Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 

Tutorial PHP & MySQL in limba Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#127
adizbang_tv

adizbang_tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.09.2006
In incercarea mea de a testa exercitiile ma lovesc mereu de aceasi eroare:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in c:\program files\easyphp1-8\www\config.php on line 13
Nu ma pot conecta la MySQL!
Ce trebuie sa fac ... ca ma chinui dar nu reusesc nimic  :huh:

#128
naitreaba

naitreaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.01.2007

View Postadizbang_tv, on Mar 10 2007, 01:19, said:

In incercarea mea de a testa exercitiile ma lovesc mereu de aceasi eroare:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in c:\program files\easyphp1-8\www\config.php on line 13
Nu ma pot conecta la MySQL!
Ce trebuie sa fac ... ca ma chinui dar nu reusesc nimic  :huh:

Probabil ca in linia nr 13 din config php e setata parola, care difera de a ta. :)
Merita sa arunci o privire acolo.

#129
adizbang_tv

adizbang_tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.09.2006

View Postnaitreaba, on Mar 10 2007, 01:27, said:

Probabil ca in linia nr 13 din config php e setata parola, care difera de a ta. :)
Merita sa arunci o privire acolo.

mersi ... am rezolvat  B)

#130
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Mistooo...a zis cineva ca urmatoarea versiune va fi pe bani  :lol:
Citez de pe oriceon.com

Quote

Nu mai ajut pe nimeni
Nu mai ofer nici un tutorial gratuit
Urmatoarea versiune va fi pe bani

:roflmao: :thumbup:

#131
colbrodok

colbrodok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.01.2004

View Postorice_on, on Feb 18 2007, 20:02, said:

O sa fie gratuit in continuare, asta cu siguranta insa nu am deloc timp liber ca sa pot sa`l finalizez ...
si ...
"Nu mai ajut pe nimeni
Nu mai ofer nici un tutorial gratuit
Urmatoarea versiune va fi pe bani "
    esti suparat pe cineva?  :console:

#132
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postcolbrodok, on Mar 20 2007, 09:03, said:

si ...
"Nu mai ajut pe nimeni
Nu mai ofer nici un tutorial gratuit
Urmatoarea versiune va fi pe bani "
    esti suparat pe cineva?  :console:

Poi nu o fii suparat dar vrea sa isi scoata si el "parleala"...nu este normal? io zic ca este... B) Acum poate ca lucreaza la ceva mult mai bun si complex, pentru care este necesar mult mai mult timp...si asa face si el un ban cinstit. Bravo lui! Merita! Pana acum a facut o treaba minunata si recunosc ca si pe mine m-a ajutat acest tutorial... :D Bafta in continuare! :death:

#133
bulls0702

bulls0702

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2007
pote o sa spuneti ca sunt paralel ,dar eu am vazut ca sunt mai multe versiuni la acest tutorial (1.1 ,1.2 ,etc) eu am versiuna 2.1 ,intrebare mea este,are aceasta toate celelalte versuini inglobate in ea sau e diferita ,daca e diferita v-as ruga pe cei care le au sa imi spuna si mie cum fac rost de ele ca din link-urile aferente fiecariua ma directioneaza de fiecare data spre versiuea 2.1.
m-am uitat un pic pe acest tutorial si tin neaparat sa il felicit pe cel care la facut si sa ii multumesc! :D

#134
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Pai normal ca te redirectioneaza catre 2.1 , pentru ca e ultima versiune. Veriunea 2.1 inglobeaza toate informatiile din versiunile precedente plus altele..

#135
FITZE

FITZE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.06.2005
Succes in continuare.Am invatat ceva din acest tutorial. :bigwhitegrin:

#136
Dj Andrew

Dj Andrew

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.11.2006
As dorii sa fac si eu rost si de versiunile anterioare ... de unde le-as putea downloada? Mersi anticipat !

#137
Hi-Tek

Hi-Tek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.04.2007
E bine pentur incepatori ca mine sa citeasca asta:) ar trebui sa fie scrisa o carte dupa asta:)care sa fie pana in 15 ron,va spun sincer ca ar fi best seller :P

Edited by ciuly, 24 April 2007 - 09:56.
sters bold si font de pe tot textu


#138
Adam Weishaupt

Adam Weishaupt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.05.2007
eroare in tutorial la sectiunea Securitatea scripturilor , subsectiunea Ghilimele magice   pagina 87  paragraful :

<?php
function addentities($data){
if(trim($data) != ''){
$data = htmlentities($data, ENT_QUOTES);
return str_replace('\\', '& #92;'), $data);
} else return $data;
} // End addentities() --------------
?>

paranteza boldita nu trebuie sa existe ..

#139
Adam Weishaupt

Adam Weishaupt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.05.2007
Exercitiul 2 din tutorial .. Explicatia ta nu bate cu codul .. De exemplu la pagina 104 spui in explicatie exact asa  :

In continuare, uitandu-ne peste script(inregistrare.php) , observam constructia switch. Am folosit aceasta pentru a implementa
mai multe actiuni intr-o singura pagina (vezi pagina 19). Dupa cum vedem, primul case este null..


inregistrare.php nu contine nici o constructie  switch ... Deasemenea codul nu contine nici o constructie case ..

#140
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
Salut...ati putea sa-mi recomandati UN EDitor PHP bun ??!! Exemplu phpdesigner , doar ca eu vreau un program FREE si bun ^^ , ms .. am luat phpmyadmin dar nu stiu cum se instaleaza[n-are setup , n-are nimic] !

Eu vreau doar sa invat php ! ... nu si sa hostez ceva

#141
Adam Weishaupt

Adam Weishaupt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.05.2007
citeste tutorialul lui oriceon si iti garantez ca vei invatza bazele php`ului in cel mai scurt timp .. Ca editor de text te sfatuiesc sa folosesti  Macromedia Dreamweaver (preferatul meu ) ( de altfel php poti edita si in notepad)  .. Pentru ca esti incepator poti folosii pachetul propus de oriceon care contine tot ce ai nevoie PHP+MYSQL+Phpmyadmin+Apache il poti descarca de aici http://ovh.dl.source...hp1-8_setup.exe  ...

#142
Adam Weishaupt

Adam Weishaupt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.05.2007
Exercitiul numarul 4 .. Realizarea unui sistem de votare.. Ceva nu merge .. Nu afiseaza butoanele pt selectare de optiune , nu afiseaza Intrebarea ..

#143
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postorice_on, on Feb 18 2007, 21:02, said:

O sa fie gratuit in continuare, asta cu siguranta insa nu am deloc timp liber ca sa pot sa`l finalizez :( Am scris 150 pagini in + , pana acum are 300 pagini insa nu am timp deloc sa-l finalizez. Nu stiu cand voi scoate versiunea viitoare, sper cat mai curand..
e iunie, mesajul cu banii nu l-am vazut, dar am vazut doar: Din respect pentru mine si munca pe care am depus-o la realizarea acestui tutorial, rog persoanele ce vor sa preia informatii din tutorial sa ma anunte inainte! . . sa stiu si eu unde sunt postate si/sau daca merita acordul meu.

Inca nu m-am apucat de el, dar n-ar strica sa fie facute mici corecturi daca e nevoie de acestea, pana la o eventuala viitoare lansare, gratuita sau nu a unei editii mai complexe.

#144
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
E bestial tutorialul! De mult cautam asa ceva pt invarea php-ului.. Astept versiunea urmatoare..:D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate