, desi buletinul ma contrazice.

#36
zagon

zagon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 30.11.2009
Boc este doar un pitic penibil. :thumbdown:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate