Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

canon sau nikon?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
71 răspunsuri în acest subiect

#37
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.098
  • Înscris: 12.06.2004

AlexIP, on Jun 27 2005, 22:48, said:

97%. si intre canon si nikon aleg pentax, evident :P desi daca stau sa ma gandesc mai bine... si la toata varietatea de adaptoare existente... hai sa fie Canon 350D. Versiunea neagra, neaparat.

<{POST_SNAPBACK}>


strainu_altfel, on Jun 27 2005, 22:51, said:

te-a prostit kunzite si pe tine?

<{POST_SNAPBACK}>


WTF? Adica daca alegi Pentax esti prost? :cursing:

#38
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003

mirceao, on Jun 28 2005, 09:47, said:

Stau si eu si ma gandesc ca ce scriem noi pe aici nu trebuie luat chiar in "absolut"...stau si eu destul pe 800, chiar si pe 1600 daca e cazu' insa ofeream si niste alternative.....cum ar fi blitzu'... :)

<{POST_SNAPBACK}>


ce sa fac cu blitzul in situatzii din astea

http://forum.softped...e=post&id=37182
http://forum.softped...e=post&id=37186
http://forum.softped...e=post&id=37212

? :)

#39
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 408
  • Înscris: 07.05.2004
msdan: foarte frumoase  :coolspeak:

#40
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 408
  • Înscris: 07.05.2004
Mi-ai dat niste cazuri man si eu ti-am zis sa nu iei ad literam ce-am zis, mai trebuie compilat..de altfel citeste ce am scris si eu si Rigid Aurel...in alta ordine de idei mi-ar placea sa mai vad din pozele tale

#41
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003

mirceao, on Jun 28 2005, 11:45, said:

Mi-ai dat niste cazuri man si eu ti-am zis sa nu iei ad literam ce-am zis, mai trebuie compilat..de altfel citeste ce am scris si eu si Rigid Aurel...in alta ordine de idei mi-ar placea sa mai vad din pozele tale

<{POST_SNAPBACK}>


stai linishtit ca nu-s "atacat", am raspuns cam scurt (ma grabeam :) ); eu vreau sa zic ca mi-ar place mai mult iso 400/800 decente(in privintza zgomotului) decat blitz (nu-s prea mare fan al blitzurilor, mai intotdeauna dispar culorile naturale; singurul caz in care il utilizez este cel "fill" pentru afara in soare puternic shi pentru poze de familie)

cat despre pozele mele aici

#42
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004
.....@Rigid Aurel
   ....scuza-ma dar nu m-am tampit intratat incat sa folosesc doar de la ISO 800 in sus....si Pentaxul sa-l folosesti sanatos daca iti place.....
     @msdan
  ...am impresia ca am dat numai de artisti...cate poze faci din alea si apropo...traiesti din ele? (si sa sti ca se pot face poze din alea la iso 200 si daca chiar vrei le faci si la 100.... si inca pe film)


   Din punctul meu de vedere digitalul e un compromis...dar pe care trebuie sa il accept ca atare. (sunt curios ce ati face daca nu ar exista digital....ati poza numai pe filme de la 400 in sus? :) ). Eu nu spun ca Canon nu are aparate bune, dar nu seria de semiprofesionale...pt. mine Nikon e momentan cel mai bun aparat si din pacate nu D70 (ci D100 si F100). Personal cred ca ar trebui sa mai si testati sa vedeti cum se comporta , si nu sa va luati numai dupa review-uri....

    Enjoy!

Editat de Ankh, 28 iunie 2005 - 18:02.


#43
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003

Ankh, on Jun 28 2005, 12:02, said:

     @msdan
  ...am impresia ca am dat numai de artisti...cate poze faci din alea si apropo...traiesti din ele? (si sa sti ca se pot face poze din alea la iso 200 si daca chiar vrei le faci si la 100.... si inca pe film)

daca nu ai trepied shi nu eshti fff sigur pe mana, sunt curios cum faci chestiile alea la iso 100 (adica in sensul ca vreau sa shtiu ce setari foloseshti - asta fiindca vreau sa le folosesc shi eu)

Ankh, on Jun 28 2005, 12:02, said:

   Din punctul meu de vedere digitalul e un compromis...dar pe care trebuie sa il accept ca atare. (sunt curios ce ati face daca nu ar exista digital....ati poza numai pe filme de la 400 in sus? :) ).

daca nu ar fi digitalul, eu nu ash poza... filmul ar fi prea scump pentru skillsurile care le am (nu mi-ash putea permite) - mai spuneam asta pe undeva

nu cred ca filmul mi-ar aduce o bucurie mai mare... sunt destul de multzumit shi cu ce iese de pe senzor

#44
acrac

acrac

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 466
  • Înscris: 04.11.2004
miroase a scandal.   :punk:

#45
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004
.......dar...am trepied si sunt si foarte sigur de mana....poza din primul link pe care ai dat-o cea cu tipul in penumbra si cu o roata ....poti sa o faci cu 30/8 sau 15/11 din mana fara cea mai mica problema, vorbesc de film... (pe restul nu stiu ca nu m-am uitat...de lene :) )
.....daca nu ai poza daca nu exista digital....it's your problem...dar atunci nu-mi spune mie care aparat e mai bun.... ;)

    Enjoy!

#46
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004

acrac, on Jun 28 2005, 19:09, said:

miroase a scandal.   :punk:

<{POST_SNAPBACK}>

   ....la cat sunt de "frumoasa" crezi ca de asta imi arde??????????? :lol:


    Enjoy!

#47
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 14.07.2004
Nu iese scandal. Nu are cine. :(
Ca sa revenim un pic on topic, trecand peste divagatiile nerelevante, dupa ce am aflat la sigur si foarte clar care sunt cele mai bune aparate din lume, concluzia mea este urmatoarea: luati-va Fuji pt. ca ati vazut ce poa' sa faca msdan cu el! ;)
Acum sincer, eu o sa o duc putin mai prost cu banii si ma gandeam sa imi vand tot harnasamentul si sa trec pe o compacta gen Z2, FZ20, or something.
Msdan ma incurajeaza cu reusitele lui.

#48
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 408
  • Înscris: 07.05.2004
msdan: mi-am amintit ca mai vazusem galeria ta...la primul exemplu pe care l-ai dat aici - in genul ala de situatie mai precis- poti da cu blitz, cu minus la compensare blitz si cu bounce....nici eu nu sant fan de blitz dar cu bounce care se reflecta din tavane pereti etc poti scoate chestii la fel de frumoase fara sa ai stressul cu iso sau timpul de expunere prea mari....nu spun ca trebuie facut tot timpul asa sau numai asa...spun doar ca solutii exista....cat despre D 70 Mr Fred a vazut foto de-ale mele facute cu iso 1 600 si nu s-a plans de zgomot..nu sant toate utilizabile e adevarat dar multe sant ok si foarte film like

#49
mirceao

mirceao

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 408
  • Înscris: 07.05.2004
Rigid Aurel: acum glumesti I hope  :confuzzled:

#50
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 03.03.2003

Ankh, on Jun 28 2005, 12:15, said:

.....daca nu ai poza daca nu exista digital....it's your problem...dar atunci nu-mi spune mie care aparat e mai bun.... ;)

<{POST_SNAPBACK}>


caut sa vad pe unde tzi-am spus eu care aparat e mai bun (am incercat 30/8 cu iso mai mic... erau negre in lumina aia)

#51
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004

mirceao, on Jun 28 2005, 19:23, said:

....sant ok si foarte film like

<{POST_SNAPBACK}>

.....film like?...adica au granulatia cat bobul de orez? :D ...ia scoatele pe hartie sa vezi ce lokk film like au....
  

         Enjoy!

#52
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 14.07.2004
@msdan: nu i-ai spus, dar nici nu-i spune. Oricum stie. ;)
Ce imi plac mie oamenii astia simpli cu certitudini si convingeri de nezdruncinat. Cred ca e foarte facil sa gandesti asa. Te scuteste de o gramada de complicatii. :D

Editat de Rigid Aurel, 28 iunie 2005 - 19:12.


#53
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004

msdan, on Jun 28 2005, 19:50, said:

caut sa vad pe unde tzi-am spus eu care aparat e mai bun (am incercat 30/8 cu iso mai mic... erau negre in lumina aia)

<{POST_SNAPBACK}>

..........reciteste ce am scris: pe film......la digital e mai nasol..... ;)

  Enjoy!

#54
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.976
  • Înscris: 04.08.2004

Rigid Aurel, on Jun 28 2005, 20:04, said:

Nu i-ai spus, dar nici nu-i spune. Oricum stie. ;)
Ce imi plac mie oamenii astia simpli cu certitudini si convingeri de nezdruncinat. Cred ca e foarte facil sa gandesti asa. Te scuteste de o gramada de complicatii. :D

<{POST_SNAPBACK}>

....si mie....stii cum sa-i abordezi........ :P

Enjoy!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate