Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17560 replies to this topic

#10675
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

View Postmirel3003, on 12 octombrie 2017 - 18:44, said:

Am fost azi sa intreb la Orange ce primesc la portare. Mi-au zis ca la 8 Euro imi dau nelimitat in orice retea + 10 Gb net + ceva minute internationale care oricum nu ma intereseaza. (oferta valabila doar daca trec de la abonament - abonament).
Astept poate poate ma suna maine vodafone si imi ofera ceva mai bun.
Primești și telefon cu preț subvenționat la această ofertă ?

#10676
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

View Postspeleus, on 08 octombrie 2015 - 18:15, said:


S-a mai oferit la retenție ab. cu 2 euro tva inclus: nelimitat vdf, 50 nationale, fără net.  E puțin față de ce oferă Digi la 2 euro dar te poate ține în rețea dacă nu îți trebuie net.

Mai precis:
1,92euro cu tva inclusa.

Beneficii:

NELIMITAT minute in reteaua Digi (mobil si fix)
200 minute nationale sau internationale
NELIMITAT internet mobil.

#10677
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,995
  • Înscris: 04.10.2007

View Postgradulian, on 12 octombrie 2017 - 19:46, said:

Primești și telefon cu preț subvenționat la această ofertă ?
NU!
Oricum nu am nevoie de telefon.... sa imi dea cat mai multe beneficii la mai putin de 8 Euro.

#10678
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

View Postmirel3003, on 12 octombrie 2017 - 18:44, said:

Am fost azi sa intreb la Orange ce primesc la portare. Mi-au zis ca la 8 Euro imi dau nelimitat in orice retea + 10 Gb net + ceva minute internationale care oricum nu ma intereseaza. (oferta valabila doar daca trec de la abonament - abonament).
Astept poate poate ma suna maine vodafone si imi ofera ceva mai bun.
Ai și roaming la prețul acesta?

#10679
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008

View Postgigi_4476, on 12 octombrie 2017 - 12:46, said:


te-am ascultat...
Daca nu a sunat nimeni nici cand ai depus cerere de portre e chiar aiurea. Hmmm tare ciudat.

#10680
Cristy85

Cristy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2004
Asadar... am depus cerere de reziliere pentru 3 abonamente Vodafone pe acelasi cont (fiecare RED 10 fara abonament).
Nemultumirea mea e ca eu nu am acces cu niciunul din aplicatia My Vodafone la Ofertelele mele desi s-a terminat perioada contractuala... m-au plimbat pe la 3 departamente si nu se poate ca eu sa am acces la sectiunea aceea sa pot prelungi eu, poate gasesc ceva la Happy Monday...
Oferta de prelungire e :
8 euro, tva inclus: minute/sms-uri nelimitate in Vodafone, minute nationale nelimitate, 250 sms-uri nat, 50 minute internationale mo, 10 GB internet + Roaming, cu o prelungire pe 6 luni
5 euro, tva inclus: min/sms nelimitate in Vodafone, 1000 min/sms nat, 100 minute internat mobil, 2 GB internet

Nu vor sa imi activeze Easy 7 fara telefon cu 14GB...era valabil doar in aplicatie... in aia in care eu n-am acces deloc :)))

Sa ma indrept catre un viitor mai stralucit? portocaliu? :)

#10681
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,208
  • Înscris: 07.01.2007

View Postmirel3003, on 12 octombrie 2017 - 18:44, said:

Am fost azi sa intreb la Orange ce primesc la portare. Mi-au zis ca la 8 Euro imi dau nelimitat in orice retea + 10 Gb net + ceva minute internationale care oricum nu ma intereseaza. (oferta valabila doar daca trec de la abonament - abonament).
Astept poate poate ma suna maine vodafone si imi ofera ceva mai bun.
Pe ce perioada contractuala ai primit aceasta oferta ? eu cand am fost la Orange sa-i intreb ce ofera la portare mi s-a oferit cam ce am acum la Vodafone si net doar 6Gb,am zis pass si am plecat.
Cum se procedeaza pentru portarea nr din Vodafone in alta retea, trebuie depusa cerere de portare sau se ocupa cei de la Orange cu toate formalitatile ?

#10682
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostDanosul, on 13 octombrie 2017 - 15:52, said:


Pe ce perioada contractuala ai primit aceasta oferta ? eu cand am fost la Orange sa-i intreb ce ofera la portare mi s-a oferit cam ce am acum la Vodafone si net doar 6Gb,am zis pass si am plecat.
Cum se procedeaza pentru portarea nr din Vodafone in alta retea, trebuie depusa cerere de portare sau se ocupa cei de la Orange cu toate formalitatile ?
Daca e pe PF te duci cu ultima factura, CI, permis auto si simul actual de vdf.
Restul fac ei.
Si, bineinteles, cerceteaza oferta org, sa stii cam ce poti sa obtii!

#10683
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2007

View PostCristy85, on 13 octombrie 2017 - 15:44, said:

Asadar... am depus cerere de reziliere pentru 3 abonamente Vodafone pe acelasi cont (fiecare RED 10 fara abonament).
Nemultumirea mea e ca eu nu am acces cu niciunul din aplicatia My Vodafone la Ofertelele mele desi s-a terminat perioada contractuala... m-au plimbat pe la 3 departamente si nu se poate ca eu sa am acces la sectiunea aceea sa pot prelungi eu, poate gasesc ceva la Happy Monday...
Oferta de prelungire e :
8 euro, tva inclus: minute/sms-uri nelimitate in Vodafone, minute nationale nelimitate, 250 sms-uri nat, 50 minute internationale mo, 10 GB internet + Roaming, cu o prelungire pe 6 luni
5 euro, tva inclus: min/sms nelimitate in Vodafone, 1000 min/sms nat, 100 minute internat mobil, 2 GB internet

Nu vor sa imi activeze Easy 7 fara telefon cu 14GB...era valabil doar in aplicatie... in aia in care eu n-am acces deloc Posted Image))

Sa ma indrept catre un viitor mai stralucit? portocaliu? Posted Image
Aceeași nemulțumire am și eu. La ce o fi mai existând secțiunea aceea „Oferte pentru numărul tău” în MyVodafone, dacă ea este permanent goală? Fie că mai ai contract, fie că nu mai ai, acolo nu găsești nimic. Doar după discuție telefonică cu cineva de la Ofertare sau Fidelizare cum s-o mai numi, poți găsi aici ofertă, dar numai una; nu dau posibilitatea să alegem.

#10684
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Tocmai că o așa atitutine te chiar obligă să alegi: ori te milogești ori îți mutri catrafusele și îi lași pe ei să rămână Rețeaua Rețelelor Maxymyia, Prima Rețea 4G, prima care a lansat VoLTE, etc. Chiar poți alege!

#10685
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postsarighiol, on 14 octombrie 2017 - 22:56, said:

Aceeași nemulțumire am și eu. La ce o fi mai existând secțiunea aceea „Oferte pentru numărul tău” în MyVodafone, dacă ea este permanent goală? Fie că mai ai contract, fie că nu mai ai, acolo nu găsești nimic. Doar după discuție telefonică cu cineva de la Ofertare sau Fidelizare cum s-o mai numi, poți găsi aici ofertă, dar numai una; nu dau posibilitatea să alegem.
Avem un topic dedicat pentru asta:Nemultumiri legate de vodafone
Posibil sa ai dreptate, insa la fel de posibil este sa apara acolo oferte doar pentru tine(cum ar fi si normal, adica personalizate) in ultimile trei luni de contract ori in afara perioadei contractuale.In orice situatie poti trimite un email si sa le comunici aceasta nemultumire, aici.

#10686
motomar

motomar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 23.02.2009

View PostCristy85, on 13 octombrie 2017 - 15:44, said:

Asadar... am depus cerere de reziliere pentru 3 abonamente Vodafone pe acelasi cont (fiecare RED 10 fara abonament).
Nemultumirea mea e ca eu nu am acces cu niciunul din aplicatia My Vodafone la Ofertelele mele desi s-a terminat perioada contractuala... m-au plimbat pe la 3 departamente si nu se poate ca eu sa am acces la sectiunea aceea sa pot prelungi eu, poate gasesc ceva la Happy Monday...
Oferta de prelungire e :
8 euro, tva inclus: minute/sms-uri nelimitate in Vodafone, minute nationale nelimitate, 250 sms-uri nat, 50 minute internationale mo, 10 GB internet + Roaming, cu o prelungire pe 6 luni
5 euro, tva inclus: min/sms nelimitate in Vodafone, 1000 min/sms nat, 100 minute internat mobil, 2 GB internet

Nu vor sa imi activeze Easy 7 fara telefon cu 14GB...era valabil doar in aplicatie... in aia in care eu n-am acces deloc Posted Image))

Sa ma indrept catre un viitor mai stralucit? portocaliu? Posted Image
Sunt bunicele ofertele, de maine o sa sun sa vad daca obtin si eu noile oferte, de 8 respectiv 5  euro.

#10687
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Păi să te ferești de Easy 7 fără telefon cu 14GB de trafic că aia este pentru săraci! în Maxxymyia trebuie să maximizezi profitul lor, pardon, beneficiile tale plătind cât mai mult.

#10688
Cristy85

Cristy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2004

View Postmotomar, on 16 octombrie 2017 - 13:24, said:

Sunt bunicele ofertele, de maine o sa sun sa vad daca obtin si eu noile oferte, de 8 respectiv 5  euro.
Mi se par foarte proaste in comparatie cu Orange...

Are rost sa ma portez acum (3 abonamente) la oferta: https://imgur.com/a/FcRvx
Sau astept Black Friday sau ofertele de sarbatori?

#10689
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,995
  • Înscris: 04.10.2007
Am fost sunat de la Retentie dupa ce am depus cerut rezilirea in data de 02.10 si mi-au oferit:

-Minute nationale : nelimitat
-Sms in Vodafone: nelimitat
-Sms nationale: 250
-Internationale: 50
-Net 10GB
Pret 8Euro (tva inclus)

Am refuzat, in sfarsit dupa 12 ani renunt la abonamentul vodafone si trec pe prepay.

Bafta tuturor la negocieri!!!

#10690
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Felicitari!

#10691
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Poți folosi beneficiile și în SEE?

Edited by andrei_andyground, 17 October 2017 - 11:01.


#10692
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 28.02.2007

View PostCristy85, on 13 octombrie 2017 - 15:44, said:

Asadar... am depus cerere de reziliere pentru 3 abonamente Vodafone pe acelasi cont (fiecare RED 10 fara abonament).
Nemultumirea mea e ca eu nu am acces cu niciunul din aplicatia My Vodafone la Ofertelele mele desi s-a terminat perioada contractuala... m-au plimbat pe la 3 departamente si nu se poate ca eu sa am acces la sectiunea aceea...
Sa ma indrept catre un viitor mai stralucit? portocaliu? Posted Image
Cam aceeasi situatie si la mine... De vreo 10 zile nu merge sa ma conectez pe contul myVodafone, am stat cate 10 min in telefon sa prind pe cineva care de fapt nu poate face nimic, ca se va trimite solicitare la Departamentul tehnic, etc, etc... Azi am prins pe unu' priceput doar vreo 25%, ca a rezolvat sa ma conectez pe cont, dar nu arata nimic: servicii, beneficii ramase, etc, doar "acasa, plata factura, setari, deconectare".
Deci, chiar nu-mi pare rau ca nu m-au contactat astia pt prelungire, desi am depus cerere de reziliere... Client Business Red Top stau cate 10 min in telefon la *222 cand alta data intram instant, viteze de download de ~23Mbps pe 4G, desi cf contractului ar trebui sa fie pana la 250 Mbps, aplicatii care nu merg, brambureala maxima la tarife premium...
N-or fi portocaliii Alba ca zăpada, dar măcar dacă îmi fac draci și pe ăștia, o fac pe bani mai putini...

Edited by gigi_4476, 17 October 2017 - 13:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate