Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Grundig G4 si G5

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Din ce citesc aici ma bucur ca am luat G5 in loc de G3, ma batea gandul de G3 pt. ca avea RDS, dar Radu are dreptate, o petarda de scaner de banda larga Alinco tot aude comunicatiile cu avioanele si cu turnul oriunde afara in Buc pe o antena de 0.5 m. Inca o cheste pe FM : G5 aude un post mono doar daca asa emite, cel mai slab post (sa zicem Orion la Fundulea) tot cu stereo il agata, fasaie dar se poate reduce din inalte (news in loc de music). Asa stiu ca Maria 89.7 emite mono  :coolspeak: , in rest toate celelalte le aud stereo, inclusiv alea de vin pe diverse propagari  :naughty:

#20
vali_mester

vali_mester

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 17.02.2007
Cred ca nu am fost inteles corect si am facut cateva verificari pe air band comparand receptia dintre G3 si Yaesu VR -120D.In apartament la et9(ecranat) in locul unde prind cu semnal max.Shumen pe 87,600MHz,receptionez in conditii asemanatoare APP pe 118,250MHz(cred ca antena este la Romatsa),aud convorbirile dintre controlorii de zbor si piloti,in zona de apropiere a aeronavelor de aeroporturi,cand transmit pilotilor frecventa turnurilor,120,900MHz-Otopeni si 120,800MHz-Baneasa.Aud pe frecventele de mai sus apelul pilotului catre turn,nu si dispecerul din turn.Am fost sa fac o verificare in parcul Herastrau,unde auzeam cu ambele aparate si turnul Baneasa,dar nu si Otopeni.Am reusit sa prind si un avion de mici dimensiuni,cu indicativul YR-SCA care se afla in zona Afumati si a fost atentionat de dispecerul din turn ca a intrat in zona fara sa-si anunte prezenta.Sambata seara si duminica dimineata am reusit sa prind si un radioamator din Bucuresti YO3CZW,pe7150KHz in SSB-LSB,tare si clar.Am incercat sa-i gasesc locatia si am dat de o cutie postala,cred ca se ascunde omul de vecini(si-a pus omul antena pe bloc cu ajutorul baietilor de la cablu)Receptionez pe CB in AM o goaza de "baieti"care emit FM,pe 27,270MHz.O parere mai deosebita despre acest aparat o sa o fac la vara,cand o sa ma duc pe la Vf.Omul.Un mesaj pt Dl.Zvartoshu:Sanyo RP8700,SW1 2,3-7,3MHz,SW2 9,5-12MHz,SW3 15,1-17,9MHz,SW4 21,4-28MHz,MW si FM.O sa pun si niste poze si din interior.

#21
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Dragul meu , sti politica ariei ?
Tie ti-am atras atentia in subinteles si vad ca tu continui :

http://forum.softped...a...f=379&id=23

1. NU postati liste cu semnale Dx fara a avea material demonstrativ.
si interpretata ciudat de :
7. NU fortati nota cu incepatorii pe aceasta arie .

Daca nu te incadrezi , te limitezi la ce trebuie !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate