Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Probleme cu vecinul prietenei

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1
jmenozel

jmenozel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.05.2009
Imi duceam prietena acasa si am intrat in scara sa ne incalzim putin. Un vecin de-al ei de la etajul 4 se duce la serviciu si vb el nu-stiu-ce-cacat. Intreaba daca am un foc. Ii zic ca-s sportiv si ca nu fumez, mai mananca el cacat acolo si pe picior de plecare vine la mine si-mi trage una in piept si ma ameninta "daca o mai fac sa planga (prietena mea) o sa ma bata de o sa ma cac pe mine". Dupa care mi-a dat asa o palma gentil pe fata ca si cum ar zice "capisi baiatu'?" si se cara. Eu am inlemnit. Nu stiam cum sa reactionez...sa ma iau la bataie sa nu. Acum sunt foarte nervos si caut sa ma razbun. Tipul are vreo 40 de ani si e destul de bine facut. Niste colegi mi-au sugerat sa-i fac usa de cacat si alte prostii dar eu vreau sa aud solutii serioase.

Daca incepeti cu mistouri sau cu rezolvari gen "lasa ca-l pedepste Dumnezeu" mai bine abineti-va! Caut o solutie calumea si cat mai repede.
Va multumesc anticipat

P.S. nu o fac sa planga niciodata.

Edited by jmenozel, 07 December 2009 - 19:28.


#2
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Ignora. Daca nu ai profitat de ocazie atunci si nu l-ai luat putin la intrebari, pe un ton respectuos dar totusi sa arati ca te-ai enervat (sau iritat) mai bine las-o moarta acum.

Daca totusi nu poti sa te imapaci cu ideea asta, mergi si vorbeste cu el. Intreaba-l ce-l f**e grija de viata ta (sau a ei) si care este problema lui. Bine, reformuleaza si tu sa para mai respectuos ca asa nu rezolvi nimic. Daca il vezi ca e de neam prost ii zici sa-si vada de treaba si pleci. Eventual asigura-l cu nu tu ai facut-o sa planga, cu toate ca asa cum am mai spus nu e treaba lui.

#3
k1vlad

k1vlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 05.05.2008
Te duci frumos la real ,iei cativa metri de sarma otelita ( nu e scumpa ) .Cu un capat al sarmei legi clanta de la usa fraerului ,iar cu celalalt capat legi de o tzeava de gaz ,balustrada msau in cel mai rau caz de o alta clanta .Dupa ce ai facut asta incepi sa dai picioare in usa la greu ,apoi stai un minut sa razi de tip ,dar dupa fugi cat te tin plamanii :D .I-am facut asta unui tip din alt bloc care ne tot ameninta cu politia pe motiv ca facem galagie seara :D

#4
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Ii spui ca daca se mai atinge vreodata de tine iti scoti certificat medico-legal si depui plangere la politie impotriva lui pentru agresiune.

#5
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 k1vlad, on 7th December 2009, 20:43, said:

Te duci frumos la real ,iei cativa metri de sarma otelita ( nu e scumpa ) .Cu un capat al sarmei legi clanta de la usa fraerului ,iar cu celalalt capat legi de o tzeava de gaz ,balustrada msau in cel mai rau caz de o alta clanta .Dupa ce ai facut asta incepi sa dai picioare in usa la greu ,apoi stai un minut sa razi de tip ,dar dupa fugi cat te tin plamanii :D .I-am facut asta unui tip din alt bloc care ne tot ameninta cu politia pe motiv ca facem galagie seara :D

Uite un sfat bun :) !

#6
jmenozel

jmenozel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.05.2009
Pe care o sa-l urmez!

#7
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 jmenozel, on 7th December 2009, 21:00, said:

Pe care o sa-l urmez!

Asa...totusi cati ani ai ? Cat de mare putea sa fie ala la 40 de ani ? Data viitoare cand mai stai in scara cu prietena ta, sa ai un box sau un telescop la tine :)

#8
jmenozel

jmenozel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.05.2009
18

#9
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 jmenozel, on 7th December 2009, 20:14, said:

18

Au, credeam ca esti mai mare...se schimba datele problemei ! Nu folosi nici box nici telescop ! Rezuma-te la sarma !

#10
toonamy1

toonamy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2009

 Electryc, on 7th December 2009, 19:44, said:

Ii spui ca daca se mai atinge vreodata de tine iti scoti certificat medico-legal si depui plangere la politie impotriva lui pentru agresiune.
cred ca o sa se c@ce pe el de frica .... in ziua de azi politia e o gluma ..... pe un prieten l-a batut un smecher a depus plangere  certificat medico legal etc
si la pus fata in fata cu ala si ia zis iti retragi plangerea sau te udeci cu el iti dai seama ca navea timp si bani de pierdut..... asa ca totul = pierdere de timp + bani

Edited by toonamy1, 07 December 2009 - 20:22.


#11
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 toonamy1, on 7th December 2009, 21:21, said:

cred ca o sa se c@ce pe el de frica .... in ziua de azi politia e o gluma ..... pe un prieten l-a batut un smecher a depus plangere  certificat medico legal etc
si la pus fata in fata cu ala si ia zis iti retragi plangerea sau te udeci cu el iti dai seama ca navea timp si bani de pierdut..... asa ca totul = pierdere de timp + bani

Pai asa e frate ! De aceea trebuie sa aplici forta (tevii de gaz sau a balustradei) si a ta daca te simti in stare ! La ce etaj sta si cum are poztionata usa ? Langa scari, fata in fata cu scarile, langa lift, fata in fata cu liftul ? Si cate etaje are ? Stai in Bucuresti, poate stiu eu blocul !

#12
jmenozel

jmenozel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.05.2009
In galati. Si merge sa i-o leg de balustrada:D

#13
toonamy1

toonamy1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.07.2009
eu auzisem de o intamplare de genul inainte de 90 unul a legat usile intre ele in tot blocul si a taiat si firele de romtelecom si cica sa vezi saracii oameni cum strigau pe geam nenea auzi nu imi dezlegi si mie usa :)):))
acum nu mai merge ca au aparut mobilele
app: are masina :>?

Edited by toonamy1, 07 December 2009 - 20:44.


#14
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Eu n-am inteles. Daca o mai faci sa planga pe prietena te bate? Palmele alea ti le-a dat de fata cu ea?

#15
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Leaga-te de usa lui sa vezi apoi ce picioare in cap iti iei. Nu de alta, dar din ce zici tu tipul are un temperament mai "fierbinte", tare m-as mira sa inghita chestia asta la fel cum o inghite baba schizofrenica de ameninta cu politia copii din fata blocului.

Si dupa tu o sa incerci sa te razbuni si mai tare, apoi el stiu eu ce face si uite asa o sa fiti vedete la stirile de la ora 5...cel putin macar 3 minute.

#16
ionutzndr

ionutzndr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 19.06.2007
aici ai atins punctul sensibil... dar totusi daca zice ca ala are 40 de ani si se tine foarte bine, si nici el(autorul topicului) nu e foarte bine facut, e mai bine ca a stat si a inlemnit

#17
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

 jmenozel, on 7th December 2009, 20:31, said:

In galati. Si merge sa i-o leg de balustrada:D


Bun ! Poate pui si o poza inainte de "fapta" ! Bafta ! Puteti sa imi dati warn ca incurajez vandalismul, dar eu chiar tin cu tipul asta !

#18
Loox

Loox

    obraz fin. ºmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Eu zic sa nu actionezi cu nimic, si sa-l ignori, chiar daca te mai intalnesti cu el si te saluta, etc. In caz ca se mai intampla sa se bage aiurea in seama vorbeste-i respectuos si spune-i ca tu nu vrei sa ai de a face cu el si il rogi frumos sa nu-ti mai adreseze niciun cuvant pentru ca relatia ta cu prietena nu il priveste pe el. Daca omul e cretin si iti face alta faza ca prima, spune-i si tu lu taica-tu sa aiba o vorba cu el, eu zic ca se va calma pe urma pentru ca ma gandesc ca n-o sa se dea si la taica-tu asa din senin.

PS: Fii un domn intotdeauna, nu un urangutan.

Edited by Loox, 07 December 2009 - 21:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate