Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

LG 32LH5000

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#19
tparaschiv

tparaschiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.03.2007
multumesc mult
a functionat exact asa cum ai spus - la scanarea automata nu am vazut data trecuta bifa pusa la " numerotare automata "

#20
Cronus

Cronus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 25.12.2009

View Postsilviubs, on 27th December 2009, 08:57, said:

Asa am zis si eu. Dar pana la urma am reusit astfel: am dat o scanare noua la posturile digitale si imediat dupa (fara alte operatiuni) aceea am intrat in meniul care l-am zis mai sus si era activa jos optiunea mutare cu verde.
Cum ai avut scanate canalele manual sau automat?Ma gandesc ca merge aranjarea canalelor numai in cazul in care le-ai scanat manual.La mine dupa scanare automata nu merge,inca nu am incercat pe manual.O sa incerc atunci cand vor definitiva canalele(in sensul ca deocamdata la unele nu merg subtitrarile bine,world travel si sci-fi iar altele au semnal slab) si o sa scap si de canalele analogice.

Edited by Cronus, 27 December 2009 - 11:50.


#21
doriangray

doriangray

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.12.2009
a incercat cineva pe upc? la mine, dupa o scanare automata (ales Finland) mi-a gasit pe dtv 100 de posturi dar cand vreau sa le vad..imi apare un mesaj "NO CI", merge doar canalul Info de la upc. Vreo idee unde gresesc? tv -ul este 32lh5000.multumesc  :kisstogether:

#22
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Cronus> am scanat pe manual doar. Posturile analogice nici nu mi le-am pus in grila ca nu imi place cum se vad.

doriangray> pe upc sunt codate posturile din transmisia digitala. De aceea iti cere CI, adica cartela de decodare. Ori iti iei abonament digital de la upc ori treci la digi.

#23
tparaschiv

tparaschiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 09.03.2007
@ Cronus - > scanare automata -> scoate bifa de la " numerotare automata " dupa care rearanjare memorii din meniul setari-editare program

#24
Cronus

Cronus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 25.12.2009

View Posttparaschiv, on 28th December 2009, 09:12, said:

@ Cronus - > scanare automata -> scoate bifa de la " numerotare automata " dupa care rearanjare memorii din meniul setari-editare program
Multumesc,a mers.La voi merge bine subtitrarea pe discovery world,travel sau sci-fi?Si in plus cam 10 canale de pe o anumita frecventa au semnal slab 10%,deci nu pot sa renunt la analogic total

Edited by Cronus, 28 December 2009 - 13:50.


#25
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Merge nasol subtitrarea la programele care le-ai zis. Se vad caracterele incomplete.

#26
doriangray

doriangray

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.12.2009
merci mult silviusb pt. raspuns, eu am abonamentul pe digital la upc, cred ca e de la ei ceva. am sa sun la tehnic  sa vad daca se poate. din pacate trebuie sa mai stau la upc 1 an...altfel as fi trecut la digi imediat. Un An Nou cat mai Bun!

#27
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,261
  • Înscris: 25.01.2007
Stie cineva sa imi spuna frecventele digitale petntru RDS Cluj? Doar o parte din cele de sibiu functioneaza.

Multumesc

#28
gelula19

gelula19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.02.2009

View Postdoriangray, on 29th December 2009, 12:26, said:

merci mult silviusb pt. raspuns, eu am abonamentul pe digital la upc, cred ca e de la ei ceva. am sa sun la tehnic  sa vad daca se poate. din pacate trebuie sa mai stau la upc 1 an...altfel as fi trecut la digi imediat. Un An Nou cat mai Bun!
La UPC canalele digitale sunt codate nu poti sa le prinzi decat cu STB-ul lor.

#29
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,261
  • Înscris: 25.01.2007

View Postandreyvsjoker, on 29th December 2009, 13:57, said:

Stie cineva sa imi spuna frecventele digitale petntru RDS Cluj? Doar o parte din cele de sibiu functioneaza.

Multumesc



Am reusit pana la urma sa le gasesc pe automat trebuia doar sa pun full. Pacat ca nu emrge Discovery HD, chiar as fi vrut sa il am :(

#30
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
ati  ramas datori cu frecventele  RADIO  SIBIU, pl's

#31
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
salut
am si eu o intrebare pentru posesorii de lg lh5000
voi aveti subtitrare pentru filmele de pe usb?
am achizitionat special pentru acest tv un HD- extern, am convertit un film cu sunet DTS in AC3, film care are subtitrarea inclusa (am un singur fisier mvk)
dupa conversie pe calculator se vede perfect, am sonor, am subtitrare.
daca pun filmul pe tv am sunet, imagine exemplara dar nu am subtitrare (nu este nici macar activa obtiunea de subtitrare)
ce nu e in regula?

#32
sahara 75

sahara 75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2006
pentru ploiesti stie cineva frecventele digitale cablu rds,lcd samsung b530

#33
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,039
  • Înscris: 28.10.2006
@tatimeu

Daca citeai mai atent posturile referitoare la redarea fisierelor .mkv pe player-ele din TV, descopereai ca reda subtitrare EXTERNA, nu cea embeded!
Asa ca extrage subtitrarea in format SubRip(.srt) din acel .mkv cu MKVExtractGUI (free pe net) si pune-o langa film.
Ai grija sa aiba EXACT acelasi nume cu filmul!

Bafta si LAMULTI ANI!

#34
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
Viceroy
multumesc mult de raspuns o sa incerc
Oricum daca reusesc sau nu, eu va urez sarbatori fericite, o noapte magica iar eu o sa beau un pahar de sampanie si pentru voi cei de pe softpedia.

acum stau si ma intreb ca prostul... cum dracu folosesc mkv Extract asta?

#35
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,039
  • Înscris: 28.10.2006
Simplu:
Incarci filmul in acest program si iti vor aparea cele 3 sau mai multe stream-uri: Video, audio si subtitrarea(una sau mai multe)
Selectezi subtitrarea care te interesaza si apesi EXTRACT!

Sarbatori FOARTE fericite!

#36
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 15.10.2007
da pana la urma am reusit (ceea ce am dat jos de pe net cred ca era corupt - de pe situl oficial - din acea cauza am intrebat pentru ca nu imi aparea continutul, sa bifez subtitrarea si sa dau extract)
pana la urma am reusit am extras subtitrarea, rezultatul a fost ok, am numit subtitrarea la fel ca si filmul, dar pe tv tot nu am subtitrare.
Nu stiu ce se intampla caci la tv nici macar nu e activa optiunea de subtitrare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate