Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#12241
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@sarbulb si totusi, care e problema ? Ti s-a dat AKTA ca un exemplu de retea fixa care nu e principala, in romania.
A1 este retea principala in austria, dar cu siguranta exista retele care nu sunt retele principale, de ex Vectone - retea mobila

#12242
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Problema nu e chiar problema ... . Doar am vrut sa-i atentionez pe cei care au minute free in principalele retele fixe din UE , ca lucrurile s-au mai schimbat , unele retele au devenit mai fixe decat altele si acum sant cu bani . Trebuie verificat inainte pe site .

#12243
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Ai verificat si apare ca retea taxabila? Ma gandesc ca poate fi o eroare digi taxarea acelui apel, eu am patit-o, sunat pe fix in Germania un singur numar, 6 luni consecutive si in luna 5 apelul a generat cost suplimentar, dupa care in luna 6 a fost gratis din nou...

#12244
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Da , am verificat pe site RCS si apare ca taxabila desi inainte nu era ( am verificat desfasurator factura pt numarul meu ) ; numerele de care e vorba sant niste simple numere de fix dar care acum sant clasificate MVNO .

#12245
mvjhon

mvjhon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 28.02.2010
Eu nu am verificat pe site la vremea respectiva, dar sigur dupa o luna nr de fix, a redevenit netaxabil, intre timp nu am mai sunat la nr respectiv, vad de pasti cum o mai fi :)

#12246
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
ADSL-ul TelePom e picat. Digi Mobil e ON, la datorie, ca de obicei ;)

;) Attached File  Screenshot_2017-03-09-17-50-38-482_com.miui.home.png   212.75K   100 downloads

#12247
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Normal, stim cu totii doar ca retelele mobile sunt mult mai stabile decat cele fixe!

#12248
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Digi nu mai ofera telefoane in rate ?

#12249
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 29.02.2008
Nu

#12250
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
Din ce vad pe site se mai dau dar vezi rata lunara abia după ce faci comanda.

Attached File  uploadfromtaptalk1489265519518.png   81.13K   82 downloads

#12251
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008

View PostLunaCrystal, on 09 martie 2017 - 19:32, said:

Normal, stim cu totii doar ca retelele mobile sunt mult mai stabile decat cele fixe!
ADSL-ul e pe sarma comunista, Digi are fibra la antena de mobil, fibra pe care daca o ai in home use, esti boss pe net, nu pica niciodata si ai si viteza.Posted Image

#12252
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 29.02.2008

View PostMihai_Steaua78, on 11 martie 2017 - 22:52, said:

Din ce vad pe site se mai dau dar vezi rata lunara abia după ce faci comanda.

Attachment Screenshot_2017-03-11-22-51-37.png

Ce apare acolo plata lunara este vorba de abonament...ratele sau scos de la 1 martie

#12253
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postcristiboss70, on 11 martie 2017 - 22:45, said:

Nu

Nice.

#12254
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006

View PostNeaceasca85, on 11 martie 2017 - 22:55, said:

ADSL-ul e pe sarma comunista, Digi are fibra la antena de mobil, fibra pe care daca o ai in home use, esti boss pe net, nu pica niciodata si ai si viteza.Posted Image
Vise frumoase cu fibra aia ce nu pica si ai si viteza. Dar nu e nici pe departe asa.

#12255
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,889
  • Înscris: 14.10.2008
Ba este, cine are fibra, stie. Ca nu e disponibila peste tot, e altceva, dar incepe sa penetreze si in rural. Iar prezenta fibrei in rural duce la...4 G rural, bucuria ta.

#12256
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Lasa ca am avut si eu fibra si am vazut cu proprii ochi ca nu e deloc lipsita de probleme sau downtime-uri. Nu e neaparat sa fie fibra pentru 4G in rural, poate fi si link radio sau sa fie fibra doar pentru antene fara sa fie disponibila si pentru populatie. Sunt deja zone rurale ce au 4G dar nu au fibra optica pentru home-useri de la nici un operator.

#12257
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostLunaCrystal, on 12 martie 2017 - 03:18, said:

Lasa ca am avut si eu fibra si am vazut cu proprii ochi ca nu e deloc lipsita de probleme sau downtime-uri.

Eu zic sa termin cu trolleala asta pe-aici, ca vad ca toate serviciile de la RDS iti put. Surpriza, cum vine vorba de Vodafone, chiar pe aria asta, esti foarte sfatos.

Daca in privinta calitatii serviciilor de telefonie/internet mobil DiGi sunt cumva de acord (in sensul ca nu sunt cele mai bune, dar sunt cele mai ieftine), la capitolul internet fix si fibra vorbesti baliverne. Avem printre cele mai rapide si stabile conexiuni din lume si tu vii sa spui ca de fapt nu e asa. Ori esti troll, ori vorbesti ca sa cersesti atentie. Ca sa nu te afunzi in penibil, gandeste 2 secunde inainte de a apasa butonul ala "Publica". Sunt 10.000 de alte probleme la RDS, dar viteza si stabiliteatea internetului pe fibra nu e una dintre ele.

Edited by Extinct, 12 March 2017 - 09:18.


#12258
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Cand am zis asta? Vezi ca am avut fibra si am descris problemele la vremea respectiva chiar pe aria dedicata. Sigur nu neg faptul ca internetul prin fibra optica e cel mai bun, insa comparat tot cu internet fix de la alti operatori nu se poate compara stabilitatea la internetul fix cu cel mobil. Pur si simplu in ochii mei nu prea are ce face o persoana fizica cu sute de Mbps mai ales daca vin la pachet cu interdictia de a ii folosi doar acasa, indiferent de operator, vezi ca la fel de rau zic si de UPC. Zic de Vodafone pentru ca au cel mai bun raport calitate-pret, dar la fel zic si de Vodafone cand sunt in zone unde nu au semnal.

Nu sufar internetul fix pentru ca:
- probleme de instalare, uneori astepti si o luna dupa ce faci cerere/contract lana sa vina sa il instaleze
- probleme de retea mult mai dese ca la telefonia mobila: nu merge cand e luat curentul, cand e rupt firul sau defect echipamentul final de retea (ont, modem, etc.) si nu pot scoate pur si simplu sim-ul sa il pun in alt device
- nu exista varianta pe cartela, fara abonament
- nu te poti folosi de el deloc cat timp nu esti acasa
- trebuie sa bagi cabluri prin casa, apoi router wifi care daca nu e unul scump merge mai prost ca 4G daca nu esti langa el, nu poti lua routerul in camera in care esti usor
- nu poti schimba usor providerul, trebuie schimbat cablul/tipul de cablu, o noua instalare + ca e obligatoriu pe abonament.
- la unii operatori vine la pachet si cu alte servicii fixe obligatorii de care nu am nevoie, in special televiziune la upc. Aici o bila alba la rds ca se poate lua doar internet.

Edited by LunaCrystal, 12 March 2017 - 10:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate