Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

Relatari din ETER

- - - - -
  • Please log in to reply
1584 replies to this topic

#1
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Propun sa relatam aici, intamplarile din care ne-a scos statia si totodata discutiile purtate pe soselele tarii intre noi si ceilalti colegi.

Edited by sergiuhusca, 24 March 2010 - 23:07.


#2
florinar

florinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 07.04.2004
de cate ori posteaza un coleg de forum ce i s-a intamplat in trafic,crede-ma ca citesc cu cea mai mare placere.

#3
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Astazi am auzit pentru prima data o domnisoara (dupa voce) in eter. :)
I s-a raspuns prompt, apoi normal ca s-a trezit un mester sa faca nitel misto spunandu-i ca la cantar iese cu ceva kilograme in minus. :huh:
Oricum, vad ca se inmultesc pe zi ce trece statiile in masini.

#4
florinar

florinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 07.04.2004
adevarul e ca asa e,si la noi in oras se inmultesc ca ciupercile :)

#5
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
Si la Focsani, se intampla acelasi lucru.
Dar haideti sa pastram liniile topicului.

#6
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 30.12.2007

View PostMarius3k, on 24th March 2010, 23:25, said:

... Oricum, vad ca se inmultesc pe zi ce trece statiile in masini.
Degeaba.
Se pot inmulti degeaba masinile cu statii, mai ales cele mici.
Vineri, am venit de la Baia Mare pana la Bucuresti si am vazut multe masini mici cu antenele sus.
Chiar m-au depasit "la mustata" vreo doo masini mici, cu antena sus, deci cu statie, am vrut "sa-i trag de urechi" dar degeaba, nu au raspuns.
Ambii erau din Ag si doream sa-i intreb cum au luat permisul.
Nu numai cei doi si restul masinilor mici au procedat la fel, adica, nu au decat receptie.
Ieri, am venit de la Suceava la Bucuresti si am intampinat aceeasi problema cu ceilalti participanti la trafic, cei mici, cu antena.
Mi-au raspuns decat 3 (trei) colegi cu masini mici, din peste 40, numarati de mine in mare, la acel drum.
Cred ca nu au receptie la statii, sau, s-au dotat toti cu scanere.
Daca nu vorbeam cu ceilalti colegi cu care eram plecat in cursa, as fi crezut ca nu-mi mai merge statia mea, dar ...

#7
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Insa transmiterea de informatii privind blocajele ide circulatie sau echipajele de politie e inca deficitara in Bucuresti. Se transmit informatii privind radarele de langa Bucuresti sau felul in care se ajunge la o anumita locatie. In Bucuresti, sunt destul de putini cei care au statia montata. Cred ca isi vor pune mai multi pe masura ce vor veni si informatii mai multe din trafic.
Oricum, numarul celor care au statie creste si aici.

#8
florinar

florinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 07.04.2004
mda, am mai citit undeva ca va fi foarte greu cu colegii de pe turisme,ma refer la educatie CB ,sper sa nu fie asa.sa nu fim fortati sa auzim manele date cu 400w.

#9
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,847
  • Înscris: 15.08.2008
@xew
Foarte adevarat. Acelasi lucru l-am patit sambata noaptea in timp ce veneam de la Blaj (povestit pe celalalt topic)
Ieri in timp ce mergeam spre Arad, cu greu l-am facut pe un coleg cu un L200 sa vorbeasca, dupa mai multe apeluri repetate, in conditiile in care nu raspundea nimeni, iar din fata veneau doar colegi cu numere de Austria, Bulgaria etc.
Intradevar, multi sunt multumiti doar sa stea la receptie, si nu se obosesc sa anunte echipajele pe langa care trec....

#10
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Bun, am inteles, e naspa ca unii nu vor sa vorbeasca. Ce alte intamplari mai aveti ? Eu am avut una cand mergeam cu un coleg si s-a intamplat sa intrebe daca e rost de vreun radar. Raspunsul: nu. In prima localitate era radar. Noroc ca nu mergea repede si avea ochiul format colegul asta. Radar pe logan alb neinscriptionat si cu geamuri fumurii. Cine a raspuns ca nu e radar ? Un coleg rau intentionat sau un politist "inarmat" cu CB ?

#11
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Pai daca mesterul cu inscriptie avea alta antena in afara de cea argintie de pe plafon, inseamna ca el era.

#12
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Recunosc, nici eu nu stau cu mana pe buton tot drumul, dar sa vorbesc cu politia... e prea tare... Oricum, a fost o situatie de conjunctura, eu nu eram foarte atent la drum, dar m-am trezit dupa ce mi-a spus colegul.

Edited by cristi.r, 25 March 2010 - 00:20.


#13
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,847
  • Înscris: 15.08.2008
Cu politia nu am avut oroarea sa vorbesc pe radio (nu in mod direct :P), dar cu ARR-ul da.
Plec in oras (locuiesc langa TM), si ca sa ies pe sensul catre Timisoara, trebuie sa fac dreapta si intorc intr-un sens giratoriu. Inainte de sens e o parcare in care se aranjasera fumos baietii si asteptau clienti. Trec de ei, fac sensul, si cand trec din nou pe langa ehipaj, iau mike-ul si anunt "colegii, aveti grija, ARR-ul in parcare la Ghiroda, numai ce s-au instalat si asteapta clienti".
Nu inchid bine mike-ul ca si aud "Da' nu puteai sa taci, nu????".
Raspuns "Da' cu cine vorbesc, colegu'? Colegii de la ARR, voi sunteti?"
Pauza............

#14
florinar

florinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 07.04.2004
super! putin off topic, daca vreti sa faceti o proba de statie si nu va raspunde nimeni strigati in 22,  ARR si CANTAR ,o sa aveti o surpriza placuta ,sa vedeti atunci cati o sa va raspunda :))

Edited by florinar, 25 March 2010 - 00:47.


#15
OutOfCtrl

OutOfCtrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 01.02.2006
calinkgb ... :)) foarte tare faza

Edited by OutOfCtrl, 25 March 2010 - 00:52.


#16
233at102

233at102

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,680
  • Înscris: 12.07.2008

View Postflorinar, on 25th March 2010, 02:44, said:

super! putin off topic, daca vreti sa faceti o proba de statie si nu va raspunde nimeni strigati in 22,  ARR si CANTAR ,o sa aveti o surpriza placuta ,sa vedeti atunci cati o sa va raspunda :))

dada.atunci sar toti sa se informeze.

#17
riansv

riansv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.11.2009

View Postcalinkgb, on 25th March 2010, 00:31, said:

Cu politia nu am avut oroarea sa vorbesc pe radio (nu in mod direct :P), dar cu ARR-ul da.
Plec in oras (locuiesc langa TM), si ca sa ies pe sensul catre Timisoara, trebuie sa fac dreapta si intorc intr-un sens giratoriu. Inainte de sens e o parcare in care se aranjasera fumos baietii si asteptau clienti. Trec de ei, fac sensul, si cand trec din nou pe langa ehipaj, iau mike-ul si anunt "colegii, aveti grija, ARR-ul in parcare la Ghiroda, numai ce s-au instalat si asteapta clienti".
Nu inchid bine mike-ul ca si aud "Da' nu puteai sa taci, nu????".
Raspuns "Da' cu cine vorbesc, colegu'? Colegii de la ARR, voi sunteti?"
Pauza............

ceva de genu am patit eu prin targu frumos. ei tocmai ieseau din oras si toti speriati, unde se duc, unde se opresc. cand trec pe langa ei le vad antena si le zic la colegi sa-i intrebe pe ei ca au antena montata si cineva din trafic: "poate dau si ei o cafea" si raspunsul prompt "poate dati voi"...si apoi liniste pe canal

#18
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
La noi in oras majoritatea Loganurilor de Politite si MCV-urile au antene CB.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate