Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

Vreau sa deschid xerox + foto+papetarie

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cetebe

cetebe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2009
salut,

am ca pasiune fotografia si ma gandesc ca as putea folosi intr-un mod util acest fapt.
Locuiesc intr-o comuna unde nu exista fotograf, xerox, papetarie...si ma gandeam ca n-ar fi rau sa-mi deschid un fel de studio cu de toate: foto nunti(astea le-as face in weekend), rame foto, papetarie, xerox, tehnoredactare, refill cartuse si service PC. La toate astea stiu ca as avea nevoie de:
- locatie(asta o am: ultra central (daca se poate spune asta la sat))
- un xerox bun(veniturile din asta vor fi minime...cred, insa merita incercat, zic eu, ptr ca nu exista...si eu stau langa primarie unde cam ar fi nevoie....nu mai zic de scoala, politie etc...)
- aparatura foto, deocamdata am un minim, cu care zic eu m-as descurca ptr inceput, urmand sa investesc
- software: windows, photoshop,lightroom, office, antivirus...astea vor fi dureroase....
- si de aici in colo nu mai stiu ce ar trebui adica : ma gandesc ca tre sa fac o firma, care trebuie intregistrata, ptr care tre sa cumpar casa de marcat, sa platesc impozite(aici imi e cel mai frica....ptr ca daca de ex eu nu produc o luna nimic....va trebui totusi sa platesc si nu stiu cat)
VA ROG daca aveti idee si experienta ajutati-ma sa ma lamuresc cam ce vreau. stiu ca pot gasi astea pe net, dar is scrie in termeni tehnici si mi-ar lua mult sa ma lamuresc.
Eu in general lucrez pana pe la 18 la o firma(nu am de gand sa ma las de servici, ptr ca e un venit sigur), insa sotia lucreaza cam pana la 12-13 si ma gandesc ca ea ar putea face chestii precum : xerox, papetarie, tehnoredactare, vanzare diverse, urmand ca eu seara si in weekend sa repar calcuri, prelucrez fotografii(ceea ce de fapt fac si acum doar ca pe moca ptr ca ...o sa radeti dar mi-e jena sa cer bani cunoscutilor ptr asta ... asta sunt eu, nu pot....si lucrez ca prostu gratis zile si nopti si vin tot mai multi, ma gandesc ca prin firma asta or i-as opri ori mi-ar iesi si mie ceva...). Nu vreau sa ma extind mai mult etc doar sa fac ceva si sa imi iasa o oarecare urma de venit....

VA MULTUMESC ANTICIPAT ptr sfaturi!

#2
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Comuna de cati locuitori ? Are cineva treaba la primarie sau e comuna din aia de bate vantul pe strada ? Xeroxul merita in holul primariei , daca ai o relatie . inchiriezi 2 mp si e mai ieftin
papetarie pt ce ? Cati elevi are scoala ca sa si merite ?
Foto ? La comuna ?
Parerea mea este ca scrie faliment din prima . Daca mai ai si chirie ....

#3
Trumo

Trumo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 17.10.2008
Mai bine contacteaza un organizator de nunti gen Bon Mariage sa te faci fotograf freelancer pentru ei. Esti mai castigat cu riscuri mai mici si nu platesti chirii sau alte minuni ca lucrezi la fata locului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate