Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#4357
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdygey, on 25 aprilie 2019 - 12:12, said:

poate foloseste cuiva:

https://forum.softpe...bal-la-telefon/


in alta ordine de idei, de cand au bagat astia iar panarama aia cu chiria pentru router (4lei/luna), pentru clientii
noi, care vor doar net? vad ca la Connect300 au inceput sa nu mai dea ConnectBox, acum dau Ubee. s-a ticnit
lupu', aka Vodafone. yeeey...

http://order.upc.ro/...=6608&src=upcro
http://order.upc.ro/...=6607&src=upcro
http://order.upc.ro/...=6811&src=upcro
Modem Ubee a mai fost în portofoliu UPC, l-am avut și a mers excelent ;)

#4358
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Din păcate modemul ubee nu poate funcționa simultan pe benzile de 2,4 și 5 ghz. Eu am avut două.

#4359
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu am avut modem nu router Ubee ;)

#4360
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012

View Postdanghetau, on 25 aprilie 2019 - 14:29, said:

Clar se putea mai bine. Eu nici macar nu le-am cerut pretul, am ramas uimit cand mi-au propus MaxPak concomitent cu reducerea abonamentului de la 47 la 38 de lei.
Si tu ce ai acum cu 38lei?

#4361
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Cred ca a scris pana acum de vreo 40 de ori ce are! La repetari se bate cu George care ne reaminteste zilnic ca e din...Iz-buc.

#4362
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Bătaie mare pe ofertele de retenție ca în curând vine Vodafone și se termina cu destrăbălarea!
Am fost abonat la ei 6 ani și nu am scos un singur euro în minus. Mai flexibili pot fi și cei de la Telekom, care de altfel se știe cât de zgârciți sunt. Trec vremurile cu pomeni!

#4363
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
mai nou vodafone prefera sa piarda 700 milioane din amenda data de anpc si o multitudine de clienti care au reziliat o data cu marirea abonamentului....decat sa faca oferte bune la retentie

#4364
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Încăpățânarea Vodafone este cunoscută! Vom avea de furcă cu ei. Asta dacă nu cumva Telekom îmi va face o oferta de nerefuzat la 50 euro cu tot ce au ei + 3 servicii mobil (18 + 13 + 10 și de restul TV și internet 500 Mbps).

#4365
balauru'

balauru'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.02.2006
Profitand de ocazia cu cresterea tarifelor, am renegociat si eu, de la 47 RON (Play Maxim cu 1 CI card, Maxpak, Passion, Internet 500 Mbps si Alo nelimitat UPC) la 40 RON (Play Maxim cu 1 CI card, Maxpak, Passion, Sport, Internet 500 Mbps si Alo nelimitat UPC) cu 3 luni promotionale reduse 100%.

Attached Files



#4366
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,430
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca ai cel mai mic pret pana acum. (La pachetul tau)

Edited by dorin_2k, 27 April 2019 - 23:40.


#4367
danut0011

danut0011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 28.12.2017

View Postbalauru, on 27 aprilie 2019 - 22:37, said:

Profitand de ocazia cu cresterea tarifelor, am renegociat si eu, de la 47 RON (Play Maxim cu 1 CI card, Maxpak, Passion, Internet 500 Mbps si Alo nelimitat UPC) la 40 RON (Play Maxim cu 1 CI card, Maxpak, Passion, Sport, Internet 500 Mbps si Alo nelimitat UPC) cu 3 luni promotionale reduse 100%.
Cum ai reușit ca ți-au oferit și 3 luni gratuite?

#4368
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Probabil se apropie ziua in care Voda preia treaba... si vor sa-si mentina clientii cu orice metode posibile. Preturile sunt prea de dumping....

#4369
balauru'

balauru'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.02.2006
Poate sunt eu norocos, am facut dansul cu rezilierea (ca s-a scumpit fara anunt, ca altii sunt mai ieftini si ofera Internet mai rapid etc) si au oferit ei scaderea de pret. Chestia cu pachetul Sport si lunile bonus a fost pentru ca m-au trecut pe pachetul nou proaspat lansat, unde astea erau in oferta standard.

#4370
dorud8204

dorud8204

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 05.01.2012
Hristos a inviat!
Va rog ,care stie,refuzarea ofertei se face in 14 zile calendaristice sau lucratoare,pt ca am refuzat oferta vineri si persoana cu care am discutat era de la contracte ,dar i-a transmis email colegului de la rezilieri cu care am discutat oferta.Eu am acceptat telefonic oferta pe 18 aprilie.Apropo,,balauru" super tare oferta obtinuta,esti un reper acum,e bine ca ai postat si contractul.

Edited by dorud8204, 29 April 2019 - 09:00.


#4371
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Nu ies ei pe minus, stai liniștit. De regulă, prețul echipamentelor oferite este amortizat in primii doi ani de contract. După aceea iși permit să renunțe la banii incasați pt plata echipamentului. De aici și ofertele destul de bune. Dacă mai luăm in calcul și faptul că peste 95 la sută din abonați acceptă majorările, nu ar trebui să fim mirați de astfel de oferte.

View Postronuquet, on 28 aprilie 2019 - 19:37, said:

Probabil se apropie ziua in care Voda preia treaba... si vor sa-si mentina clientii cu orice metode posibile. Preturile sunt prea de dumping....


#4372
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View Postedri, on 23 aprilie 2019 - 23:10, said:

Ce pret ar merita play maxim (cu Horizon Go)+hbo (cu HBO GO)+sport+internet(300)+ nu stiu ce abonament telefonic cu 1card CI+ si un mediabox Horizon ? M-a sunat azi cineva de la UPC si vroia 95lei pe toate astea, sustinand ca e nu stiu ce oferta personalizata !!! Azi nu am avut timp sa stau la telefon, dar la urmatoarea discutie cam la ce pret ar fi bine sa obtin toate astea?

Persoana respectiva de la UPC m-a sunat din nou, am refuzat "oferta" de 95lei si mi-a spus ca nu are drepturi de modificare a preturilor, doar drepturi pentru imbunatatirea ofertelor Posted Image Am contactat UPC si prin e-mail si telefonic cerand sa discut cu cineva de la fidelizare, retentie. Mi s-a spus ca termenul maxim de rezolvare este 30 de zile, insa a doua zi m-a suntat cineva. Oferta a fost Play maxim+pachetul hbo cinemax+pachetul Sport+internet300+telefon 500min incluse (la asta as fi renuntat dar ... nevasta Posted Image) +1cardCI+1mediabox horizon la 62 lei. Fara telefon cu minute cred ca era 52lei. Tinand seama de faptul ca plateam 89lei pe mai putine programe, internet de 150 si daca nu ma sunau ei nici nu stiam de ofertele actuale Posted Image  am acceptat oferta de 62 lei, pare mult fata de ce au obtinut altii de pe aici insa nu am mai stat sa ma caciulesc pentru 10 lei, toata discutia a durat 1-2 minute. Inca nu am semnat nimic, nu stiu de ce au insistat ca pentru mediaboxul horizon trebuie sa vina un tehnician de la ei sa-l instaleze.

Edited by edri, 01 May 2019 - 11:07.


#4373
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Oferta este chiar bună. :)

#4374
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,430
  • Înscris: 01.12.2001
Vezi mai sus pret la @balauru.

Se poate renunta la telefonie? Sa nu mai fie pe factura. Eu am scos telefonul de mult din casa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate