Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

ING WebCard

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006

 Ion_Cristoiu, on 29th January 2010, 17:41, said:

Vreau sa activez serviciul 3dSecure insa nu stiu de unde fac rost de codul de client. Trebuie sa sun la ING sa intreb?

Ai codul de client pe hartiile de la ING primite odata cu cardul, contul...

#38
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Am gasit, m-a derutat fiindca era scris COD DE UTILIZATOR. Am incercat sa inregistrez folosind codul de utilizator+ultimele 3 cifre din CNP si zice Inregistrare esuata. O sa sun luni la ING sa vad.

#39
cata007

cata007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 01.03.2006
mai este valabile oferta?

#40
ahmadi

ahmadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.02.2006

 Ion_Cristoiu, on 29th January 2010, 17:41, said:

Mi-a venit azi webcard-ul si am inceput sa-l folosesc.
Vreau sa activez serviciul 3dSecure insa nu stiu de unde fac rost de codul de client. Trebuie sa sun la ING sa intreb?
ar trebui sa l gasiti pe scrisoarea primita de la ing.ei il numesc cod utilizator.daca nu : My'Line 021 402 83 91.

#41
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007

 lk1, on 19th January 2010, 20:27, said:

Webcardul merge foarte bine la POS-uri.
Fac plățile la comercianți doar prin Webcard.

De fapt nici nu îmi place să îi zic Webcard, pentru că e un card MasterCard cu servicii normale... atât că nu plătești multe taxe și comisioane cum e în cazul celorlalte carduri MasterCard.

eu stiam ca la comercianti, la plata cu MasterCard, nu se platesc taxe si comisioane  :blink:

#42
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006

 megh, on 1st February 2010, 12:13, said:

eu stiam ca la comercianti, la plata cu MasterCard, nu se platesc taxe si comisioane  :blink:

Megh, esti pe langa subiect.Se vorbea despre altceva. Taxele si comisioanele privesc emiterea cardului si intretinerea conturilor de card. Acestea exista si nu au legatura cu faptul ca plata la comercianti nu e comisionata.

#43
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
aaaaa... am inteles - ma speriasem!! :)
scuze de confuzie si multumesc pt explicatie shefu'  :P  :)

#44
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Stie cineva daca se pot face transferuri cu INGhomebank si la banci/conturi din strainatate ? Care sunt comisioanele ? Stiu ca la ghiseu e destul de scump. Mersi!

#45
Happy_k8

Happy_k8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.02.2007
Salut, am un card ING WebCard făcut recent, ieri mi-a venit pin-ul în poștă, ieri și azi am încercat să îl atașez pe paypal să pot scoate banii dar îmi da următoarea eroare

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Am înțeles mesajul dar credeam că merge atașat pe paypal fără probleme, cei de la sediu mi-au spus că il voi putea folosi pe paypal.
Cardul este MasterCard, aici pe forum am citit că paypal nu primește MasterCard, cred că erau niște mesaje mai vechi
Acuma am văzut că pe paypal au opțiunea MasterCard dar cardul meu nu îl recunoaște ... nu îl acceptă.

Mai am alt card tot la ING(student cred), este VISA, ăla am reușit să îl atașez dar nu știu dacă îl pot folosi și cum să îl folosesc.
Pe HomeBank îmi apare la Tranzacții în așteptare

Am zis să vă cer întâi vouă părerea iar apoi să sun la ING

Mulțumesc !.

#46
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pai ai bani pe el?
1.5 euro pt verificare.

#47
Happy_k8

Happy_k8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.02.2007
pe cardul WebCard nu am nimic încă, ieri l-am ridicat, de pe contul VISA mi-a luat 1 leu și ceva cred dar pe MasterCard adica ING WebCard nu am bani.

#48
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009
Am o intrebare pentru posesorii de WebCard:
ati folosit careva WebCard-ul la plata in magazinele din vestul Europei? Daca da, LA CE CURS se face tranzactia leu-euro? Cel al ING, sau cel al Mastercard (care e mai mare, cel putin asa am auzit)?
Merci!

#49
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Orice plata in valuta (inclusiv online) se face la cursul ING, care nu e mic deloc. La Taifunul BancPost nu stiu ce curs era dar era mult mai bun decat cel al bancii.

#50
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,321
  • Înscris: 28.04.2006
Depinde de valuta. Pentru Leva de exemplu se face conversia leva-Eur la cursul mastercard si apoi conversia eur-ron la cursul ING(aici nu tin minte exact daca este cursul ING sau tot cel Mastercard).

#51
Happy_k8

Happy_k8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.02.2007

 Happy_k8, on 1st July 2010, 14:22, said:

Salut, am un card ING WebCard făcut recent, ieri mi-a venit pin-ul în poștă, ieri și azi am încercat să îl atașez pe paypal să pot scoate banii dar îmi da următoarea eroare

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Am înțeles mesajul dar credeam că merge atașat pe paypal fără probleme, cei de la sediu mi-au spus că il voi putea folosi pe paypal.
Cardul este MasterCard, aici pe forum am citit că paypal nu primește MasterCard, cred că erau niște mesaje mai vechi
Acuma am văzut că pe paypal au opțiunea MasterCard dar cardul meu nu îl recunoaște ... nu îl acceptă.

Mai am alt card tot la ING(student cred), este VISA, ăla am reușit să îl atașez dar nu știu dacă îl pot folosi și cum să îl folosesc.
Pe HomeBank îmi apare la Tranzacții în așteptare

Am zis să vă cer întâi vouă părerea iar apoi să sun la ING

Mulțumesc !.

Despre cardul VISA care era deja atașat, când vreau să îl verific îmi dă eroarea

We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.

îmi spune și mie cineva ceva concret ? vă rog !

Edited by Happy_k8, 13 July 2010 - 23:28.


#52
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ti-am raspuns, da tu te faci ca ploua.

#53
Happy_k8

Happy_k8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.02.2007

 don_dannielo, on 14th July 2010, 00:31, said:

Ti-am raspuns, da tu te faci ca ploua.

aha, am înțeles mulțumesc.
revin cu reply dacă nu merge nici așa

#54
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

 Astor, on 13th July 2010, 21:39, said:

Orice plata in valuta (inclusiv online) se face la cursul ING, care nu e mic deloc. La Taifunul BancPost nu stiu ce curs era dar era mult mai bun decat cel al bancii.
Aha. Pai in cazul asta, nu e mai convenabil un card (cont) in euro? Visa classic international, de ex.?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate