Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

MODESTIA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#37
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005
da draga:)
:)
din cauza fizicului si a ceea ce am in cap,,,, lucrez la o firma romano-engleza,,
unde sunt apreciat,,,, f. mult,,,,
iar in paralel imi definitizez si studiile:)

soo....

atitudinea ta este,,,,,, justificata.....
urati pe cei care va sunt superiori :)

sac!

#38
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

manolachedan, on May 19 2005, 12:21, said:

soo.... nici eu nu sunt un tip urat fizic,,, din contra,,,,,,,
am 1.81/78kg,,,, am ochii mari si negrii,,,, seman ca constitutie cu neo din matrix,,,,,, si,,,,, poate din acest motiv,,, nu urasc,,,,

am obs..,,,, ca oamenii urati exterior,,,, sunt urati si in interior....
soo.... : cine o ataca pe ANA,,, sigur e un urat,,,, invidios ! sac!.

<{POST_SNAPBACK}>


Stai sa ma lamuresc si eu:nu esti invidios ca ai 1.81,sau ca ai ochii negrii si mari?Lol

Cam de pe la ce inaltime pot fi invidios?

Pina acum nu eram invidios,dar acum ca te-ai descris trebuie sa recunosc o doza de invidie ce se cuibareste treptat in mine.Rezulta ca sint urit exterior sau interior?Sau ambele?

#39
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

ebola23, on May 19 2005, 12:16, said:

Si ca sa vezi chestie interesanta.Desi ana este foarte frumoasa si inteligenta,plus o multime de alte calitati(pe care nu are rost sa le enumar aici,ca a facut-o ea destul)nu o urasc.Cum explici acest lucru?

<{POST_SNAPBACK}>

Poate te regasesti in ceea ce am descris eu pe-aici cum s-a regasit si manolachedan, dar niciodata nu ai constientizat asta.
Eu am avut momente f grele in viata, in care trebuia sa-mi evaluez calitatile care ma pot ridica la loc . Poate de asta le constientizez, si stiu pe ce ma pot baza.

Poate restul au avut o viata sigura, lipsita de griji, stand sub aripa ocrotitoare a parintilor, si avand drumul batatorit de familie. Sincer, putin, ii invidiez pe aceia.

De-aceea poate ei au deficiente in perceperea realitatii si traiesc in clisee educationale comuniste : efectul de turma -  toata lumea sta disciplinata si cuminte la locul ei.  Niciodata nu au avut de-aface cu "jungla".

#40
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
-----
in paralel imi definitizez si studiile
-----
definitivează-le dar nu în paralel că dai îm altceva după aia..

-------
efectul de turma - toata lumea sta disciplinata si cuminte la locul ei. Niciodata nu au avut de-aface cu "jungla".
-------

efectul de turmă? Acest thread și cei care-l fac modest..
Ana Karr - queen of the jungle - come to my little cubs beast..

Edited by zippy99, 19 May 2005 - 12:36.


#41
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005

Ana_Karr, on May 19 2005, 12:29, said:

Poate te regasesti in ceea ce am descris eu pe-aici cum s-a regasit si manolachedan, dar niciodata nu ai constientizat asta.
Eu am avut momente f grele in viata, in care trebuia sa-mi evaluez calitatile care ma pot ridica la loc . Poate de asta le constientizez, si stiu pe ce ma pot baza.

Poate restul au avut o viata sigura, lipsita de griji, stand sub aripa ocrotitoare a parintilor, si avand drumul batatorit de familie. Sincer, putin, ii invidiez pe aceia.

De-aceea poate ei au deficiente in perceperea realitatii si traiesc in clisee educationale comuniste : efectul de turma -  toata lumea sta disciplinata si cuminte la locul ei.  Niciodata nu au avut de-aface cu "jungla".

<{POST_SNAPBACK}>


Sau poate mai e o varianta.Dar cum nu poti decit vedea ceea ce scriu nu sunt sigur ca ai remarcat-o.Iar daca ar fi sa ma regasesc,ar fi in ochii mari si negrii ai lui(eu sint suparat ca ii am mici si negrii,asta e).Parerea mea e ca unii au inteles ca erau si ghilimele pe acolo prin posturile anterioare.

#42
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

Black_Unicorn, on May 19 2005, 12:20, said:

       Daca ma duc intr-un grup nou, de amici, de cunostinte ,de whatever, nu trebuie sa ma bat cu pumnii in piept ca sunt bestiala si perfecta si defectless, pentru ca acest lucru nu cred ca ma face sa fiu privita cu placere...
Irelevant . Nimeni nu face asta intr-un grup nou . Oricat de bazat ar fi el in realitate, sta retras, pt ca nu este in mediul lui, sau este intr-un mediu nou pe care-l investigheaza. Dar nimeni nou  si intelgent nu se da in spectacol.    

Black_Unicorn, on May 19 2005, 12:20, said:

De asemenea, daca ma duc la un interviu si spun ca sunt cam prostuta si cam idiotica si cam batuta in cap, normal ca o sa le simt  sutu angajatorilor direct-
n...acolo.
Unii o fac, mizand ca modestia, ii va propulsa in fata.

#43
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005
da,,, :)

termin managementul proiectelor,,, la ase:)

si apoi vreau sa urmez un master romano-canadian
prin care diploma mea sa fie recunoscuta international:)

si intradevar --- parintii m-au ajutat intotdeauna,,,,,, cu tot ce am avut nevoie

cred ca problema aici este : ca unii poate au mai multe calitati decat mine,,, dar totusi nu au avut aceleasi conditii,,,,,,, da!!!!! este ceva nedrept!!! - viata este nedreapta!!!

poate este destinul...

soo... ANA,, te apreciez pt. ca nu ii invidiezi pe cei care au avut in viata mai multe sanse decat tine,,,, fiindca ai simtit dragostea parintilor! --
iar daca nu investeste nimeni in TINE,,,,,, nu are cum sa iasa ceva!!
personal eu asa cred.

#44
manolachedan

manolachedan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.05.2005
ana_karr,,,, nu ai obs. privirele lor,,, "a fetelor",,,,, pe strada?,,,,,acele priviri invidioaase,,,,, daca s-ar putea sa iti faca rau,,, s-ar simti fericite!...


danutz.

#45
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

manolachedan, on May 19 2005, 12:37, said:

viata este nedreapta!!!
:coolspeak:

manolachedan, on May 19 2005, 12:37, said:

soo... ANA,, te apreciez pt. ca nu ii invidiezi pe cei care au avut in viata mai multe sanse decat tine,,,, fiindca ai simtit dragostea parintilor! --
iar daca nu investeste nimeni in TINE,,,,,, nu are cum sa iasa ceva!!
personal eu asa cred.

<{POST_SNAPBACK}>

Corect. Baza si sustinerea parintilor sunt esentiale. Educatia si valorile pe care ei ni le dau ne vor conduce mereu in viata.
Valorile mele au fost putin modificate, pt ca nu am mai stat sub aripa lor protectoare, si am vazut ca in afara cuibului viata nu este roz, cum pare din cuib. Dar am avut si am in permanenta sustinerea, ajutorul si dragostea lor. Si doar astea imi dau forta.  
Prietenul meu, in schimb, a decis la un moment dat ca poate fi independent, si a plecat de-acasa, si a reusit pe forte proprii. Conteaza vointa si intelgenta. Daca eu sunt lipsita de modestie, el in conceptia colegilor de forum,  ar trebui sa fie culmea arogantei. De fapt este altfel : isi stie valoarea si o dovedeste in orice moment. Asta pt ca traim in capitalism.

#46
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

manolachedan, on May 19 2005, 12:46, said:

ana_karr,,,, nu ai obs. privirele lor,,, "a fetelor",,,,, pe strada?,,,,,acele priviri invidioaase,,,,, daca s-ar putea sa iti faca rau,,, s-ar simti fericite!...

<{POST_SNAPBACK}>

Ba da ... desi am spirit de observatie selectiv si observ doar ce ma intereseaza (de exemplu pe strada nu vad stanga-dreapta, decat in fata), am vazut unele priviri, si susoteli intre "fete". Cand observam asa ceva, le priveam fix, si le zambeam, si atunci inlemneau uimite.

#47
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
Eu am observat că dacă privesc fix pe cineva să zicem 1 minut invariabil își pleacă capul sau își mută privirea.. indiferent dacă e femeie sau bărbat..
oricum e o ,,distracție" interesantă mai ales pe stradă sau în troleu.. hihihi..

----------
What doesn't tease you makes you annoying..

Edited by zippy99, 19 May 2005 - 12:57.


#48
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

zippy99, on May 19 2005, 12:55, said:

Eu am observat că dacă privesc fix pe cineva să zicem 1 minut invariabil își pleacă capul sau își mută privirea.. indiferent dacă e femeie sau bărbat..
oricum e o ,,distracție" interesantă mai ales pe stradă sau în troleu.. hihihi..

----------
What doesn't tease you makes you annoying..

<{POST_SNAPBACK}>

Da, odata ma distram si eu asa . Acum am lasat-o balta, sa nu se inteleaga altceva, mai ales in cazul barbatilor.
Dar pe donsoarele pe care le fixez si le zambesc, in timp ce sustesc pe seama mea, le surprind. Nu se asteapta sa le "infrunt".

#49
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
da dar eu nu le zimbesc pur si simplu le privesc fix fara sa exprim ceva.. e tare deranjantă chestia asta pentru cine nu e obisnuit cu acest mod de a fi privit..

#50
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

zippy99, on May 19 2005, 13:06, said:

da dar eu nu le zimbesc pur si simplu le privesc fix fara sa exprim ceva.. e tare deranjantă chestia asta pentru cine nu e obisnuit cu acest mod de a fi privit..

<{POST_SNAPBACK}>

Da ... pt cine nu-i obisnuit ... Noi pana sa punem mana sa "maltratam" pacienti, faceam controale, palpari, examinari unii pe altii, ca sa ne obisnuim cu atitudinea si manevrele. Iar eu de multe ori stateam pe scaun ca "pacient" si eram analizata in cel mai mic detaliu de vreo 10 perechi de ochi. Preferam locul de "cobai" pt ca fiind "pacient", nu eu trebuia sa dau raspunsurile :D, si sa arat ca sunt "varza" .

Si astea fiind zise, si avand stagiu de ortodontie de la ora 15:00, va "las" pana diseara. Oricum nu scapati de mine :D, decat daca ma pensioneaza vreun moderator.

#51
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Ana eu zic ca ai facut suficient lobby (pentru propria ta persoana) pe-aici, e cazul sa te opresti si sa te intrebi daca totusi intereseaza pe cineva de-aici de problemele pe care le-ai avut in viata si de cat de elegant ai trecut peste ele, cum te-au format si ce om deosebit esti acum, cum te privesc fetele pe strada, ce draguti sunt prietenii tai cu tine etc. etc. Hai sa-ti dau o veste care poate o sa-ti darame niste mituri: toata lumea a trecut prin momente dificile in viata, toata lumea considera ca a invatat ceva din ele, toata lumea este vazuta intr-un moment sau altul ca fiind deosebita, toata lumea are prieteni si (culmea!!) prietenii aia sunt si draguti cu ei, ca doar de-aia sunt prieteni.

Cel mai tare ma amuza cliseul (de altfel foarte des intalnit in spatii de genul asta): voi nu ma cunoasteti ca sa stiti cum sunt in viata reala si cum ma vad pe mine prietenii mei", cliseu care apare de cele mai multe ori atunci cand cineva se simte ofensat de modul in care este judecat de restul. Tu ai generat niste reactii aici pentru simplul motiv ca de multe ori cand ai intervenit intr-o discutie ai luat ca etalon sau exemplu propria ta persoana. Mi s-a intamplat nu o data sa vad ca reactia ta la descrierea unui anumit tip uman (descriere in bine, evident) tu sa vii si sa spui "Da, exact asa sunt si eu, doar ca nu stiu ce". Afirmatie care dealtfel nu poate fi probata in nici un fel, si nici nu se desprinde din intarventiile tale pentru ca daca s-ar fi desprins cineva ar fi observat-o si ar fi spus-o inaintea ta.

Din cat am citit eu pe-aici mie imi pare ca tii neaparat sa fii remarcata, iar atunci cand vezi ca nu te complimenteaza nimeni consideri de cuviinta sa o faci singura. Si mai da-mi voie sa-ti spun ca daca tu consideri ca asa o sa-ti creasca cota, n-o sa-ti creasca decat la nivelul acelora care ei insisi fac uz de aceleasi mijloace.

Ca ultima precizare, mai spuneai undeva pe-aici ca afirmatiile tale au fost intotdeauna pertinente si argumentate. Ori lucrurile nu stau chiar asa, si dovada este discutia noastra de la thread-ul despre cancer, in care eu chiar ti-am cerut sa-ti sustii ideile (formulate categoric) cu ceva, iar daca stii ca asta nu se poate sa le emiti ca fiind presupuneri, si nu realitati.

#52
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Ana_Karr, on May 19 2005, 12:46, said:

Exemplu irelevant. Toti sunt laudarosi,. Nu o sa auzi actor sau cantaret care zice ca nu joaca, sau nu canta  bine. Toti care au ajuns sus, au un fel de-a privi de-sus. Poate nu o arata la TV, ca nu e sanatos, dar in particular se considera niste zei.
Dar lasand la o parte vedetele, si uitandu-ne la cei  care au succes, in diferite meserii, fie ca e doctor, fie ca lucreaza in IT, fie ca e avocat, fie ca e arhitect, toti au tupeu, toti se baga in fata ca sunt cei mai buni, si vin cu realizarile, aliniate pe foaie de hartie.

<{POST_SNAPBACK}>

Ai vazut un interviu cu Robert de Niro sau cu Al Pacino sau cu mai stiu eu ce actor in care zicea "mamaaa, ce bun am fost in nu stiu ce rol?" Ai citit undeva ca Stephen Hawking sa fi spus ca e cel mai mare fizician in viata si face parte din cei mai mari 3 fizicieni ai tuturor timpurilor? Crezi ca Beethoven iesea pe strada si urla in gura mare ca e cel mai mare compozitor?
Incearca sa intelegi ca daca ai valoare, nu trebuie sa dai din coate ca sa fii remarcat. Iti mai spun odata ca e o mare diferenta intre "a spune" si "a face".

#53
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

manolachedan, on May 19 2005, 12:46, said:

ana_karr,,,, nu ai obs. privirele lor,,, "a fetelor",,,,, pe strada?,,,,,acele priviri invidioaase,,,,, daca s-ar putea sa iti faca rau,,, s-ar simti fericite!...
danutz.

<{POST_SNAPBACK}>


auzi, manolachedan, voi la asemanagementdeproiecte, faceti doar desene, sau mai si scrieti din cand in cand?
ca, dupa posturi, as zice ca iti tremura mana pe virgula de la tastatura, si ma inervez :D

#54
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005
ana vrea sa zica ca e o fetita sfioasa in societate, dar o leoaica cu personalitate pe forum  :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate