Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7712 replies to this topic

#1783
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 19.06.2008
asta cu calclul la fractiuni de luna e o boala generalizata in RO, nu doar la UPC. Toti gresesc de fiecare data, zici ca e intentionat :). Eu de obicei cand fac retentie cer sa se aplice de la inceputul lunii urmatoare ca sa nu am probleme

#1784
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View Postandroid2016, on 16 iunie 2016 - 12:07, said:


Am facut 2 retentii pana acum si d fiecare data au gresit neaplicand reducerile corect. Am irosit timp foarte mult pana s-a rezolvat.
Si eu am pățit să greșească la socoteală, de mai multe ori, o dată chiar cu 55 bani . De fiecare dată le-am dat peste nas si i-am pus să-și ceară scuze. Atunci când gresisera 55 de bani deabia după ce le-am trimis eu toate socotelile au remediat

Șmecherii mai făcea si romtelekomu kand aveam net de la ei. Îți trecea un curs valutar pe factura si calcula cu alt curs valutar. Diferența era de până intr-un leu, dar cu mine nu le mergea. In fiecare luna calculăm singur factura să văd dacă au umflați si le dădeam peste nas

Edited by madalinmdl1, 16 June 2016 - 17:06.


#1785
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 07.01.2007

View PostAnn0nyym0us, on 16 iunie 2016 - 09:30, said:

Ok, prima factura dupa renegociere a venit 75 de lei, iar eu am negociat pentru 71. Nu e problema ca platesc 4 lei in plus, dar vreau sa stiu daca au fost magari si au incarcat mai mult factura decat am discutat la telefon, sau daca e vorba de vreo taxa de instalare echipamente, sau mai stiu eu ce.
Așa e cum a spus și balauru', la factura următoare se va ajusta costul și o sa plătești  cât ai negociat, așa am pățit și eu la prima factura dupa ce am reînnoit contractul, apoi a doua luna mi-a venit cu suma corecta pe care am negociat-o la retenție.

#1786
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016

View Posthansoloro2, on 14 iunie 2016 - 16:32, said:

Cam asta platesc eu de 155Attachment IMG_20160614_171322.jpg
.                                 Eu am acest pachet la 95 lei,doar mici modificari,+. -...plus ar fi,inca un dvr hd,fata de hd la tine,la telefonie am alo international,care am pe mobil in Romania gratuit,si Europa mobil 1000 min,la fel am maxpak,am filmbox in plus,prog indiene,antivirus,wi.fi,net 200 mg,la aparatura ca nr,doua receivere dvr hd,ci+...max hd,in schimb nu am passion,care nici nu ma intereseaza,daca vrei sa vezi ceva,poti vedea pe un smart.tv,sau pe pc....deci parerea mea ca au incercat sa te pacaleasca,sa te agate cu un contract pe 12 sau 24 luni,sa fie siguri ca nu migrezi....si sa nu uit de pachetul fotbal inclus in abonament si pt internet router.ul cel nou care suporta peste 500 Mg...Deci negociaza maxim 90 lei,la ce ai.....bafta multa!!!

#1787
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Miercuri am incheiat un contract telefonic cu UPC ...si a ramas ca saptamana asta sa vina baietii sa instaleze serviciile ... ii asteptam vineri intre 18:00-18:30 .. insa pe la 18:40 ma suna ca sa-mi spuna ca nu mai au carduri ,bun..le-am spus sa vina a doua zi...adica astazi ...au zis ca nu se poate ..ca n au carduri inteligente..bun..veniti sa-mi instalati netul,si tv urile cu receivere ..si cardurile veniti cu ele alta data sau le ridic eu de la sediu ...nici asa nu au vrut ...venim marti si gata..evident ca nu sunt de acord pentru ca e prea mult..mi se pare aberant sa stai o saptamana pana ti se instaleaza niste servicii ....astazi i-am sunat le-am explicat situatia si mi s-a inchis in nas de 2 ori..Voi cum ati proceda? Posted Image .. am mai reziliat si cu telekomul ..si n-am nici net nici tv ...

Edited by costywinner, 18 June 2016 - 11:34.


#1788
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 07.01.2007
Asta a fost motiv ca nu mai au carduri, deh era Vineri seara, sfarsit de program, inceput de weekend, tu  le-ai dat programul peste cap cu programarea la acea ora :D
Azi in nici un caz nu ar mai fi venit e Sambata, urmeaza Rusaliile, de asta ti-au zis ca Marti.
Nu ai ce face decat sa astepti pana Marti, daca nu ai si RDS in zona.

#1789
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Da..nu eu le-am spus ora...ei mi-au comunicat-o ..eu le-am spus ca sunt acasa toata ziua ...

#1790
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postcostywinner, on 18 iunie 2016 - 11:33, said:

Miercuri am incheiat un contract telefonic cu UPC ...si a ramas ca saptamana asta sa vina baietii sa instaleze serviciile ... ii asteptam vineri intre 18:00-18:30 .. insa pe la 18:40 ma suna ca sa-mi spuna ca nu mai au carduri ,bun..le-am spus sa vina a doua zi...adica astazi ...au zis ca nu se poate ..ca n au carduri inteligente..bun..veniti sa-mi instalati netul,si tv urile cu receivere ..si cardurile veniti cu ele alta data sau le ridic eu de la sediu ...nici asa nu au vrut ...venim marti si gata..evident ca nu sunt de acord pentru ca e prea mult..mi se pare aberant sa stai o saptamana pana ti se instaleaza niste servicii ....astazi i-am sunat le-am explicat situatia si mi s-a inchis in nas de 2 ori..Voi cum ati proceda? Posted Image .. am mai reziliat si cu telekomul ..si n-am nici net nici tv ...
Pur si simplu le-ai explicat si ti-au inchis de 2 ori in nas? Hai sa fim seriosi..

#1791
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Da  ... prima oara am sunat si au spus ca ma redirectioneaza catre programari ... am asteptat ...a zis cineva doar : "Buna ziua, ma numesc  Nic " si apoi am intrat iar in asteptare ..iar dupa ceva timp s-a terminat apelul..iar a doua oara am explicat ce aveam de explicat ... a spus sa astept putin sa verifice ...microfonul a fost dezactivat pt. ca nu se mai auzea nimic,..si am stat asa vreo 10 minute...dupa care am inchis eu ca nu mai avea rost ...

Edited by costywinner, 18 June 2016 - 12:05.


#1792
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Ori rabzi pana marti ori rds.

#1793
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
n-am rds in zona ... :)))

#1794
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Lasa ca e ok UPC-ul, nu te baga pe RCS ca pe urma te vedem pe aici ca vrei TNT si AMC, ce oferta ai luat?

#1795
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Mi-au oferit : Familia HD , 200 mbps net , tel fix nelimitat UPC , 2 ci+ , 1 receiver sd , 1 receiver hd,hbo ,84 lei / luna cu primele 3 luni 50 lei / luna

#1796
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Se putea in aia 84 de lei un maxim hd + maxpak. Nu stiu ce sa zic..

#1797
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
n-au vrut nici maxim sd sa mi ofere ...

#1798
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
E scumpicel.. la Telekom cu 79 lei ai 500 mbps + decodor HD + 41 de HD-uri + HBO...

#1799
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
la telekom am stat pe 2 mbps de 5 ani ..

#1800
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da.. daca nu ai FTTH e jale cu Telekom-u...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate