Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#1675
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 07.01.2007

View Postcattani, on 04 mai 2016 - 22:07, said:

Eu am primit urmatoarea oferta:

Maxim HD
Extra fotbal
Passion
Net 200 Mb
si 3 card CI

pret : 75 lei

In acel pret ar fi trebuit sa ai si MaxPak, eu spre deosebire de tine am MaxPack in loc  de Passion, net de 200mbps cu modem wi-fi  si 2 carduri CI+, Extrafootbal la 57 lei.

Attached Files


Edited by Danosul, 04 May 2016 - 22:22.


#1676
Nael

Nael

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.08.2004
Trebuie sa imi refac si eu contractul cu UPC.
Acum am la 90 lei urmatoarele:
Alo Europa (inutil)
Internet 500 Mbps
CI+
Familia HD + Special Divertisment + MAXPAK + extra HD

Cu cat se mai poate obtine acum maxim tv+net ?

#1677
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016

View PostNael, on 08 mai 2016 - 11:57, said:

Trebuie sa imi refac si eu contractul cu UPC.
Acum am la 90 lei urmatoarele:
Alo Europa (inutil)
Internet 500 Mbps
CI+
Familia HD + Special Divertisment + MAXPAK + extra HD

Cu cat se mai poate obtine acum maxim tv+net ?
La 65 cu maxpak dvr hd si extra fotbal

#1678
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostNael, on 08 mai 2016 - 11:57, said:

Trebuie sa imi refac si eu contractul cu UPC.
Acum am la 90 lei urmatoarele:
Alo Europa (inutil)
Internet 500 Mbps
CI+
Familia HD + Special Divertisment + MAXPAK + extra HD

Cu cat se mai poate obtine acum maxim tv+net ?
Vezi si tu ofertele anterioare: un 3play cu Maxim HD, Maxpak si 2 echipamente HD este la 52 - 56 ron (la 56 inclusiv extrafotbal). Tu nu vrei telefonie si nici fotbal, insa ai netul de 500 prin compensatie ar fi undeva poate spre 60 ron. Deci sa nu mergi dincolo de asta, evident ca la inceput nu vor fi de acord, asa ca nu ar strica sa depui si o cerere de reziliere si sa le reamintesti ca pana acum plateai 90 ron.

#1679
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 02.02.2007
Eu am obtinut asa:

Internet Fiber Power 200 Mbps, WiFi cu Connect Box, UPC Digital TV Maxim HD, Nelimitat Fix RO, MaxPak, 2 carduri CI, la 60 lei, prelungire pe 1 an.
Inainte am avut un 2play cu Digital Family, STB HD, Internet de 150 fara wireless, HBO simplu  si bonus telefonie in UPC pe care nu am folosit-o niciodata, si plateam 54 lei.
Ma declar multumit, mai ales ca nu puteam sa ii amenint cu reziliere intrucat la mine in oras nu am alternativa (decat cu antena satelit)

#1680
iftimieionut

iftimieionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 09.01.2011
Eu cred ca e bine...eu am obtinut ceva asemanator cu tine la 75 ron, doar ca la net, am netul de 500 MB...

#1681
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
E foarte bine, totusi, cu internetul o sa ai probleme, Connect-Box-ul e praf..

#1682
aandrei_24

aandrei_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 02.02.2007

View Postqueron, on 11 mai 2016 - 23:20, said:

E foarte bine, totusi, cu internetul o sa ai probleme, Connect-Box-ul e praf..
deocamdata e ok. nici cu cele de dinainte nu imi e rusine, am schimbat vreo 3 pana a venit unul cum trebuie. foarte prompti, in maxim doua ore era schimbat.

View Postiftimieionut, on 11 mai 2016 - 22:41, said:

Eu cred ca e bine...eu am obtinut ceva asemanator cu tine la 75 ron, doar ca la net, am netul de 500 MB...
mi-au propus cu net de 500 la 70 de lei, dar pentru ce fac eu si 200 e suficient. Uploadul e de rahat la ambele oricum :)

#1683
next000level

next000level

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.08.2015
Salut ! Curand imi va expira contractul de 12 luni ( reinoit acum 1 an ) . Detin TV Maxim SD , Internet 500 , HBO SD inclus si fix nelimitat RO . Acum 4 luni am sunat la ei si mi-au oferit extra fotbal cu 5 lei ( 50% reducere ). Am un singur card  + mediabox SD care vad ca platesc pentru el 5 lei chirie. In total platesc 94 lei.
Doresc MAXIM HD / MAXPACH + EXTRA FOTBAL + NET 500 + FIX NELIMITAT RO . La ce pret il pot scoate ?

Edited by next000level, 14 May 2016 - 16:05.


#1684
G0053

G0053

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 02.04.2008

View Postnext000level, on 14 mai 2016 - 16:04, said:

Salut ! Curand imi va expira contractul de 12 luni ( reinoit acum 1 an ) . Detin TV Maxim SD , Internet 500 , HBO SD inclus si fix nelimitat RO . Acum 4 luni am sunat la ei si mi-au oferit extra fotbal cu 5 lei ( 50% reducere ). Am un singur card  + mediabox SD care vad ca platesc pentru el 5 lei chirie. In total platesc 94 lei.
Doresc MAXIM HD / MAXPACH + EXTRA FOTBAL + NET 500 + FIX NELIMITAT RO . La ce pret il pot scoate ?

Maxim HD + MaxPack + Extra Fotbal + Filmbox + Panonia + 3 CI+ + Alo Nelimitat Fix + Net 500 = 94.5 Ron Asta am obtinut eu ;)

#1685
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postnext000level, on 14 mai 2016 - 16:04, said:

Salut ! Curand imi va expira contractul de 12 luni ( reinoit acum 1 an ) . Detin TV Maxim SD , Internet 500 , HBO SD inclus si fix nelimitat RO . Acum 4 luni am sunat la ei si mi-au oferit extra fotbal cu 5 lei ( 50% reducere ). Am un singur card  + mediabox SD care vad ca platesc pentru el 5 lei chirie. In total platesc 94 lei.
Doresc MAXIM HD / MAXPACH + EXTRA FOTBAL + NET 500 + FIX NELIMITAT RO . La ce pret il pot scoate ?
Vezi ca era un 3play cu MaximHD, Maxpak, Extrafotbal si 2 echipamente HD la 56 ron. La tine ar fi un upgrade la netul de 500 dar poti argumenta ca si la acesta uploadul este mic iar telefonia pe fix oricum ar genera cost suplimentar pe mobil. Daca negociezi tare un pret de 60 ron ar fi ok. Nu te grabi insa accepti prima oferta, depune si o cerere de reziliere la casierie si fii tare pe pozitii.  (Evident ca ei iti vor spune ca, costa foarte-foarte mult dar ca iti fac reducere sa platesti "doar" 99 ron, nu de alta dar tot erai obisnuit sa platesti peste 90 ron pe o grila SD). De aceea cred ca in cazul tau doar o cerere de reziliere mai rezolva ceva.

Mi se pare amuzant cand te-au sunat acum 4 luni sa-ti propuna extrafotbal cica "cu 50% reducere". La alti operatori liga1 este inclusa oricum in baza, nu se ofera cu reducere. Ca tot ai mediaboxul SD, o intrebare buna de pus la persoana care te-a sunat era cam ce programe din 'extrafotbal' pot fi vizionate cu acesta ? Posted Image  
Nu uita deci sa schimbi mediaboxul SD cu unul HD, in acelasi pret zis mai sus. Nu ai nimic de pierdut ci numai de castigat.

Edited by quant, 15 May 2016 - 10:12.


#1686
next000level

next000level

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.08.2015

View Postquant, on 15 mai 2016 - 10:02, said:

Vezi ca era un 3play cu MaximHD, Maxpak, Extrafotbal si 2 echipamente HD la 56 ron. La tine ar fi un upgrade la netul de 500 dar poti argumenta ca si la acesta uploadul este mic iar telefonia pe fix oricum ar genera cost suplimentar pe mobil. Daca negociezi tare un pret de 60 ron ar fi ok. Nu te grabi insa accepti prima oferta, depune si o cerere de reziliere la casierie si fii tare pe pozitii.  (Evident ca ei iti vor spune ca, costa foarte-foarte mult dar ca iti fac reducere sa platesti "doar" 99 ron, nu de alta dar tot erai obisnuit sa platesti peste 90 ron pe o grila SD). De aceea cred ca in cazul tau doar o cerere de reziliere mai rezolva ceva.

Mi se pare amuzant cand te-au sunat acum 4 luni sa-ti propuna extrafotbal cica "cu 50% reducere". La alti operatori liga1 este inclusa oricum in baza, nu se ofera cu reducere. Ca tot ai mediaboxul SD, o intrebare buna de pus la persoana care te-a sunat era cam ce programe din 'extrafotbal' pot fi vizionate cu acesta ? Posted Image  
Nu uita deci sa schimbi mediaboxul SD cu unul HD, in acelasi pret zis mai sus. Nu ai nimic de pierdut ci numai de castigat.
Mersi de sugestii ! Referitor la mediaboxul SD, m-a pacalit la prelingire, chiar vorbisem cu ea ca vreau sa-l returnez. La extra fotbal am sunat eu pentru ca Antena1 ulterior TVR1 au pierdut/renuntat a mai transmite liga1. Dupa lungi insistente mi-a oferit reducere 50% . La fix nelimitat RO, poate nu am fost explicit: am si fix si mobil nelimitat.

#1687
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postnext000level, on 15 mai 2016 - 11:00, said:

Mersi de sugestii ! Referitor la mediaboxul SD, m-a pacalit la prelingire, chiar vorbisem cu ea ca vreau sa-l returnez. La extra fotbal am sunat eu pentru ca Antena1 ulterior TVR1 au pierdut/renuntat a mai transmite liga1. Dupa lungi insistente mi-a oferit reducere 50% .
Chiar ca si-au batut joc de tine: pe langa mediaboxul SD aveai si CI+, care evident ca este un echipament HD, destinat tvurilor HD, ori tu il aveai cu grila SD. Adica penibil abosolut. Deci tie la 94 de ron nu ti se oferea nimic pe partea de HD, adica prindeai doar programele HD FTA din Optim, dar pe acelea oricum le receptioneaza oricine, fara card CI+.

In cazul tau dupa cum ziceam si mai sus, urgent o cerere de reziliere la casierie si te vor suna rapid.

#1688
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,418
  • Înscris: 15.12.2009
In vreo luna imi expira si mie abonamentul facut pe 2 ani:
  • Abonament Internet Fiber Power 150 Mbps
  • Abonament ALO Europa
  • Abonament UPC Digital TV Familia HD

Plus un modem wifi si un MediaBox DVR.

Pret: 69 lei.

Cam ce optiuni am la prelungirea contractului? Internetul de 150 Mbps imi ajunge, la TV m-ar interesa ceva (pentru parinti).

#1689
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
În 69 de lei poți să ceri liniștit Maxim HD, Maxpak, Extra Fotbal dar și Filmbox. La net te migrează gratuit la 200. Așa au procedat și la mine: de la 120 la 150 apoi de la 150 la 200 tot gratuit.

#1690
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, nu mai exista de niciun fel netul de 150 mbps, ori 60, ori 200.

#1691
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Anul trenut in iulie am primit la fidelizare cu 68 de lei (recalculat cu tva de 20% la 66) Maxim HD+FilmBox+Fotbal+CI(+)+Mediabox HD+Internet 60Mb+Router WiFi+Nelimitat fix. CI, extrafotbal si router-ul le am ca reducere 100% din abonament.

Vezi ca ziceau juvetii ca vor sa intre si cu telefonie mobile (vazusem o stire). Nu stiu de cand vor sa implementeze. Cand vorbesti cu ei, poate ne dai informatii mai calde.

Edited by Pololica, 20 May 2016 - 09:48.


#1692
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,418
  • Înscris: 15.12.2009
M-au sunat de la UPC acum 5 minute, cu urmatoarea oferta:
  • TV Familia HD
  • Pachet HBO
  • Internet 500 MB
  • Telefonie (inutila)
  • Schimbare modem actual cu ConnectBox
  • Posibilitate de inlocuire MediaBox cu un card.
Toate astea pentru 68 de lei (cu un leu mai mult decat plateam). Intrebare: merita sa trec la card CI+?
As putea sa negociez scaderea latimii de banda la 200 mbps si sa includ pachetul Fotbal? La telefon mi s-a spus ca pachetul Fotbal poate fi oferit actualmente doar daca adaug 10 lei la factura.

Cum e treaba cu ConnectBox? Chiar asa de slab e, cum mentioneaza colegul de deasupra? Cu actualul echipament nu am avut nici cea mai mica problema.

Edited by Ann0nyym0us, 23 May 2016 - 13:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate