Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#18505
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007
Ceva cadouri de la Orange.

Attached Files



#18506
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Salutari! Revin din nou cu un post aici. Au trecut cei 2 ani de cand am purtat o discutie cu cei de la orange in care am miscorat abonamentele cat de mult am putut. Sunt 6 numere pe contract, toate pot fi prelungite acum cu ofertele lor, bineinteles ca am aflat asta cand m au sunat si s au oferit ei sa le prelungeasca asa fara sa imi ofere nimic. Costul total al abonamentelor in momentul de fata este de 50 de euro. Unele sunt de 8 euro, unele de 6. Urmeaza sa ma mut la casa si as apela la serviciile celor de la orange si pentru televiziune si internet in detrimentul celor de la digi si sa adun 2 facturi la un singur operator, mai ales ca e un pret destul de bun si la cei de la orange. Cel mai vechi numar din cele 6 are undeva la 20 de ani in retea si stiu ca in momentul achizitionarii unui pachet din asta tv + net + telefonie se primeste un bonus destul de consistent. Intrebarea mea este, as putea sa trec pe yoxo pentru a reduce si mai mult aceste abonamente si totusi sa mai pot accesa aceasta? Sau este nevoie ca numarele sa fie in continuare la abonament. Un singur abonament are nevoie de date mobile mai multe si roaming, in rest pe celelalte as vrea sa le reduc cat mai mult, insa am vazut ca acum nu se ofera un abonament mai mic de 7 euro.

#18507
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Din cate stiu, oferta de servicii fixe e conditionata de existenta unui abonament sau prepay mai vechi de 12 luni. Daca abonamentul se transforma in yoxo, probabil pretul pentru serviciile fixe va fi mai mare.
Eu am net +tv de la orange (3 abonamente, la 10 lei fiecare - 2 dintre ele au fost contractate pentru a beneficia de oferta cu netflix) - sincer, la 10 lei e foarte bun (mai ales ca am primit si netflix). Calitatea?...depinde ce aveti nevoie. La TV, sunt momente cand unele programe se mai vad cu macroblocuri - am pus un coaxial direct din modem in TV si facea la fel - deci sunt tentat sa spun ca "e de la ei". La net la fel, sunt momente cand pur si simplu nu se incarca o pagina web...aici e discutabil - o fi telefonul, laptopul, access point-ul? ...habar nu am.  Dar la Vodafone parca nu aveam sincope din astea...cu acelasi telefon, laptop sau AP.
Inca o data, pentru 10 lei nu prea am ce comenta....la peste 40 de lei - nu cred ca merita

Edited by sas_ro, 01 May 2022 - 21:05.


#18508
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
la telefonie mobila - parca zicea cineva pe aici de Fun10 la 5 eur?
La fel, depinde ce aveti nevoie. La Vodafone sunt oferte de retentie la 2 sau 3 eur cu net 15/30 GB, nelimitat minute nationale, 250 sms si parca 200 internationale. La 5 eur au si roaming. La digi, am avut abonament de 2 eur (cu 200 min nationale) - semnal bunisor in localitate - doar ca am avut nevoie de mai multe minute si incepea sa creasca costul - dar la 2 sau 3 abonamente nelimitat, pretul scade - eu zic ca e o varianta buna...acum cred ca au retea mai buna.
Nici un operator nu are acoperire peste tot.....in zona mea semnalul este slab la toti operatorii....dar din nou, depinde de nevoi si de cat de dispusi suntem sa acceptam minusurile fiecaruia (eu spre exemplu, ma pot lipsi de telefon in concediu, sau pot sa ma aflu intr-o zona fara semnal si sa nu simt lipsa "comunicarii", dar pentru o afacere, e important acest serviciu).

Revenind la Orange, avand in vedere vechimea, si ce ofera alti operatori la retentie, ar trebui sa ofere abonamente (retentie) la 3-4 eur. Inteleg ca semnalul la Orange ar fi mai bun, la fel si viteza la date mobile asa ca la cei 2 eur de la Vodafone, mai punem 50% si un abonament ar trebui sa fie 3 eur.
...asta nu inseamna ca serviciile Orange sunt cu 50% mai bune decat la Vodafone.

Edited by sas_ro, 01 May 2022 - 21:38.


#18509
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Deci in principiu as putea sa pastrez un singur număr la abonament ca sa beneficiez de acel bonus pentru fiecare an in rețea si restul sa le trec pe Yoxo?

#18510
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Eu zic ca da, dar mai bine intrebati la Orange - cred ca vor "atasa" doar un numar de mobil la contractul pentru serviciile fixe

#18511
graunte

graunte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 06.12.2010
Oferta de retenție obținută pt un nr cu 8 ani vechime
Vechiul abonament de 10 euro sa transformat într-unul de 5 euro cu fix aceleași resurse.modificarea fiind doar la valoarea abonamentului. Am primit din start această ofertă fara prea multe vorbe.

#18512
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Și ce resurse include abonamentul?

#18513
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Ai facut cerere de portare sau erai in afara perioadei contractuale? ne poti pune aici contractul sa-l vedem si noi? poate ne ajuti sa obtinem si noi oferta ta.

#18514
soryno

soryno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.04.2007
Am un abonament Smart plus 25 si pentru ca sunt in ultimele 6 luni de contract am vrut o fidelizare online cu un abonament fara telefon unde as fi avut o reducere de 20%. Pe site spune ca nu este posibil, am vorbit cu un operator care a spus ca indeplinesc conditiile pentru prelungire fara telefon doar ca trebuie sa iau legatura cu un operator pe chat ca sa ma ajute. Iau legatura si imi spune ca trebuie sa astept finalizarea celor 24 luni de contract pentru fidelizare. La Vodavone mi se ofera cu 15 euro aceleasi resurse si am inclus si internet in UK. Stie cineva daca pentru portare trebuie sa astept pana expira contractul sau se poate si acum? Multumesc

#18515
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Din cate stiu in ultimele 3 luni poti porta, tu incearca desii e posibil sa nu mearga.

#18516
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

View Postsoryno, on 07 mai 2022 - 22:13, said:

Am un abonament Smart plus 25 si pentru ca sunt in ultimele 6 luni de contract am vrut o fidelizare online cu un abonament fara telefon unde as fi avut o reducere de 20%. Pe site spune ca nu este posibil, am vorbit cu un operator care a spus ca indeplinesc conditiile pentru prelungire fara telefon doar ca trebuie sa iau legatura cu un operator pe chat ca sa ma ajute. Iau legatura si imi spune ca trebuie sa astept finalizarea celor 24 luni de contract pentru fidelizare. La Vodavone mi se ofera cu 15 euro aceleasi resurse si am inclus si internet in UK. Stie cineva daca pentru portare trebuie sa astept pana expira contractul sau se poate si acum? Multumesc
Poți porta când vrei.
Chiar și după prima luna de abonament.
Daca n-ai luat telefon sau nu ai alte "gadgeturi" luate pe acel abonament, nu trebuie sa platesti taxa de reziliere.


#18517
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Dacă ai beneficiat de reduceri la abonament cum e cea de 20% plătești taxa de reziliere, plătești pt lunile in care ai beneficiat de reducere

#18518
soryno

soryno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.04.2007

View PostSuperTux89, on 08 mai 2022 - 06:56, said:

Dacă ai beneficiat de reduceri la abonament cum e cea de 20% plătești taxa de reziliere, plătești pt lunile in care ai beneficiat de reducere
Acum 18 luni am luat telefon la fidelizare. Acum as fi vrut fidelizare fără telefon dar nu pot decât cu telefon. Asta mi s-a părut ciudat că vor neapărat sa iau telefon

View PostSuperTux89, on 08 mai 2022 - 06:56, said:

Dacă ai beneficiat de reduceri la abonament cum e cea de 20% plătești taxa de reziliere, plătești pt lunile in care ai beneficiat de reducere
Acum 18 luni am luat telefon la fidelizare. Acum as fi vrut fidelizare fără telefon dar nu pot decât cu telefon. Asta mi s-a părut ciudat că vor neapărat sa iau telefon

#18519
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Ca sa te tina legat de contract și penalizari dacă reziliezi înainte de termen.

#18520
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Salutare!
In sfarsit, am reusit sa depun o cerere de portare online catre Vodafone si am primit urmatoarele oferte:
- ieri Fun 9 redus la 4 euro cu TVA cu 130 sau 150 GB net;
- azi am sunat sa intreb de abonament cu viteze 5G si mi s-a raspuns ca doar la 15 euro pot beneficia de viteze 5G. Am intrebat apoi daca exista abonament mai mic de 4 euro si mi s-a oferit Fun 6 redus la 2 euro cu TVA, cu 58 GB net, oferta acceptata.
Ambele fara roaming, dar cu cost control si alte beneficii pe care cred ca le stiti deja. (Viteze 4G+/3G+, 300 min. internationale, acces 30 canale TV Orange Go, etc.)
Multumesc colegului @IrrelevantWhiteMan, dar si celorlati care au postat aceste oferte pe acest topic.  :OK:

#18521
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Eu am fun 9 la 4 euro pe 2 nr

#18522
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Salut
Vreau sa fac o portare din Telekom in Vodafone. Cum fac sa obtin o oferta buna, cu telefon?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate