Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH
 Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 

Probleme ORL

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
Salutare

de mai multa vreme ma confrunt cu o problmea ciudata. Nasul imi curge mereu, am o presiune in spatele ochilor, urechile amandoua imi sunt infectate si aud zgomote si imi tiuie. gatul imi este mereu congestiv, inflamat si ma ustura...

am incercat sa fac un tratament cu apa de mare (de la humex) dar e foarte scump si nu a dat nici roade. am auzit ca as putea cu apa clocotita si o lingura de sare la un litru, apoi cu un furtun de perfuzie si o seringa, pompata apa la o presiune mica in sinus. ma gandesc ca am vreo infectie cronicizata de care nu mai scap...

e vreun ORL-ist mai in tema sa imi dea o solutie?

Merci

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Crezi ca exista vreun ORL-ist capabil să îți pună un diagnostic după ce ar fi citit ce i-ai scris???
PRogrameaza-te la un ORL-ist și roagă-te să nu ai gripă porcină, pentru că prezinți simptomele ei!!!  :fear:

#3
Marius995

Marius995

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 15.11.2009

View Postcopjob2000, on 24th January 2010, 17:11, said:

Crezi ca exista vreun ORL-ist capabil să îți pună un diagnostic după ce ar fi citit ce i-ai scris???
PRogrameaza-te la un ORL-ist și roagă-te să nu ai gripă porcină, pentru că prezinți simptomele ei!!!  :fear:
Tu crezi ca glumesti ? Nu mai fa misto , poate o sa se sperie . Mergi la un doctor si nu lua in seama ce zic altii .

#4
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009

View PostAdonis, on 24th January 2010, 17:00, said:

Salutare

de mai multa vreme ma confrunt cu o problmea ciudata. Nasul imi curge mereu, am o presiune in spatele ochilor, urechile amandoua imi sunt infectate si aud zgomote si imi tiuie. gatul imi este mereu congestiv, inflamat si ma ustura...

am incercat sa fac un tratament cu apa de mare (de la humex) dar e foarte scump si nu a dat nici roade. am auzit ca as putea cu apa clocotita si o lingura de sare la un litru, apoi cu un furtun de perfuzie si o seringa, pompata apa la o presiune mica in sinus. ma gandesc ca am vreo infectie cronicizata de care nu mai scap...

e vreun ORL-ist mai in tema sa imi dea o solutie?

Merci
cu furtunul ala de perfuzie ai mai multe sanse sa nimeresi sinusul daca il bagi in fund decit daca il bagi in nas si scobesti cu el pe acolo. mergi mai nene si tu la doctor,ca nu te maninca

#5
Adonis

Adonis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 806
  • Înscris: 13.03.2004
wow. ce raspunsuri.. mai fratilor, voi sunteti pe bune? incerc sa vad gluma din raspunsurile voastre dar cred ca am stat prea mult in pestera si mi-am pierdut simtul umorului. nu vad decat comentarii rautacioase.. ce ati patit?


chiatr nu stiti sa vorbiti frumos?

View Postdricsulescu, on 25th January 2010, 10:31, said:

cu furtunul ala de perfuzie ai mai multe sanse sa nimeresi sinusul daca il bagi in fund decit daca il bagi in nas si scobesti cu el pe acolo. mergi mai nene si tu la doctor,ca nu te maninca


#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Adonis, te superi degeaba. Ai fost la medic si tratamentul lui nu a fost eficient de ai ajuns sa cauti tratament pe forum? Fuguta la medic ca nu-i de joaca.

#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,490
  • Înscris: 05.08.2002
mergi la doctor, la orice policlinica gasesti orl
la prticulara e 80-100 lei consultatia, la stat e 20-50 lei (daca nu ai trimitere de la medic de familie = alte cozi)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate