Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Tutorial PHP & MySQL in limba Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
secretalex92

secretalex92

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 28.12.2008

View PostMarrianis, on 23rd November 2009, 20:22, said:

Salut, Sunt nou pe acest forum si incepator pe deasupra; Am incercat sa downloadez tutorialul lui Valentin de la adresa www.oriceon.com, l-am downloadat insa nu pot sa deschid pdf-ul; Primesc urmatorul mesaj : "An internal error occurred" Ma puteti ajuta va rog cu un sfat ca sa pot deschide pdf-ul? Multumesc
Incearca sa-l deschizi printr-un browser.

#182
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Din surse sigure va spun ca in scurt timp se va lansa o noua carte Oriceon !!!!

#183
robbyebv

robbyebv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 10.09.2009
super tare tutorialul :coolspeak: Cum l-am deschis si m-am uitat 1 min peste el mi-am dat seama ca o sa invat multe.

#184
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
salut! vad ca pe aici s-a vorbit de versiuni peste 2.1 (ultima care am gasit-o pe http://oriceon.ro ) unde le pot gasi si eu ?

#185
shmeckeru

shmeckeru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.08.2009
Stiu ca nu s-a mai postat de mult pe-aici,dar stie cineva un tutorial la fel de bun pentru C/C++ ?Va Multumesc.

#186
Doctor_Blade

Doctor_Blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 30.03.2007
Felicitarile mele autorului, colaboratorilor si persoanelor care au pus umarul la realizarea acestui tutorial.
Asta demonstreaza ca mai avem printre noi oameni.

Mult succes.

P.S. Aveti de la mine multa, multa stima si o  :cheers:  rece.

#187
PREDAVASILE

PREDAVASILE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2011
Salutare!!! Eu nu prea postez pe forumuri. Am vazut foarte multa lume incantata de munca omului. Poate m-am grabit cu postarea asta necitind ceea ce contine pdf-ul. Am aruncat o privire si pare foarte accesibil. Poate e offtopic , desi nu cred(are legatura cu proiectarea web):am un proiect care consta in 2 parti. Partea 1-o baza de date (am facut ceva in Acces(ar parea suficient)dar cred ca se poate si mai bine) din care sa fie extrase inf printr-un sms(COMENZI AT). La partea asta ma aflu la un nivel avansat. Am lucrat in vs.net in visual basic. Sper ca sunt destul de clar. :rolleyes:  Baza de date trebuie populata de la distanta cu ajutorul unei pagini web. AICI intervine intrebarea mea:Ce ar trebuii sa invat ca sa fie eficient pt ce vreau eu sa fac? Am vazut ca se pot face pagini web si in asp.net. V-as fi recunoscator pentru sfaturi. Daca am fost offtopic imi cer scuze! Numa bine!!!

#188
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Daca tot folosesti VB.NET firesc ar fi sa mergi pe ASP.NET. Insa depinde ce stii din notiunile programarii web cat si din filosofia ASP.
Daca esti incepator pe acest segment eu as zice sa o iei cu notiunile de baza: client-side (HTML/CSS/Javascript) si server-side (ASP clasic / PHP). Dupa ele poti trece la ASP.NET/Java EE sau mai nou propunerea Google prin GWT unde stilul programarii web e cel "desktop".

#189
PREDAVASILE

PREDAVASILE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2011

View Postneagu_laurentiu, on 19th March 2011, 10:34, said:

Daca tot folosesti VB.NET firesc ar fi sa mergi pe ASP.NET. Insa depinde ce stii din notiunile programarii web cat si din filosofia ASP.
Daca esti incepator pe acest segment eu as zice sa o iei cu notiunile de baza: client-side (HTML/CSS/Javascript) si server-side (ASP clasic / PHP). Dupa ele poti trece la ASP.NET/Java EE sau mai nou propunerea Google prin GWT unde stilul programarii web e cel "desktop".
Multumesc frumos. La inceput e totul foarte stufos si acum ma lovesc de cea mai mare lipsa. Sa stii cum si ce sa cauti!!!!. Nu sunt zero dar clar bajbai prin gramda de informatie si asta si pt ca nu am o referinta clara. Daca aveti posibilitatea sa puneti ceva linkuri.... In incheiere:MULTUMESC FRUMOS!!!

#190
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
http://www.w3schools.com/
http://www.jsptut.com/

Edited by neagu_laurentiu, 19 March 2011 - 17:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate