Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Marire semnal la celulare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Hulk

Hulk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.05.2004
Stie cineva cum pot mari calitatatea semnalului la un SE T610?
Vazusem pe Internet un fel de antena care se pune in interiorul celularului, sub baterie, are cineva vreo idee?
Caut sa maresc semnalul la celular nefiind voit sa demontez celularul dar daca trebuie va rog sa-mi ziceti cum.

Txs!

#2
Acta non verba

Acta non verba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 10.12.2004
Faimoasele ''antenna-boosters'' sau alte elemente externe pasive care maresc sensibilitatea telefonului sunt inutile si nu au eficienta... B)
Poate ca au fost telefoane la care sistemul radiant nu ar fi fost acordat perfect pe frecventa si un anumit element rezonant cuplat la o anumita distanta ar fi permis o imbunatatire a nivelului de semnal... Totusi un astfel de tunnig de precizie necesita amplasarea la o distanta optima fata de antena incorporata si poate  sa fie diferita  de la un exemplar de telefon la altul si de aceea nu produce rezultate in practica... Moda aceasta se pare ca a trecut, lumea s-a convins ca nu se poate obtine o crestere de semnal prin folosirea antenelor aditionale... B)

[ http://www.cellphonemall.net/ant_pkg100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Acta non verba, 23 June 2005 - 13:39.


#3
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003

Hulk, on Jun 23 2005, 11:12, said:

Stie cineva cum pot mari calitatatea semnalului la un SE T610?
Vazusem pe Internet un fel de antena care se pune in interiorul celularului, sub baterie, are cineva vreo idee?
Caut sa maresc semnalul la celular nefiind voit sa demontez celularul dar daca trebuie va rog sa-mi ziceti cum.

Txs!

<{POST_SNAPBACK}>



Simplu !
Antena exterioara
Este singura metoda care poate da rezultate
''antenna-boosters'' era o modalitate de a face bani din nimic

#4
Hulk

Hulk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.05.2004
Exista pentru SE T610 sa-i pun antena externa?

Edited by Hulk, 23 June 2005 - 15:20.


#5
Erdman

Erdman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.12.2003
Da ai mufa linga camera sub un dopulet de cauciuc in locul unde vine si oglinda pentru camera foto !

#6
Hulk

Hulk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 20.05.2004

Erdman, on Jun 24 2005, 12:42, said:

Da ai mufa linga camera sub un dopulet de cauciuc in locul unde vine si oglinda pentru camera foto !

<{POST_SNAPBACK}>



Mersi, eu chiar nu am scos dopul ala de cauciuc ca nu am vrut sa-mi pun oglinda, acuma ca mi-ai zis am descoperit si locul pentru antena.

Mersi mult!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate