Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#17389
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
pacat ca inca nu au 5G la yoxo

#17390
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Niciunul din operatori nu implementeaza noile tehnologii la cartele:
  • Digi nu ofera roaming, VoLTE si VoWiFi la cartela
  • Vodafone nu oferea acces la VoIP aplicatiilor (skype, Viber, etc) decat la abonamente de 15E in sus (la Red), nici macar la celelalte abonamente (in special cele care aveau 2-3E mai putin, prin fidelizare)
  • La lansarea 4G, atat Orange, cat si Vodafone limitau, in functie de valoarea abonamentului, viteza in 4G
Presupun ca vor da drumul dupa ce incep licitiatiile pentru frecvente.

#17391
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

 Pololica, on 22 ianuarie 2021 - 15:27, said:

Niciunul din operatori nu implementeaza noile tehnologii la cartele:
  • Vodafone nu oferea acces la VoIP aplicatiilor (skype, Viber, etc) decat la abonamente de 15E in sus (la Red), nici macar la celelalte abonamente (in special cele care aveau 2-3E mai putin, prin fidelizare)


pe vodafone functioneaza acces VoIP pe Skype. Asta vara am facut niste convorbiri cu cineva pe skype direce de pe telefon si nu eram pe wi-fi, eram undeva pe drum pe 3G/4G.

#17392
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Și totuși, in 2015 se întâmpla acest blocaj. Nu vorbesc de acum, ci de implementarea la momentul lansării.

Mai spun ca la cartele (parca Orange?) accesul la 4G este tăiat dacă nu exista o opțiune activa?

PS: cred ca nu m-am exprimat complet: nu implementează, la început, noile tehnologii.

#17393
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

 Smarty, on 22 ianuarie 2021 - 13:05, said:


Ma duc azi si in magazin sa vad ce rezolv daca nu i-au telefonul la liber si trec pe yoxo.
Am fost și la magazin. Deși au încercat sa ma ajute, n-au putut. La ei punctele nu se triplează și tot doar cu abonamentul cel mai scump se poate. O sa reziliez și i-au telefonul la liber ce sa fac

#17394
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

 Next93, on 22 ianuarie 2021 - 14:50, said:

Asa este.
Voiam sa mi se ofere la prelungire gen cum au la portare sau macar pe acolo dar nu s-a putut.
In Decembrie am luat 2x samsung s20 la ab de 17.5e respectiv 16.5e cu avans 119e per abonament. Din calcule rezulta undeva la 2600 lei telefonul cu tot cu abonament pe 2 ani. Asta da oferta. Doar ca la prelungire vor sa platesc in 2 ani peste 4500 lei pe acelasi telefon si abonament. Nu mersi.
În Decembrie este,, Luna cadourilor,, sunt alte oferte.

 Smarty, on 22 ianuarie 2021 - 20:43, said:

Am fost și la magazin. Deși au încercat sa ma ajute, n-au putut. La ei punctele nu se triplează și tot doar cu abonamentul cel mai scump se poate. O sa reziliez și i-au telefonul la liber ce sa fac
Mai încearcă și cu alt consultant. Eu am vorbit cu mai mulți, am reziliat un contract încheiat online până să mi se ofere și să-mi convină un nou abonament.

Edited by bogdangelu, 23 January 2021 - 07:27.


#17395
Next93

Next93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.02.2017
Tot in decembrie cand le-am portat pe cele 2, am solicitat prelungire la al 3-lea abonament pentru ca expira luna viitoare si ti-am zis oferta de prelungire. La orange la abonament e bine doar sa vii prin portare, sa stai 2 ani si sa iei telefon la oferta de portare apoi sa pleci caci ofertele de prelungire sunt varza daca vrei si telefon.

Edited by Next93, 24 January 2021 - 09:59.


#17396
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010
Orange_helper mă ajuți te rog cu o ofertă de retenție pentru S21 și abonament 5G? Am lăsat în privat detalii.

#17397
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Cezu, on 24 ianuarie 2021 - 13:03, said:

Orange_helper mă ajuți te rog cu o ofertă de retenție pentru S21 și abonament 5G? Am lăsat în privat detalii.

Salut,

Te asiguram ca iti vom raspunde in privat si vom prelua solicitarea ta, de indata ce ajungem la mesajul tau.


O zi buna,

Orange Helper

#17398
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006

 Cezu, on 24 ianuarie 2021 - 13:03, said:

Orange_helper mă ajuți te rog cu o ofertă de retenție pentru S21 și abonament 5G? Am lăsat în privat detalii.

Dacă obții ceva sa ma anunți și pe mine.
Acelasi lucru am cerut și eu dar mi-au spus ca nu se poate.

#17399
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

 Next93, on 24 ianuarie 2021 - 09:58, said:

Tot in decembrie cand le-am portat pe cele 2, am solicitat prelungire la al 3-lea abonament pentru ca expira luna viitoare si ti-am zis oferta de prelungire. La orange la abonament e bine doar sa vii prin portare, sa stai 2 ani si sa iei telefon la oferta de portare apoi sa pleci caci ofertele de prelungire sunt varza daca vrei si telefon.
Nu neaparat, am luat un 10+ in rate cu extra reducere de la gradele celsius si am iesit chiar bine, plus ca am facut miscarea cu 4 luni inainte de expirare perioada si am mai scutit si de acolo 100 de euro.


Asta intr-un septembrie cu 39 de grade 😉

#17400
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Stie cineva de ce, orice telefon as alege de pe site la prelungire nu pot sa aleg decat aceste doua abonamente: Smart Plus 25 sau Smart Plus 30?
As vrea sa aleg unul mai mic, nu am nevoie de minute si internet in china/australia etc... Chiar si un abonament fara telefon, tot doar alea doua le pot alege. Sa fie din cauza ca am mai inca 3 luni de contract? Din cate stiu in ultimile 6 luni ai voie sa modifici in sus sau jos abonamentul, asa mi s-a zis cand m-am abonat.

#17401
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013
In ultimele 3 luni.

#17402
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vad ca au scos bonusul de 100GB pentru plata facturii. Era frumos sa ramana.

#17403
Cezu

Cezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.03.2010

 Smarty, on 24 ianuarie 2021 - 15:43, said:

Dacă obții ceva sa ma anunți și pe mine.
Acelasi lucru am cerut și eu dar mi-au spus ca nu se poate.
Da, asa este, telefonul nu se afla momentan disponibil pentru ofertare, ci doar la achizitie pe site. Au spus ca dupa 15 Feb...

#17404
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003

 Pololica, on 25 ianuarie 2021 - 14:47, said:

Vad ca au scos bonusul de 100GB pentru plata facturii. Era frumos sa ramana.

Eu am activat Bonus 100 GB ăla cu faci ce faci și tot câștigi. Vezi ca in My Orange pe tel nu se vede disponibil la activare. Dar se vede in My Orange pe calc.

#17405
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am gasit pe web. Nu stiu de ce nu ii vad si in aplicatia mobila.

#17406
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Am fost sunat de la retentie.

Am fost intrebat din start "ce nu va multumeste la actualul abonament?"
Pretul. Oferta. Lipsa de interes. Ceva. Evident, fiind in afara perioadei contractuale de 1.5 ani, vreau sa vad daca exista ceva mai bun, mai ieftin, rentabil, o oferta chiar de este de puncte TY (care culmea, ofereau 200puncte pentru prelungire 12luni) sau un discount pe cateva luni. Mi-a fost prezentat abonamentul de 6E fara roaming si cu 6GB de internet, 1000 de minute nationale, nu mersi. Sau unul de 8E care tot ce avea in plus era mai mult net in roaming ceea ce e irelevant mai ales in momentul asta.

Dar ce e mai interesant decat lipsa variantelor de oferte, e lipsa de bun simt. In timp ce intrebam daca se poate oferi altceva, precum puncte TY, am fost intrerupt "daca va hotarati ne puteti contacta din nou, la revedere". Si telefon inchis in nas.

Sa ma hotarasc la ce, Orange, daca nu ai stat sa raspunzi, oferi, prezinti toate variantele?! Iar un asemenea angajat, dupa o conversatie scurta, ar trebui concediat din start!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate