Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Nokia 6280

- - - - -
  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#217
mihai134

mihai134

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2006
no way :) adica nu am chef sa dau banii si pe LCD si alte porcarii + manopera la service. asa cumpar banda aia, vad daca functioneaza cum trebuie si apoi le iau si pe restu.
cum ai spus si tu, nu cred ca merita efortul in cazul in care mai sunt si alte componente defecte.


multumesc pt reply-uri ;)

#218
neamelu

neamelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 25.03.2008

View Postmihai134, on Apr 15 2009, 11:33, said:

in primul rand mersi pt reply.

apoi,
- telefonul nu e al meu ( ci al unei rude)
- pop-portul pare ok, de fapt nici nu a fost folosit caci nu avea cablu
- display-ul a functionat o vreme pana cand probabil din cauza banzii facuta praf nu mai afisa decat niste dungi. acum concret nu stiu ce sa zic daca mai functioneaza sau nu. stiu ca sunt numai presupuneri dar nici nu am cum sa le testez :)

de precizat ca acea ruda nu e dispusa sa il repare. de aia as incerca eu acasa (deci nu la service) cu piese luate de pe net :)
iti spun din start care e defectul :  DISPLAY

nu exista dungi pe display din cauza la soft, flex sau altele

as fi interesat sa il cumpar eu asa defect , bineinteles dupa ce iti faci damblaua sa probezi cu flex sau ce vrei tu , dar numai daca faci un pret tinand cont cat costa reparatia, starea carcasei  si cat ar costa un tel in stare de functionare , pe scurt un pretz de maxim 80 ron

#219
mihai134

mihai134

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2006
mersi mult de oferta dar nu e tocmai asa cum zici tu. telefonul e deja desfacut, "diagnosticat", tot :) banda e facuta praf. nu zic ca n-ai avea dreptate cu display-ul stricat insa la prima vedere pare ok :)

#220
sherbby

sherbby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.03.2008
salut , sunt nou p'aici sper sa nu gresesc cu ceva. Am un noika 6280 si aj vrea sa styu daka se pot face poze cu camera 3g? si daca da cum ?

#221
claudiu.baltean

claudiu.baltean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2004
sherbby si eu am incercat sa activez camera de 3g si nu am reusit :((

Am un 6280 primit cadou, intradevar primul lucru care se strica este display-ul (asa l-am primit :D) l-am schimbat cu 150 ron  si este foarte ok, bateria ma tine cam 3 zile in conditiile in care este de 1100mA si vorbersc aprox 30-40 min minim /zi, suporta card de 2 GB (mai mare nu am incercat), mie personal nu imi trebuie mai mult la ora actuala :D
Dupa parerea mea este un telefon care merita cumparat chiar si acum cand pe piata sunt telefoane de sute de euro.

#222
sherbby

sherbby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.03.2008
Si din punctul meu de vedere e un telefon super ok ...il am de 3 ani si nu am avut nici-o problema la el ...doar ka l-am dekodat si am pierdut kapacelul de la card...in rest nici-o problema...

#223
hertz91

hertz91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.02.2009
Am si eu o problema cu telefonul meu Nokia 6280...daca vreau sa filmez cv nu ma lasa sa filmez mai mult de 1 secunda chiar daca pe card mai am memorie libera de 1 gb....nu stie cineva ce as putea face?....va multumesc

#224
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,249
  • Înscris: 28.04.2003
Am si eu un telefon 6280. Initial a fost pe orange apoi l-am decodat. La inceput tinea bateria max 3 zile. Acum de cand l-am decodat si il folosesc pe cosmote m-a lasat de tot bateria. Intai o zi si jumate, apoi 24 de ore si acum nu rezista nici 12 ore. Sa se fi dus bateria ? Are cam 2 ani. Si nu i-am facut nici un update de soft. Are vers v03.81  09-05-06. Sa ii fi facut cel care l-a decodat update ?
Si cel mai important unde gasesc o baterie buna pentru el.

#225
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009
Salut tuturor. Am si eu o problema cu un 6280 in ultima perioada (il am de vreo 3 ani), si anume se restarteaza de nebun ! L-am dus la service, mi-au spus ca e folia stricata, mi-au inlocuit-o, iar de atunci s-a mai restartat doar de cateva ori, deci imbunatatiri sunt. Am firmware 3.60 si as vrea sa-i fac un update de soft. As putea sa-l fac acasa ? Ati mai facut update-uri acasa de pe propriul PC ? Ce soft-uri imi trebuie, ce pasi trebuie urmati ? Va rog mult sa ma ajutati, daca se poate. Numai bine!

#226
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009

View Postrayden26, on 25th August 2009, 19:15, said:

Salut tuturor. Am si eu o problema cu un 6280 in ultima perioada (il am de vreo 3 ani), si anume se restarteaza de nebun ! L-am dus la service, mi-au spus ca e folia stricata, mi-au inlocuit-o, iar de atunci s-a mai restartat doar de cateva ori, deci imbunatatiri sunt. Am firmware 3.60 si as vrea sa-i fac un update de soft. As putea sa-l fac acasa ? Ati mai facut update-uri acasa de pe propriul PC ? Ce soft-uri imi trebuie, ce pasi trebuie urmati ? Va rog mult sa ma ajutati, daca se poate. Numai bine!
Chiar nu stie nimeni ?  :confuzzled:

#227
arcasul

arcasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 21.09.2006

View Postrayden26, on 28th August 2009, 19:54, said:

Chiar nu stie nimeni ?  :confuzzled:

barbate,
eu am facut update de soft la un nokia E61, dar sunt convins ca la toate e la fel. nu se intampla nimic, cu conditia sa nu il deconectezi - trebuie conectat la pc cu cablul de date USB.
deci fa linistit, insa inainte fa un backup al datelor tale, ca nu mai gasesti nimic dupa.

in alta ordine de idei, va sfatuiesc pe toti sa nu faceti deblocari pe unde apucati, caci apar multe probleme ulterior. ori mergeti la unul bun, ori va asumati riscurile. si depinde cat ati dat pe celular...

#228
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009

View Postarcasul, on 2nd September 2009, 10:55, said:

barbate,
eu am facut update de soft la un nokia E61, dar sunt convins ca la toate e la fel. nu se intampla nimic, cu conditia sa nu il deconectezi - trebuie conectat la pc cu cablul de date USB.
deci fa linistit, insa inainte fa un backup al datelor tale, ca nu mai gasesti nimic dupa.

in alta ordine de idei, va sfatuiesc pe toti sa nu faceti deblocari pe unde apucati, caci apar multe probleme ulterior. ori mergeti la unul bun, ori va asumati riscurile. si depinde cat ati dat pe celular...
Ai putea sa postezi niste instructiuni ? Ce soft-uri trebuie folosite, cum se face exact ? Nu am mai facut niciodata update la un telefon. Mersi mult!

#229
arcasul

arcasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 21.09.2006

View Postrayden26, on 3rd September 2009, 22:05, said:

Ai putea sa postezi niste instructiuni ? Ce soft-uri trebuie folosite, cum se face exact ? Nu am mai facut niciodata update la un telefon. Mersi mult!

pai eu am folosit nokia pc suite pt a face backupul de date, si apoi am descarcat softul de pe siteul nokia, adica programul de update al software-ului, care se cheama Nokia Software Updater.
iaca aici linkul:
http://nds1.nokia.co...terSetup_ro.exe
Evident ca alegi tipul telefonului, apoi descarci softul, il instalezi si conectezi telefonul cu cablul de date usb la PC. Deci NUMAI cablu USB.

Dar mai intai verifica aici daca poti actualiza software-ul. Ti-as fi spus eu dar e nevoie de niste verificari pe telefon, pe care le poti face tu:
http://www.nokia.ro/...ate-actualizari

#230
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009

View Postarcasul, on 4th September 2009, 12:26, said:

pai eu am folosit nokia pc suite pt a face backupul de date, si apoi am descarcat softul de pe siteul nokia, adica programul de update al software-ului, care se cheama Nokia Software Updater.
iaca aici linkul:
http://nds1.nokia.co...terSetup_ro.exe
Evident ca alegi tipul telefonului, apoi descarci softul, il instalezi si conectezi telefonul cu cablul de date usb la PC. Deci NUMAI cablu USB.

Dar mai intai verifica aici daca poti actualiza software-ul. Ti-as fi spus eu dar e nevoie de niste verificari pe telefon, pe care le poti face tu:
http://www.nokia.ro/...ate-actualizari
La Nokia Software Updater m-am gandit si eu, insa m-am uitat pe specificatii, si am vazut ca modelul telefonului meu, Nokia 6280, nu se regasea printre celelalte modele :|.

#231
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009
Ma poate ajuta si pe mine cineva sa fac un update de firmware la un Nokia 6280 cu versiunea 03.60 ? Va rog mult, am nevoie de telefon si din pacate nu pot sa-l folosesc, se debranseaza singur, se aprinde singur, isi schimba profilurile. Va rog mult  :worthy:  .. Programul Nokia Software Update nu-l cuprinde printre celelalte modele de telefoane care sunt compatibile cu NSU ..
Problema e ca nici macar nu pot sa-l tin conectat prea mult in PC Suite, pentru ca se restarteaza imediat .. deci pur si simplu, se stinge, se aprinde, se stinge, se aprinde ... Ce as putea sa fac ?

Edited by rayden26, 06 September 2009 - 11:22.


#232
Mirciulicaaa

Mirciulicaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2009
Caut DISPLAY pt. NOKIA 6280

[email protected]
0754200069

Multumesc frumos!

#233
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 31.03.2005

View Postrayden26, on 6th September 2009, 09:56, said:

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa fac un update de firmware la un Nokia 6280 cu versiunea 03.60 ? Va rog mult, am nevoie de telefon si din pacate nu pot sa-l folosesc, se debranseaza singur, se aprinde singur, isi schimba profilurile. Va rog mult  :worthy:  .. Programul Nokia Software Update nu-l cuprinde printre celelalte modele de telefoane care sunt compatibile cu NSU ..
Problema e ca nici macar nu pot sa-l tin conectat prea mult in PC Suite, pentru ca se restarteaza imediat .. deci pur si simplu, se stinge, se aprinde, se stinge, se aprinde ... Ce as putea sa fac ?
mie in galati mi-a luat 25 lei pe resoftare. eu zic ca merita ca sa nu mai pierzi timp si curent.

#234
RazorOne

RazorOne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2009
Am si eu un nokia 6280 care are oproblema cu bluetooth-ul,cand incerc sa dau "activare" la bluethoot nu pot,le-am dus la un service si ala mi-a spus ceva de genul " trebuie sa schimb bluetooth-ul",am intrat putin pe www.google.ro sa vad ce spun alti si am gasit pe un forum ca " nokia 6280 au probleme cu bluethootul si ca softul lor nu e prevazut cu bluethoot si daca bag o versiune de soft mai nou si compatibila pentru nokia 6280 o sa imi mearga bluetooth-ul".

Ce credeti ca are?e defect ceva din el sau chiar trebuie resoftat?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate