Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cand devenim maturi?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
76 replies to this topic

#19
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
MAturitatea are mai putin a face cu ceea ce stii si este mai apropiata de abilitatea de a aplica ceea ce ai invatat intr-un mod eficient si responsabil.
         Cel mai usor de inteles exemplu este cel al copilului geniu, care are cunostinte enciclopedice dar nimeni nu poate sustine ca este matur.

#20
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
deci unii din voi la un topic de genul "cum sa devin matur?" ati raspunde "omoarati parintii" ??? ? ?  :death:  :w00t:  :death:

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ma duc sa-mi omor parintii. (astept sa-mi creasca warnu pentru incitare la patricid)

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

toyomi, on Jun 2 2005, 11:24, said:

multumesc pentru critica .

apropos , le spun si colegilor mei japonezi , cred ca rad de se sparg , ei ma cunosc , voi nu .

las' sa fie la mine aici  si ramai tu la stadiul tau matur .

arata-mi si mie un post de-a lui prostulplanetei referitor la asta ?

<{POST_SNAPBACK}>


Pai mi se falfaie ca rad ca de sparg  colegii tai japonezi. Ti-am cerut eu se percepi maturitatea prin aceleasi fete ale prismei ca si mine? Nu cred ca am scris asa ceva.  
Ce ma intriga pe mine este cuvantul colegi. Tu nu ai prieteni Toyomi? Am intalnit si eu japonezi, execeptionali ca profesionisi,  foarte politicosi dar de granit in ceea ce priveste relatiile intre colegi(mai mult decat sa te salute si sa comunice cu tine pe parte strict profesionala, nu faceau (si erau 3 iar acelasi gen de relatie era si intre ei). Mai rau unul din ei a urlat pur si simplu la un filipino ptr ca se misca prea incet( abia l-a scapat de la mazilire seful mecanic). Asa ca vii tu si spui ca stai la cafele si le povesteti ce scriu romanii pe forum. Asta sa i-o spui lui Mutu, da vezi  ca e ocupat cu meciul cu Olanda si nu stiu daca te asculta.

M-am referit la prostulplanetei, ptr ca am vazut cum te-a facut in unele posturi (o data chiar schizofrenica parca), iar raspunsurile tale parca erau mai normale dupa.
  
Oricum dupa edit-ul care a dublat practic postul tau se pare ca am lovit puternic si a durut. Scuze ptr asta, departe gandul de mine de a-ti provoca noi traume emotionale.

Cum ma bagi tu pe mine in off topic mai toyomi mai.

#23
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Vad oameni mari, in toata firea, facand lucruri necugetate. Nu cred ca varsta tine de maturitate si nu putem spune ca un om de 40 de ani este matur. Depinde de mentalitate...

#24
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

zahei, on Jun 2 2005, 03:33, said:

devenim maturi cand incetam sa mai fim copii. daca mai ai parinti e ok, esti inca un copil.

<{POST_SNAPBACK}>

și dacă ai părinți, dar ai și copii, cum mai ești?? un copil cu copii??

toyomi, on Jun 2 2005, 12:24, said:

apropos , le spun si colegilor mei japonezi , cred ca rad de se sparg , ei ma cunosc , voi nu .
acum ia gândiți-vă la un grup de japonezi și japoneze micuțe, îmbrăcați sobru, aplecați deasupra unui laptop, și râzând cu poftă (cum numai japonezii știu să râdă) la ce le debitează eleonora noastra :D

#25
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
de ce vreti sa deveniti maturi? e cool sa fii matur?
eu nu imi dau seama daca sunt sau nu matur, si nici nu sunt curios. imi place de mine asa cum sunt.  :naughty:

#26
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
matur=copt de viata, or some shit.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mai interesanta ar fi intrebarea: "cum devin matura?"

#28
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cum devin matura ?  :w00t:  :naughty:

#29
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
uhhh... u get a life? valabil si pt. maturi-wannabes

#30
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
"get a life" este un indemn pueril. raspunsul standard este "take a hike, bitch"

#31
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
faptul ca nu stiu daca sunt matura sau nu denota o lipsa acuta de maturitate? :lol: totusi e matur ca-mi pun problema... -_- de fapt nu, c-au pus-o altii :lol:

#32
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
i'll buy one. i'll take yours, catapro... FOREVER :D

#33
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Stii care este unul dintre cele mai evidente semne de imaturitate? CAnd auzi pe cineva ca zice, sunt foarte matur/matura pentru varsta mea.

#34
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Eu sunt foarte matura pentru varsta altora :lol:

#35
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
sowwy, a fost o dubla

Edited by bbshtrumf, 02 June 2005 - 15:20.


#36
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

mars0212, on Jun 2 2005, 16:15, said:

Stii care este unul dintre cele mai evidente semne de imaturitate? CAnd auzi pe cineva ca zice, sunt foarte matur/matura pentru varsta mea.

<{POST_SNAPBACK}>

cel mai evident e daca omul respectiv E PREA SERIOS! denota instabilitate, nu maturitate

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate