Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#18253
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
45GB? Ciudata cifra. Pana acum ofereau 50GB (cifra rotunda).

Eu consum mai mult cand plec hai-hui cu masina si folosesc navigatia + radio online. In rest, 3-4 GB e utilizarea mea normala (din care 2GB sunt din vechime). Daca nu-mi ofera nimic (ori nu ne punem de acord pe beneficii si preturi, ori nu imi ofera nimic), raman pe actualele abonamente pana vad o oferta mai rasarita (nu conteaza ca e portare sau fidelizare). Deja internetul se da cu basculanta (nu mai spun ca de mai bine de un an se promoveaza la fidelizare Orange Love).

Ce ma interesesaza pe mine este reducerea preturilor pentru non-SEE. Vodafone are tarife simtitor mai reduse decat Orange si imi par atractive, dar inca nu m-au convins sa fac pasul pe partea mobila (IPhone SE), nici pe partea fixa (de 4 ani astept o concurenta reala pentru Digi).

La Digi nu m-au convis cu serviciile pentru IPhone (lipsa apel WiFi, care se pare ca da ratee) plus calitatea semnalului (sora-mea are telefon de serviciu de la Digi si se simte diferenta. Stiu ca foloseste un IPhone (XR??) si VoLTE se aude ca si cum ar fi intre 2G si 3G (Orange-Voda/Voda-Orange se aude bine).

PS: si ca sa nu avem vorbe: sunt dispus sa platesc pentru ceea ce am (Orange, 8E), dar nu sunt de acord sa platesc 5E (Digi) si sa nu am semnal in casa (depind de WiFi).

#18254
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 swl, on 13 ianuarie 2022 - 00:31, said:

Acelasi abonament il am (8 euro, 50% reducere in primele 8 luni, 50 gb trafic national si 5.4 in roaming), doar ca am perioada contractuala de 24 luni. In martie imi expira perioada contractuala, sa ne tii te rog la curent cu ce iti ofera sau ce reusesti sa obtii.

O prima strigarea primita aseara (inca nu am confirmarea pentru un numar):
  • 2x6E cu 18GB (3x6), cost control, roaming, 300 minute internationale
  • 1x10E cu 60GB (pe site vad ca e Fun 10), cost control, roaming, 600 minute internationale (astept confirmarea surorii daca il accept sau nu. Abonamentul ei este singurul care depaseste la consum 20GB, singura buba e incarcarea unei cartele (prin care primesc 30GB pe acest numar) nu stiu cat de permanenta va fi)
  • reducere (plus de puncte) in valoare de 100E. Mi se oferise un Huawei Nova 9 la 220E (pret Orange Shop: 500E, eu am puncte in valoare 180E online)
Nu am am intrebat (am uitat) daca optiunea de 50GB la comun (Family) ramane activa. Daca e asa (ramane optiunea activa) parca as merge pe 3x6E (cu 18GB fiecare si cine depaseste sa consume din netul comun). Mai sunt sunat azi o data pentru confirmare (sau infirmare).

#18255
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Confirmat urmatoarele abonamente:
  • 2x6E (nelimitat minute si SMS, 38GB+cost control+retele sociale, roaming)
  • 1x8E (nelimitat minute si SMS, 50GB+cost control, roaming). N-am inteles daca include si retelele sociale. Abonamentul asta a ramas ca atare, doar i s-a adaugat suplimentar cost control.
  • 2x Maxcom MM 428 Dualsim (Cel mai probabil le trimit la tara).
  • 1 Huawei Nova 8i la 125E (300E pret normal - 600 puncte ale mele (60E normale/180E online) - 115E puncte suplimentare Orange) in rate lunare.
Contract, evident, 24 luni. Cost lunar total: 20E+5.XXE (rata) plus o ramasita de la telefonul sotiei (4 rate x 53 lei).

#18256
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
SI sms-ul de confirmare pentru unul din abonamentele de 6E.

Attached Files



#18257
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Poti atasa si primele 2 pagini din contract pentru acest FUN 6?

#18258
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Domnul e servit!

LE: n-am obtinut resurse non-SEE, dar, prin reducerea lunara de 2E, as compensa optiunea World Plus (de 25E).

Attached Files



#18259
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

 Pololica, on 19 ianuarie 2022 - 14:20, said:

2x6E (nelimitat minute si SMS, 38GB+cost control+retele sociale, roaming)
Cand ai mentionat aici 38GB (+GB din vechimea in retea) am crezut ca pentru fiecare in parte, nu pentru ambele.

#18260
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Stai ca-s prost: 3x6=18GB.

38GB a avut tata inainte de modificare (38GB+vechime, dar fara roaming). Acum mi-a picat fisa. Scuze. Oricum nu ajunge sa-i consume. Abia consuma juma de giga lunar (sta mai mult pe WiFi).

#18261
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 06.12.2006
Pentru cine nu are nevoie de mult net național este o ofertă "best deal".. Cu câte puțin din toate. La ce bonusuri se oferă prin promoții, cu siguranță că se pot aduna mult mai mulți Gb într-o lună.

#18262
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am o cartela pe care o tot reîncarc. Primesc 30GB, mai sunt păcănelele (Piñata cum ii zice), mai primesc 10 GB (văd ca sare o data pe luna). E arhisuficient. Nu sunt consumator.
PS: pe unul din numere am primit un mesaj ca pot activa 100GB net la comun, dar renunț la cost control. Serios? Net e grupa mare. Pentru utilizare normala, zic eu, 20-25GB sunt suficienți.

#18263
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Bun, am primit printr-un sms (contra oferta Orange / deja depusesem pentru portare Vodafone 3 numere) abonamentul de 9 EUR redus la 4 EUR pe toata perioada (24 luni). Zic OK, nu eram neaparat incantat, sa sun la 300.

Aici, am gasit un super operator, care mi-a facut oferta la contra oferta. Mi-a oferit abonamentul de 6 EUR redus la 2 EUR (DA, 2 EUR) pe LIFETIME.

Promo1: Reducere de 4 euro din taxa lunara de abonament. Reducerea este valabila pe toata durata pastrarii abonamentului.

Include:
Bonus internet 30 GB
Bonus internet 50 GB

Loyalty Internet Fidelity Bonus
300 min internationale
Cost Control
Bonus in Orange TV Go
(acces canale TV) pentru Fun si Smart
1000 minute nationale
100 minute valabile international catre retelele fixe si mobile din tari ale Uniunii Europene, SUA si
Canada, cu exceptia Estoniei, Letoniei, Lituaniei si a numerelor cu prefixele afisate la www.orange.ro/servicii/prefixe-abonamente
nelimitat minute in reteaua Orange
nelimitat SMS nationale
nelimitat SMS in retea
6 GB trafic resurse de internet national
10 GB spatiu de stocare in Orange Cloud
Resursele incluse nu se reporteaza
Net inclus pentru Retele Sociale si Chat. Lista aplicatiilor si website-urilor de Retele Sociale si Chat poate fi consultata pe www.orange.ro. Traficul de internet pentru Retele Sociale si Chat este gratuit atat timp cat ai internet disponibil din traficul de internet inclus in abonament. Dupa consumarea traficului de internet inclus, traficul efectuat in Retele Sociale si Chat va fi tarifat standard. Traficul efectuat prin accesarea link-urilor externe din aplicatiile si website-urile de Retele Sociale si Chat nu este inclus. Traficul efectuat prin apelurile de voce si video in timp real nu este inclus.
Beneficiezi de urmatoarele servicii incluse gratuit pe perioada contractuala :
Orange Antivirus - pentru sistem de operare Android
Primesti acces la o selectie de 26 de posturi TV romanesti. Traficul efectuat pentru navigarea in aplicatia Orange TV Go si pe site-ul tvgo.orange.ro se consuma din traficul de internet disponibil in pachet si dupa epuizarea acestuia se taxeaza la tariful standard al pachetului. Lista si numarul canalelor din selectie se pot modifica oricand. Pentru a viziona canalele TV te poti autentifica in aplicatia Orange TV Go direct cu acest numar de telefon, iar pe site-ul tvgo.orange.ro te poti autentifica cu datele contului Orange creat cu acest abonament. Daca nu ai un cont Orange, intra pe www.orange.ro/contul-meu si creeaza-ti unul nou. Traficul efectuat de aplicatiile incluse in Pachet este nelimitat si gratuit atata timp cat sunt disponibile
resurse de internet in Pachet. Dupa consumarea resurselor de internet incluse in Pachet se va aplica tariful aferent Serviciilor de Date conform Abonamentului pentru tot traficul, inclusiv traficul catre aplicatiile incluse in Pachet.

Attached Files


Edited by IrrelevantWhiteMan, 19 January 2022 - 21:36.


#18264
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Ai bonus 80GB sau ...?

#18265
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Da, 80 bonus + 6 ai abonamentului. Dupa 24 luni (cred ca raman doar cei 6), am intrebat operatorul mi-a confirmat ca raman si cei 80...dar pentru asta nu as baga mana in foc :)

Edited by IrrelevantWhiteMan, 19 January 2022 - 22:40.


#18266
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

 IrrelevantWhiteMan, on 19 ianuarie 2022 - 21:33, said:

Aici, am gasit un super operator, care mi-a facut oferta la contra oferta. Mi-a oferit abonamentul de 6 EUR redus la 2 EUR (DA, 2 EUR) pe LIFETIME.

Promo1: Reducere de 4 euro din taxa lunara de abonament. Reducerea este valabila pe toata durata pastrarii abonamentului.
O oferta foarte buna...senzationala chiar :)))
Ce vechime aveati?

#18267
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
este irelevanta vechimea in retea pentru a primi astfel de contra-oferte. Stiu situatii de abonament nou facut de 6 luni, a facut cerere de portare si a primit oferta cu FUN 8 redus la 4 euro.

Edited by tomaciprian, 20 January 2022 - 12:26.


#18268
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Aveam abonament de 3 luni și am făcut cerere de portare și am primit fun 8 la 4 euro.

#18269
asterycs

asterycs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.08.2019
Ce resurse contine mai exact acest abonament fun 8 redus la 4 euro? este cel de pe site? puteti pune si voi un printscreen din myorange?

#18270
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

 SuperTux89, on 20 ianuarie 2022 - 13:01, said:

Aveam abonament de 3 luni și am făcut cerere de portare și am primit fun 8 la 4 euro.
aveati opiunea sa alegeti si fun 10 (parca asa se cheama) la 5 eur?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate