Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

tata de copil de 18 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
As vrewa sa descriu ce simt ca tata de copil de 18 ani dar e greu .
As fi vrut sa-i ofer mai mult dar nu am avut posibilitatea sa-i dau cheile de la o masina !
Sa fie sanataos asta conteaza.
Oricum sunt fericit ca e un copil cuminte as fi vrut sa fie putin mai infipt dar........ .e mai timid .

#2
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Sa va traiasca baiatul si nu va suparati ca e mai timid, eu ii zic bun simt, sunt atatea "jigodii tupeiste" in jur ca mai e nevoie si de persoane timide si sensibile.
Sprijiniti-l cat puteti si nu uitati ca NU cheile de la masina sunt importante, ci afectiunea pe care i-o aratati dvs in fiecare zi.

Numai bine!

#3
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
AVETI MULTA DREPTATE.
DAR IN ZIUA DE ASTAZI BUNUL SIMT E PE CALE DE DISPARITIE. SAU POATE EXAGEREZ!

#4
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postviorelo68, on 28th February 2010, 20:00, said:

As vrewa sa descriu ce simt ca tata de copil de 18 ani dar e greu .
As fi vrut sa-i ofer mai mult dar nu am avut posibilitatea sa-i dau cheile de la o masina !
Sa fie sanataos asta conteaza.
Oricum sunt fericit ca e un copil cuminte as fi vrut sa fie putin mai infipt dar........ .e mai timid .

asta cu cheile de la masina nu mi se pare o idee prea inteligenta.
taica-miu i-a achizitionat recent lui frati-miu una bucata animal pe patru roti. fratello are 24 de ani.
acuma sta cu grija de cate ori e fi-su plecat la drum mai lung sa nu pateasca ceva.
mai bine lasa-l sa mai creasca sa-i mai vina mintea la cap. sa dai o masina pe mana unui pusti de 18 ani faci bomba oricat ar fi el de cuminte si de linistit.

#5
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postviorelo68, on 28th February 2010, 20:17, said:

AVETI MULTA DREPTATE.
DAR IN ZIUA DE ASTAZI BUNUL SIMT E PE CALE DE DISPARITIE. SAU POATE EXAGEREZ!
Nu exagerați. Ai mei, părinții și bunicii, m-au crescut arătându-mi ce e aia „bună creștere”. Aș putea intra foarte bine în categoria celor care-s timizi sau mai retrași. În zilele astea,noi cei care suntem așa, suntem puțini și, totodată, e mai dificil să găsești o persoană de sex opus care să aibe aceleași principii mai clasice. Dar există. Așadar criza întâlnirii jumătății se consumă într-un final, chiar dacă ceva mai târziu. :rolleyes:
Am avut vârsta băiatului d-voastă acum 6 ani. Ne e mult de atunci dar lumea e „și mai la vale”.  Știu asta pt că e de o seamă cu fratele meu care, întâmplător, are aceleași concepții.  :proud:

Mă miră când mai văd pe stradă astfel de persoane, băieți sau fete și un zâmbet larg mi se profilează pe față.

Important e să-și dea seama ce este cu adevărat important în viață și, de aceea, deseori îmi vine să urc în tren și să-mi îmbrățișez tatăl. Nu mi-a dat chei de la mașină, n-a avut posibilitatea. Mi-a dat ceva mai important: pe el.

Fiți în continuare alături de el, tată și prieten, și comunicați!  :)

#6
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
emotionant! multumesc!

#7
nosferyk

nosferyk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 23.08.2004

View Postdarkangelo, on 28th February 2010, 20:21, said:

sa dai o masina pe mana unui pusti de 18 ani faci bomba oricat ar fi el de cuminte si de linistit.

pustiul isi cumpara singur masina daca doreste. Prima mea masina la 18 ani jumate mi-am cumparat-o singur cu bani munciti de mine in vacante de vara/iarna, o Dacia in 3 usi ca nu pot s-o numesc sport cum scria in talon : sport coupe 2+2, la 500$ si primii 2 ani de facultate a vazut ulei benzina si talpa lunga in toata tara, mare, munte dormeam in ea cand nu erau bani de cazare. Ulterior s-a inlocuit cu cele de firma la care nu bagi nici benzina nici ulei merg doar pe aer.
Cat de curand imi va veni si mie randul sa trec prin ce a trecut maica-mea, dar asta este viata  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate