Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...
 Robot de spalat geamuri

nume strazi

Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament
 Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...

CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...
 Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri

Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19829 replies to this topic

#18217
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cea mai buna oferta... in ce sens? Cea mai ieftina sau cu cele mai multe resurse (atat SEE cat si non-SEE)? Cel mai ieftin am vazut ca e 7E (poate sunt exceptii la 6E), dar majoritatea sunt de la 8E. O sa cer in perioada urmatoare o fidelizare (am un numar iesit din perioada, altul care face cei doi ani la inceputul lui martie si al treilea care iese la inceputul lui mai). Vedem ce o sa iasa.

#18218
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 06.10.2015

View PostPololica, on 05 ianuarie 2022 - 07:14, said:

Cea mai buna oferta... in ce sens? Cea mai ieftina sau cu cele mai multe resurse (atat SEE cat si non-SEE)? Cel mai ieftin am vazut ca e 7E (poate sunt exceptii la 6E), dar majoritatea sunt de la 8E. O sa cer in perioada urmatoare o fidelizare (am un numar iesit din perioada, altul care face cei doi ani la inceputul lui martie si al treilea care iese la inceputul lui mai). Vedem ce o sa iasa.
3 incercari am pentru numar cu perioada contractuala incheiata. Toate 3 ofertele primite au fost identice, 6EUR cu 6GB net x 3, total 18, si ce mai e pe acolo, ceva roaming.

#18219
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Eu am 2x8E cu roaming si 50GB fiecare (+vechime 4 ani si un bonus de reincarcare cartela pe unul din numere)+ 1x6E (38GB+vechime apraope 2 ani+cost control/net nelimitat la viteza redusa, dar fara roaming). Niciunul n-a depsit netul disponibil (50/50/38+vechimea). Doar unul are un consum de aproximativ 30-40GB, dar, avand bonusul de net pentru cartela (plus ce-i mai ofer cei 10 GB prin Piniata o data pe luna), practic are nelimitat. N-a intrat niciodata in netul din abonament (cei 50GB).

La toate am 50GB la comun (abonament de familie).

PS: reincarcarea cartelei este a unui coleg de munca. Deci, daca ai pe cineva cu care te intelegi (familie, prieteni, colegi), negociaza la ce vrei in afara de net (roaming sau TV Go sau ce vrei tu). Eu am reincarcare programata si la salariu primesc banii de la coleg. Primesti bonus de 30GB pentru fiecare reincarcare la factura (nu mai stiu exact daca pentru primele 3 sau 5 reincarcari, deci ori 3x30GB, ori 5x30GB)

#18220
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.01.2016
Eu sunt abonat Orange de 15 ani si nu am vreo oferta faina. Acum am Orange Me Start 8 cu 50 gb nat. 5.4 gb roaming, 100 min int, sms/minute nat nelimitat.

Ce credeti? Pot primi vreun telefon la un pret okay? Nua beneficiat niciodata de telefoane la Orange.

M-ar interesa un A52S pentru sotie.

#18221
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 16.07.2007
Poți,dar trebuie să încerciPosted Image .Sună la serviciu clienți 300.Ce înseamnă ,,preț OK,, pentru tine ?

#18222
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Post_Alizeu_, on 05 ianuarie 2022 - 14:33, said:

Eu sunt abonat Orange de 15 ani si nu am vreo oferta faina. Acum am Orange Me Start 8 cu 50 gb nat. 5.4 gb roaming, 100 min int, sms/minute nat nelimitat.

Ce credeti? Pot primi vreun telefon la un pret okay? Nua beneficiat niciodata de telefoane la Orange.

M-ar interesa un A52S pentru sotie.

Pret OK insemnad sa-ti ofere puncte extra, asa cum se dadeau acum vreo 7-8 ani? Daca vrei, iti aduc o perna si o plapuma.

Ontopic: preturi ok/bune poti avea doar daca ai puncte (reincarcari cartele, Orange Money, etc) si sa se scada de acolo (cred ca stii: triplu puncte pentru comenzile online si prelungire abonament pe 2 ani).

Limita de puncte este de 500E (n-am inteles daca pe comanda/numar de telefon sau de abonat/indiferent cate numere are).

#18223
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
cand cereti oferta la telefon oricum nu va dau toate punctele thank you care ar trebui sa vi le dea. Ei isi calculeaza ca sa va dea cat mai putine si spre ex decat sa va dea 50 euro reducere va dau doar 20 euro poate va prind asa. Ei din telefoane nu prea fac bani de asta nici nu se mai fac oferte avantajoase pt clienti, la ei importante sunt abonamentele. Un agent retentie primeste 3 lei bonus la orice telefon v-ar vinde voua chit ca este un rahat de Alcatel sau un Iphone 13 Pro Max.

#18224
GabrielL

GabrielL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.04.2003

View PostPololica, on 05 ianuarie 2022 - 07:14, said:

Cea mai buna oferta... in ce sens? Cea mai ieftina sau cu cele mai multe resurse (atat SEE cat si non-SEE)? Cel mai ieftin am vazut ca e 7E (poate sunt exceptii la 6E), dar majoritatea sunt de la 8E. O sa cer in perioada urmatoare o fidelizare (am un numar iesit din perioada, altul care face cei doi ani la inceputul lui martie si al treilea care iese la inceputul lui mai). Vedem ce o sa iasa.
Adica un abonament cu minute si SMS-uri nelimitate, ~50GB/luna trafic si acces la Internet in roaming. La ultima prelungire (acum 2 ani), am primit toate astea la 5 Euro, ulterior mi-au zis ca tariful creste la 7 Euro/Luna. Pot obtine ceva mai bun acum?

View PostIrrelevantWhiteMan, on 05 ianuarie 2022 - 10:45, said:

3 incercari am pentru numar cu perioada contractuala incheiata. Toate 3 ofertele primite au fost identice, 6EUR cu 6GB net x 3, total 18, si ce mai e pe acolo, ceva roaming.
Nu e chiar un deal bun ce zici tu acolo.

#18225
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Eu am la 8E cei 50GB si roaming. Mai am 4 luni pana ies din perioada. Nu stiu daca se mai ofera la 7E. Poti incerca. Problema e data de cumpararea (online) de telefoane. La mine imi cere sa modific abonamentul (minim 9E). Poate este din cauza ca am abonament Me 8 (nu-l mai au in oferta) si imi cer sa trec pe noul format de abonamente (Fun sau Smart). Daca vrei sa mai astepti cateva luni (2-3) pana ma hotarasc sa vad ce anume ma tenteaza ca si contra oferta (nu folosesc tot netul si vreau resurse non-SEE si am o vaga idee ca nu ne vom intelege la pret, dar astept sa le am un avantaj privind perioada contractuala, macar daca primesc raspunsuri ca pot alege alta retea, sa o pot face fara sa ma traga de maneca pentru reducerile oferite).

LE: am primit 4 luni gratuite (32E) si media abonamentului mi-a scazut de la 8E la 6.67E. Poate ii trage de maneca (pret mai mare, dar ai reducere cateva luni). Unii colegi au primit 8 luni reducere 50% (practic aceeasi reducere ca mine).

#18226
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,807
  • Înscris: 06.12.2006
Eu am din septembrie un abonament Fun 8 (minute naționale nelimitate, 50 Gb, 5.4 Gb în roaming, 400 minute internaționale, cost control). Comparativ cu ofertele de pe piața mi se pare un abonament decent  atât ca resurse oferite, cât și ca tarif. Cu toate că și pe ăsta l-au oferit la a 3-a încercare de retenție. Deci nu l-au oferit din prima ca pe un abonament ușor de accesat.

Pentru nevoile mele este mai mult decât suficient mai ales că, de când este promoția cu "pinata party", în fiecare lună acumulez puncte încât pot sa iau 100 Gb sau net nelimitat timp de o lună. De când am acest abonament niciodată nu am consumat niciun Mb din cei 50 de Gb din abonamentul standard.

Chiar și acum am 10 + 10 Gb bonus cu care nici nu am ce să fac, plus 200 Gb în cont bonus și 625 puncte în pinata. Dacă plătesc acum factura se mai dau 350 de puncte. Deci teoretic mai pot achiziționa 100 Gb sau îmi mai trebuie 25 de puncte sa pot achiziționa net nelimitat timp de o luna

Attached File  Screenshot_20220107_174907_com.orange.contultauorange_edit_331598343795233.jpg   154.82K   37 downloads
Attached File  Screenshot_20220107_175034.jpg   236.86K   35 downloads

Edited by tdan08, 07 January 2022 - 17:56.


#18227
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pana la urma am cerut pe site o oferta de fidelizare. Ar trebui sa ma contacteze in următoarele 8 zile. Sunt foarte curios dacă îmi vor oferi tarife naționale in afara SEE (am 3 numere și am cerut sa 10-20GB Per număr și 1-2000 unități la comun in afara SEE sau tarife naționale ). Vedem ce se întâmpla (ma aștept la un refuz, dar speranța moare ultima)…

#18228
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Nu mai cere nimeni fidelizare cu telefon ?

#18229
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 06.02.2011

View Postatuili, on 04 ianuarie 2022 - 09:21, said:

Gasesti aici oferta vodafone, vad ca nu mai e 5 euro abonamentul, l-au facut din nou 6 euro.
https://www.vodafone...sting-component
Acum e 7 euro, de asta orange nu se sufoca prea tare cu ofertele de retentie, nu prea ai unde sa te muti pe o oferta mai buna :)

#18230
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Oferte mai bune decat la Orange e greu sa NU gasesti, la orice alt operator.

La VDF oferta postpaid se schimba des. Daca vrei abonamentul ala de 5 euro poti sa pandesti site-ul, apare si dispare de luni bune.
In setul actual ofera Red15 la 11 euro, mi se pare mult mai interesanta oferta asta decat Red9 la 5 euro.

Edited by MembruAnonim, 09 January 2022 - 11:10.


#18231
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 06.02.2011

View PostMembruAnonim, on 09 ianuarie 2022 - 11:06, said:

Oferte mai bune decat la Orange e greu sa NU gasesti, la orice alt operator.

La VDF oferta postpaid se schimba des. Daca vrei abonamentul ala de 5 euro poti sa pandesti site-ul, apare si dispare de luni bune.
In setul actual ofera Red15 la 11 euro, mi se pare mult mai interesanta oferta asta decat Red9 la 5 euro.
La RED9 nu ofera roaming si are doar 250min internationale. Cu 6eur am 24Gb net plus 4GB roaming, 400min internationale. Doar RED12 daca-l ofera la 6eur ar fi peste ce am la orange. Partea amuzanta e ca eu am fost pe vodafone pentru ca aveau o oferta f buna insa mi-au blocat cartela de vreo 3 ori pentru consum de minute nationale "nerational", ceea ce mi se pare complet cretin pe o oferta cu minute nationale nelimitate. Majoritatea prietenilor si cunostintelor sunt in orange si normal ca minutele nationale se consuma mai mult si uite asa m-am mutat pe orange. Asta s-a intamplat acum vreo 6 ani, poate s-au mai schimbat. Deja ma tenteaza RED12 la 6eur/luna :D

Edited by maladetz, 09 January 2022 - 11:46.


#18232
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mai limiteaza nimic de multa vreme.

#18233
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am facut niste simulari (pana ma suna cei de la fidelizare) pe MyOrange. Primesc ca abonament Fun 10, pe 2 numere am internet triplu (3x20GB), plus un anumit telefon cu pret in rate. Pe numarul meu primesc IPhone 12 mini la 15E pe luna fara triplare net, la al tatei un Huawei Y6P 32GB, iar pe al surorii un Samsung A03s de 32GB dual sim (sora este iesita din perioada, tata mai are 2 luni, eu 4 luni)

LE: in magazin 12 mini reconditionat vad ca nu e disponibil. Sa inteleg ca au stocuri diferite intre magazin ("la liber" si cu abonament) si fidelizare?

#18234
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,807
  • Înscris: 06.12.2006
Da. Stocurile sunt diferite
Nu e cine știe ce ofertă.
La fidelizare obții mai bine

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate