Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

iptv pe calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#55
adydeac

adydeac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.05.2007

View PostAndrei9, on 8th October 2010, 14:22, said:

....Doamne! cat timp liber au unii  :P

Partea proasta e ca eu personal nu am timp sa ma apuc sa sap in IPTV si sa ma apuc sa mai asimilez si domeniul asta doar ca sa vad niste programe pentru care platesc pe un calculator. E o prostie!
Voi mai incerca sa vad care e treaba, dar avand in vedere ca d-l Popescu e cu ochii pe noi ca pe butelie, foarte probabil ca nu voi posta niciun fel de progres, eventual doar cand (si daca) voi reusi, doar asa sa crape fiara in el de ciuda! :P Glumesc, nu-i doresc raul, nici pe departe, dar nu imi plac oamenii care apara niste clauze abuzive, doar asa ca ei sunt platiti de acei producatori. Nu stiu in ce relatie e d-l Popescu cu Romtelecom? Eu practic nici nu am avut de gand sa sparg codarea, imi trebuie doar metoda de decriptare ca sa o pot folosi pe calculator, atat! Daca d-l Popescu o considera si pe asta o frauda, am sa-l rog sa ia o vacanta!

Prin "credinta" sunt un pirat! Atata timp cat platesc un serviciu, nu vreau sa fiu "bombardat" de bullshit-urile de reclame ale Romtelecomului! Eu platesc sa vad un post TV, daca vor sa-mi bage reclame de-alea pe ecran, n-au decat sa mi le dea gratis si voi fi impacat. In plus, partea asta cu "dispoizitivele" agreate creeaza numai probleme, de la faptul ca te enervezi pe ei ca se tot blocheaza si culminand cu faptul ca ei nu ti-l schimba ca asa vor ei! E un abuz de pozitie care trebuie sanctionat!

#56
adydeac

adydeac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.05.2007

View Postadydeac, on 8th October 2010, 14:34, said:

Partea proasta e ca eu personal nu am timp sa ma apuc sa sap in IPTV si sa ma apuc sa mai asimilez si domeniul asta doar ca sa vad niste programe pentru care platesc pe un calculator. E o prostie!
Voi mai incerca sa vad care e treaba, dar avand in vedere ca d-l Popescu e cu ochii pe noi ca pe butelie, foarte probabil ca nu voi posta niciun fel de progres, eventual doar cand (si daca) voi reusi, doar asa sa crape fiara in el de ciuda! :P Glumesc, nu-i doresc raul, nici pe departe, dar nu imi plac oamenii care apara niste clauze abuzive, doar asa ca ei sunt platiti de acei producatori. Nu stiu in ce relatie e d-l Popescu cu Romtelecom? Eu practic nici nu am avut de gand sa sparg codarea, imi trebuie doar metoda de decriptare ca sa o pot folosi pe calculator, atat! Daca d-l Popescu o considera si pe asta o frauda, am sa-l rog sa ia o vacanta!

Prin "credinta" sunt un pirat! Atata timp cat platesc un serviciu, nu vreau sa fiu "bombardat" de bullshit-urile de reclame ale Romtelecomului! Eu platesc sa vad un post TV, daca vor sa-mi bage reclame de-alea pe ecran, n-au decat sa mi le dea gratis si voi fi impacat. In plus, partea asta cu "dispoizitivele" agreate creeaza numai probleme, de la faptul ca te enervezi pe ei ca se tot blocheaza si culminand cu faptul ca ei nu ti-l schimba ca asa vor ei! E un abuz de pozitie care trebuie sanctionat!

Vad ca l-am si botezat :P Era vb de dl Petrescu, are de la mine un miel la pastele care vine.

#57
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Profesore,
Ca principiu ti-am dat dreptate.
N-am definit intentiile tale ca frauda atat timp cat platesti abonamentul la serviciul IPTV al Rtc
Ce trebuie sa intelegi este ca raspunderea pe care o avem cativa moderatori fata de spatiul asta
public care este Softpedia ne obliga sa luam masuri pentru a descuraja acest gen de dezbateri.
Nu am nimic cu tine si cu timpul pe care ti-l aloci pentru hobby-uri, nici nu-mi trebuie cadouri
de Paste, dimpotriva daca ai drum pe la mine fiind o gazda buna, o sa-ti dau o bere cu placere
Sper ca va exista curand un player de PC furnizat oficial de unul din operatori sa te faca fericit.
Despre relatia mea cu Romtelecomul, ce sa zic, mai citeste posturile de pe-aici, te lamuresti :D
Pana atunci iti urez numai de bine !

Edited by DoruPetrescu, 08 October 2010 - 19:30.


#58
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

View PostDoruPetrescu, on 8th October 2010, 19:27, said:

........
Despre relatia mea cu Romtelecomul, ce sa zic, mai citeste posturile de pe-aici, te lamuresti :D
.......
d'apoi, sintetizez io, vorba cantecului: "amintirili ma urmaresc, amintirili ma chinuiesc...." and so on.....

#59
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Ce nu stii tu este ca intre timp am dat-o la pace cu Romtelecomul, cu Lafayette sunt in curs de impacare,
ai ramas singura persoana cu care inca nu ma inteleg.
Uite, astazi sunt asa de bine dispus ca pana si cu tine vreau sa ingrop securea razboiului.
Te bagi ?

Edited by DoruPetrescu, 14 October 2010 - 00:38.


#60
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

View PostDoruPetrescu, on 14th October 2010, 00:37, said:

......
Te bagi ?
numa' daca pui la loc postarile (needitate) in care ma acuzai, printre altili, si de instigare la revolta.....
moreover, sa-mi dispara si warn-ul care l-am incasat cu okazia aia.....in postura de sac de box.....

by the way, ie disponibil cumva si codul deontologic al moderatorului.....?

#61
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
M-am luat cu treaba si n-as vrea sa crezi ca te-am neglijat ...
1. Warn-ul nu-l ai de la mine, ti-am mai spus-o, ai uitat. In plus vad ca ai vreo 3, deci ai recidivat.
2. Moderatorul nu este judecator, nici arbitru de fotbal, este cineva care investeste mai mult timp
si efort decat un membru. Prin urmare are evident si alte drepturi, pe langa responsabilitati.
3. In codul deontologic, daca ar exista, ar trebui scris ca nu e cazul sa dau foarte multa atentie
unui membru in detrimentul altora, iar daca acesta insista, e de datoria mea sa sting subiectul,
in special cand doi membri (fie unul si moderator) ocupa doua pagini consecutive.
4. Totdeauna mi-am cerut scuze cand am exagerat, de cele mai multe ori din motive de oboseala.
Nu mai vreau sa revin la polemici inutile pe vechile teme, insa tu m-ai faultat mai rau, recunoaste.
E nepoliticos cand pui o intrebare si cineva transpira sa-ti raspunda cu tot ce stie el mai bun
in general si la momentul respectiv, sa contrazici persoana respectiva. Daca stii tu mai bine,
nu mai intreba. Te invit oricand sa-ti dovedesc accesul RCS la SDI prin dark-fiber sau cu encoder
local si transport IP la toate televiziunile din Bucuresti: ProTV, Antenele, Prima, B1-TV, National,
UTV, TVR, OTV, Kanal-D etc. Tu vorbeai de Analogic, Satelit, Cablu digital, eu vorbeam de sistemul
de procesare pentru IPTV pe care l-am pus cu mana si piciorul meu. Hai s-o dam uitarii, e istorie.
Pace !

Edited by DoruPetrescu, 20 October 2010 - 23:43.


#62
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010
nu conteaza de la cine am warnu ci din cauza cui. oricum asta nu-i o problema pentru mine, ci era o chestie de principiu... whatever. despre faultare, poa ca-i luat prea personal ceva glume mai sovietice from me....despre rcs dark fiber, ti-am spus si repet: nu poate fi acces dark fiber pen' ca dark fiber inseamna ca rcs inchiriaza/cumpara segmentu de fibra de la altcineva si o "lumineaza" ei - adic' pune echipamente rcs....nu cred ca pot fi atat de tampiti sa nu-si fi tras una proprie.
oricum, ai sarit peste cal in postarile alea sterse.....no problem for me whatsoever. sure is water under the bridge,  but I won't forget....

revenind la jokeuri, n-ai habar cat m-am abtinut la aia cu impacarea cu rtl....

#63
DoruPetrescu

DoruPetrescu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 18.11.2009
Sorry, insa pe Forum warn-urile sunt puse de alti moderatori, iar motivele din log-uri nu au nici o legatura cu mine.
Si daca te-ai abtinut la gluma cu Romtelecomu'? Ce pot sa-ti zic? Ha, ha, ha ... pana si Romtelecom s-a abtinut :D

#64
Alexjulia

Alexjulia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.05.2008
exista vreo posibilitate sa pot urmari programele tv de la Dolce iptv si pe calcuator,neavand 2 televizoare??Please help!!

#65
24kpwn

24kpwn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.11.2010

View PostAlexjulia, on 18th December 2010, 11:16, said:

exista vreo posibilitate sa pot urmari programele tv de la Dolce iptv si pe calcuator,neavand 2 televizoare??Please help!!
momentan nu... si nici nu cred ca romtelecom se va suci de la aceasta decizie

#66
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Un programator teapan ... poate face solutia :) ... dar nu se complica nimeni ...
      Alexjulia - exista o posibilitatea sa transporti semnalul de pe STP pe un monitor si in acelasi timp pe TV , dar asta inseamna ca vei urmarii aceleasi posturi . (un adaptor de al video-la vga, de la hdmi la dvi ...etc ..costa cam 50 lei , plus cablu inca ..., scump si ineficace )
   Cea mai buna solutie - in loc de monitor iti cumperi TV marca univison de la Emag , 900 ron , e LED ,  24" , are si MP incorporat , consum extrem de mic ,  vinzi monitorul vechi si mai cumperi inca un STP de la RTL cu 80 euro parca . Si asa poti folosii monitorul ca TV , si cand ai nevoie si pt pc ... investitie 900 ron :D .

#67
24kpwn

24kpwn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.11.2010
solutia exista, orice middleware are si playerul pentru pc.

#68
shm3ny

shm3ny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2008
nu a mai aflat nimeni nimic intre timp ? tocmai m-am abonat si eu la rtc si m-am ales cu un abonament destul de mare pentru : clicknet power (ei au pus in contract banda max de 30M mie nu mi-a dat mai mult de 20M testata intr-o mie de feluri) voce (care nu o foloseste nimeni ) si ip-tv 2 stb-uri (ab ivariat parca, adica cel mediu ) ;
ceva pe pm de la oameni mai indrazneti cu ceva sfaturi ? de exemplu diseara este meci : eu vreau meci prietena vrea pe catalin botezatu /dezbracatu (next  canch models ) si mama telenovele , eu la ce dracu ma uit daca tot dao o groaza de bani

#69
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 18.12.2005
@ shm3ny
cea mai simpla solutie: fii barbat si vezi ce vrei

#70
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,545
  • Înscris: 16.12.2006
da, sa nu dicteze femeile in casa  :naughty:

emisiunile dorite de ele o sa mai fie difuzate (inclusiv in reluare), meciul e o singura data :D

Edited by catalinman, 14 December 2011 - 11:55.


#71
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postshm3ny, on 14th December 2011, 11:36, said:

tocmai m-am abonat si eu la rtc si m-am ales cu un abonament destul de mare pentru  voce (care nu o foloseste nimeni ) si ip-tv
Bine ai venit in clubul platitorilor de abonament la telefonia fixa inutila.
Daca ai fi fost catusi de putin interesat pe cei vei da banii ai fi aflat ca este disponibil abonamentul Voce Zero impreuna cu celelalte doua servicii, IPTV si Clicknet Power.

Iti dorim putere de munca si bani ca sa ai cu se sa platesti factura Romtelecom :peacefingers:

Edited by danutz1, 14 December 2011 - 12:19.


#72
24kpwn

24kpwn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.11.2010

View Postshm3ny, on 14th December 2011, 11:36, said:

nu a mai aflat nimeni nimic intre timp ? tocmai m-am abonat si eu la rtc si m-am ales cu un abonament destul de mare pentru : clicknet power (ei au pus in contract banda max de 30M mie nu mi-a dat mai mult de 20M testata intr-o mie de feluri) voce (care nu o foloseste nimeni ) si ip-tv 2 stb-uri (ab ivariat parca, adica cel mediu ) ;
ceva pe pm de la oameni mai indrazneti cu ceva sfaturi ? de exemplu diseara este meci : eu vreau meci prietena vrea pe catalin botezatu /dezbracatu (next  canch models ) si mama telenovele , eu la ce dracu ma uit daca tot dao o groaza de bani
nu stiu cum ai un abonament destul de mare ca am vazut ca au ceva pachete la oferta. cat platesti ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate