Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cosmorom-taxare la secunda!?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Circula un zvon din ce in ce mai insistent ca la relansarea Cosmorom principala "bomba" este taxarea la secunda din prima secunda!
Are cineva mai multe informatii? Stie cineva ceva?

Multumesc

#2
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Ce pot sa spun si eu ca sunt tare curios cu vor veni nou la relansarea cosmorom,pe langa asta daca vor aduce schimbari semnificative in tarifele din afara retelei ramane de vazut.

#3
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

zola, on Jun 16 2005, 22:47, said:

Circula un zvon din ce in ce mai insistent ca la relansarea Cosmorom principala "bomba" este taxarea la secunda din prima secunda!
Are cineva mai multe informatii? Stie cineva ceva?

Multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


O sursa? ceva ? de unde ai luiat informatia?
THX!

#4
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
momentan se taxaza la secunda dupa 15 sec de convorbire la cartela iar la abonament dupa 20 sec

#5
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Tza nu vina gretzii astzitia cu tzeva cal troian .
Un proverbu vechiu tzice sa nu ai incredere in cadourile de la gretzii.

#6
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004

Arpi, on Jun 17 2005, 06:39, said:

O sursa? ceva ? de unde ai luiat informatia?
THX!

<{POST_SNAPBACK}>

De la un fost " Cosmorom" si confirmata de un actual GSM-ist.

#7
tatal_lor

tatal_lor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 31.07.2004

chriss, on Jun 16 2005, 22:59, said:

Ce pot sa spun si eu ca sunt tare curios cu vor veni nou la relansarea cosmorom,pe langa asta daca vor aduce schimbari semnificative in tarifele din afara retelei ramane de vazut.

<{POST_SNAPBACK}>


Ar fi "top of the line" si ar fi chiar tare faza....sa speram ca taxarea la secunda din prima secunda va fi implementata si in Romania.
Oricum COSMOROM are merite din acest punct de vedere.... daca fac asa ceva, maresc semnificativ aria de acoperire si vor fi decenti la tarife am sa renunt cu totul la ceilalti GSM provideri din Romania.
Oricum cred ca trebuie sa vina pe piata cu ceva nou..... si cel mai important sub concurenta..... ca altfel tot degeaba si banii ce se vor investi se vor pierde....
Eu zic sa le tinem pumnii si sa asteptam!

BAFTA !

#8
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
s-a auzit un zvon ca o sa taxeze la secunda din prima secunda.

asta inseamna ca o schimbe si abonamentele dar cand?

#9
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005
Nu va grabiti asa tare! Abia a fost preluata firma de noua echipa de conducere. Asteptati sa-si redresese rotile mai intai.
Sunt convins ca Orange si Vodafone vor trebui sa-si redefineasca pachetele si serviciile dupa reintrarea pe piata a Cosmorom. Au mai trebuit sa o faca o data si cred ca cel tarziu din toamna o vor face din nou.
Compania Cosmorom daca se va relansa comercial, nu poate sa o faca decat cu o bomba comerciala si nu cu un cal troian, pentru ca nu-si fura caciula singura.

#10
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

Nebuchadnetar, on Jun 17 2005, 11:11, said:

Nu va grabiti asa tare! Abia a fost preluata firma de noua echipa de conducere. Asteptati sa-si redresese rotile mai intai.
Sunt convins ca Orange si Vodafone vor trebui sa-si redefineasca pachetele si serviciile dupa reintrarea pe piata a Cosmorom. Au mai trebuit sa o faca o data si cred ca cel tarziu din toamna o vor face din nou.
Compania Cosmorom daca se va relansa comercial, nu poate sa o faca decat cu o bomba comerciala si nu cu un cal troian, pentru ca nu-si fura caciula singura.

<{POST_SNAPBACK}>


Si din cate ai vazut atat redefinirea la Orange cat si la Connex au insemnat preturi mai mari. Sper sa nu mai redefineasca nimic :)

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mai exista cosmorom?  :w00t:

#12
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005

holmes, on Jun 17 2005, 15:27, said:

De ce  a fost sau este acum cosmorom o companie mai importanta decat zapp?Nici ca nr de clienti,nici ca oferta,nici dpdv al calitatii,nici al acoperirii,nici al rolului concurential de stabilizare a preturilor...din nici un pc de vedere nu e mai importanta decat zapp!

<{POST_SNAPBACK}>


Sa nu uitam ca atat Orange cat si Connex au adus tarifarea la secunda dupa primul minut dupa lansarea Comoromului cu taxarea la secunda dupa primele 20 sec, pt ca azi vorbeai tot cu taxare din minut in minut. IDEM numere favorite si minute incluse nationale, nu in retea. Cine citeste sa inteleaga!

#13
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005

daniel28, on Jun 17 2005, 15:33, said:

A existat vreodata Cosmorom ??? :w00t:  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

pentru binele monopolului ORANGE - CONNEX, mai bine n-ar fi existat, asta e cert!
dar ceea ce este important sper sa aiba de profitat omul de rand si nu niste mega concerne care vin sa faca bani grei pe spatele romanilor avizi de comunicare mobila
:peacefingers:

#14
rossdalee

rossdalee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 18.03.2005

daniel28, on Jun 17 2005, 16:33, said:

A existat vreodata Cosmorom ??? :w00t:  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>



A existat Cosmorom,dar nu pentru toti...Toti va credeti actionari pe la cine stie ce companie de telefonie mobila si va apucati sa le tineti partea.Castigati bani frumosi din asta,asa este? Incearca careva sa fie obiectiv si sa vada ca relansarea implicit aparitia pe piata a inca unui operator de telefonie va scadea tarifele celorlalti? Nimeni...Care mai de care... unul are abonament la Zapp...cea mai frumoasa reclama este la Zapp, altul are pe Orange,cei mai buni sunt Orange,altul la nu mai stiu cine...nu mai stiu cine are tarifele cele mai mici(si totusi masinuta mea este cea mai frumoasa...sa nu mai vorbesc de galetusa si lopetica).Castigati bani din publicitate cumva? A auzit careva de calitatea mai buna a convorbirii, de preturi mai mici, de respect pentru clienti, de concurenta? Toate astea le veti avea daca va fi concurenta.Deocamdata piata este impartita inte Connex si Orange si vad ca nici unul nu este in slujba voastra.Vor bani de la voi si atat.Dar daca v-au spalat creierii atat de bine incat le faceti reclama, nu-i de gluma fratilor...Iubiti telefonia, asta este...Sunteti pasionati...va cred.Si eu...Dar sa va bateti pt cine va ia banii...

#15
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Taxare la secunda din prima secunda - o chestie de bun simt, ca nu a aparut pana acuma la ceilalti tine de mentalitatea locului - plus minute destule in retea (la inceput vor avea unde) o sa sporeasca vanzarile. Partea proasta este cu acoperirea care e -ma repet- dezastru in zonele rurale.

#16
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Are toate sansele sa se repozitioneze pe piata si sa devina concurent serios pt. ceilalti operatori, chiar daca este adevarat ca e greu de crezut asta in conditiile in care are acum o cota de piata de sub 2 %. Totul depinde de cum se vor organiza.

#17
avocatpro

avocatpro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 05.11.2004
Daca voi va asteptati la ceva bun din combinatia asta greco-romana, inseamna ca sunteti visatori... Credeti ca acest sistem de pile si relatii care a existat in Cosmorom o sa dispara peste noapte? Si dispretul fata de clienti?
Ce ar putea sa aduca in plus fata de restul? Taxare la secunda? Toti au taxare la secunda dupa primul minut, asa ca mare revolutie nu este.
Nu stiu ce ar putea sa ofere, incat sa ma faca sa revin la ei. Iar cei de la Connex si Orange au demonstrat ca sunt foarte atenti la ofertele de pe piata si se misca foarte repede, asa ca vor veni cu oferte corespunzatoare. Nu ca cei de la Cosmorom care prefera sa moara decat sa se injoseasca si sa vina in intampinarea clentului...

#18
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

anonimix, on Jun 20 2005, 09:14, said:

Are toate sansele sa se repozitioneze pe piata si sa devina concurent serios pt. ceilalti operatori, chiar daca este adevarat ca e greu de crezut asta in conditiile in care are acum o cota de piata de sub 2 %. Totul depinde de cum se vor organiza.

<{POST_SNAPBACK}>

Avand in vedere ca a venit Vodafone si incearca sa ia fata Orange-ului prin oferte nu stiu cum va putea face fata Cosmorom in aceasta lupta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate