Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Statie lipit infrarosu

- - - - -
  • Please log in to reply
855 replies to this topic

#739
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
@Florius, am o rugaminte, nu gasesc prezentarea cuptorului tau de uscare, ma poti ajuta te rog?

#740
florius70

florius70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.08.2009
https://www.facebook...20774022&type=3

Fotografiile cu  cuptorul folosit la uscarea placilor.

#741
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
Sar'na pt promitudine. Pot sa-i pun mai multe lampi cu quartz sa pot rebila in el? Mai am un resou cu 4 lampi de 500 W si l-as hacui.

#742
florius70

florius70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.08.2009
Da probabil ca se poate dar sa folosesti doar lampile din partea de jos !

#743
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008

View PostGabiM1955, on 01 iulie 2014 - 10:30, said:

Revin cu problema mea, are cineva o schema electronica pentru REX 100?.

Nu te mai chinui cu ragalia aia, chiar ai avut bafta cu el. Vezi ca sunt controllere Rex C700 (ceva mai bune decat C100) cu 80 lei la TehnoElectric: http://www.tehnoelec...0_grade_celsius

@Lau, cel mai mic pret pe okazii e 120 lei + taxe.  Asta cu tot cu transport iese pe la 115 lei.

@Florius care rolul controllerului Punai in proiectul tau?

Edited by Adadu, 01 July 2014 - 19:38.


#744
laurentiufocsani

laurentiufocsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.01.2010
pret la care se adauga transport si TVA..Posted Image

#745
florius70

florius70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.08.2009
Punai este un releu de timp ... il programez cit sa stea placa la uscat ,dupa care decupleaza automat !

Edited by florius70, 01 July 2014 - 20:07.


#746
laurentiufocsani

laurentiufocsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 11.01.2010
nu cunosc exact pretul pe o.......

#747
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008

View Postflorius70, on 01 iulie 2014 - 19:57, said:

Punai este un releu de timp ... il programez cit sa stea placa la uscat ,dupa care decupleaza automat !
Deci alimentarea 220 trece prin Punai si apoi in Rex C100?

#748
florius70

florius70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.08.2009
da

#749
GabiM1955

GabiM1955

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 11.05.2011
Multumesc , Adadu, o sa-mi cumpar altul.

#750
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
Proiectul nr. 3. Astept modulul de comanda de la Adrian sa pot face decuparea pe partea dreapta si o trimit la galvanizat.. sau o vopsesc, inca nu-s decis. Are cineva idee cat m-ar costa s-o galvanizez? Pe la noi nu mai e nimic de genul asta. Mai am de facut rama de aluminiu unde or sa vina suportii de prindere (jigurile) si e cam gata cutia. Nu-mi iese deloc cu kanthal sa fac tuburile de la top... Pana la urma caut un top mai de soi sau imi fac cu halogene.

Attached Files



#751
Scootie

Scootie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 15.09.2013
Iti spun doar ce am aflat si eu cand am lucrat la proiect. Cutia de control l-am dus la zincat(pe atunci m-ai lucram cu puhuiul) n-a costat mai mult de 40 de lei, mai mult m-a costat defapt timpul si drumul. In schimb partea de preheater care este expusa la caldura mare nu poate fi zincat ca acesta pica de la caldura, trebuie sa aplici un strat de crom care rezista la calduri de pana in 350-400 daca bine tin minte. Cromarea cutiei mele a costat 180 de lei si a fost si cu reducere inca(vb ca-s student, bani putin, proiect de faculta samd, nu ca n-ar fi fost adevarat). Posted Image
La cum arata cutia ta eu as estima pe putin 300 de lei.
Probabil ai iesi mai ieftin daca ai aplica un strat de vopsea? Am vazut o cutie astfel realizat cu albastru stralucitor si lacuit dar a fost facuta pe vremea lui Ceasca' si astazi la SM nimeni nu mai face asa ceva. Eu cel putin n-am gasit pe nimeni. Arata foarte elegant in schimb.

#752
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
Daca e s-o vopsesc o sa folosesc negru mat si vopsea termorezistenta. Intr-un final cam asta o sa fac... Oricum trebuie chituita, inca mai are zone atinse de polizor, portiuni unde nu s-a putut suda.. samd. Mai am de decupat pe laterale pt ventilatoare si partea de dedesupt sa fie la fel cu table perforata, pe undeva trebuie sa se aeriseasca. Maine tre sa merg la nea' frezor sa vad daca-mi poate face jigurile. Am gasit bara plina 15/10mm de alu la Vasion (ceva gen Dedeman)

Edited by Adadu, 07 July 2014 - 21:02.


#753
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
Ep. 2 din clclul de povestiri "cand naiba le mai termin odata?"
Cutia de la top e facuta din acelasi material (tabla neagra de 1) ca si cutia mare, nefinisat arata urat, dar la final o sa iasa ceva mai bine. Vopsea termorezistenta am gasit eu doar ca livreaza in ambalaj de 5kg, si mie imi trebuie max 600g, la 40 lei/kg + tva nu-mi da mana sa fac investitia asta.
Jigurile le-am facut din duraluminiu, per total m-au ajuns 100 lei, profilul patrat din aluminiu e luat din baumax si facut un sanfren in el.. mai bine de atat nu mi-a iesit, astept sa-mi chituiasca cutia sa o pot vopsi, trebuie sa-mi vina si tabla perforata pt a pune pe laterale si dedesupt unde am decupat si oi mai vedea eu ce mai fac. Sa le vad pe toate acasa sa ma pot apuca de montat.

Attached Files



#754
underbirdgsm

underbirdgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.07.2007
Dupa mine Bt-heaterul face toata treaba, Up-heater-ul doar o completeaza nu stiu ce va tot chinuiti sa va faceti uperheater perfect... a si ceva esential  poate cea mai importanta piesa este cea din poze, dupa mine sunt printre cele mai bune care exista,,,, k-type fast responce (Omega made in America , not chinese boollsheet) , niciodata dar niciodata nu au dat rateuri , popcorn etc, aleas vrajeli de incepator care nu are habar ce se intampla la un rework, si da vina pe cipuri ... umezeala etc etc... bla blah, oare cati aveti o pregatire de rework sau o instruire la un curs de specializare gen  Finetech sau Weller???? (ma refe la persoane care au citit 2 3 forumuri ,au mai tras cu ochiul la un filmulet pe youtube ,,si brusc ei dau sfaturi la altii fara sa aiba macar cateva sute de placi facute cu succes ,daca nu cateva miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) Fratilor nu mai faceti compromisuri (rabat) la calitate ,expresii de gen (stiti eu sunt student , sunt sarac , taxa alea alea,nu am bani , sunt falit) rahat cumperi  rahat iese.

Attached Files


Edited by underbirdgsm, 17 July 2014 - 20:38.


#755
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008
Flo... skolko parale una?

#756
Adadu

Adadu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 27.01.2008

View PostAdadu, on 17 iulie 2014 - 20:27, said:

Flo... skolko parale una?

Astea sunt?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate