Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Ce-ți doresc eu ție...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
55 replies to this topic

Poll: Cum va arata Romania peste 50 de ani? (24 member(s) have cast votes)

Cum va arata Romania peste 50 de ani?

  1. Platou de filmare pentru productii SF/horror, avand ca figuranti romani verzi de foame (4 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  2. Paradis mafiot (11 votes [45.83%])

    Percentage of vote: 45.83%

  3. La fel ca acum (8 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. Nu va mai fi (1 votes [4.17%])

    Percentage of vote: 4.17%

Vote Guests cannot vote

#19
andyv

andyv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 08.07.2003

Africanul, on May 16 2005, 15:29, said:

Mai sunt cativa pe aici care se cred foarte... deosebiti, ca ei urasc Romania, ca romanii sunt cei mai prosti dun Univers, ca bla-bla-bla, ca etc...
Dar inca sunt aici, desi este destul de simplu sa parasesti Romania acum, legal sau ilegal... Sunt si vor fi in continuare, murind cu o ura artificiala fata de tot ce inseamna "romanesc"... Ratati!  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

Din pacate poporul roman e un popor complexat. Nu are incredere in fortele proprii... Romania nu e singura tara care a avut probleme economice, coruptie generalizata, etc.. Multe alte tari  si-au rezolvat problemele. Noi de ce nu am putea? Cand a intrat in UE economia Grecia era comparabila cu cea a Romaniei de astazi. Astazi  sta mult mai bine. Italia anilor 70-80 era o tara mult mai corupta decat Romania....

#20
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

Africanul, on May 16 2005, 16:29, said:

Mai sunt cativa pe aici care se cred foarte... deosebiti, ca ei urasc Romania, ca romanii sunt cei mai prosti dun Univers, ca bla-bla-bla, ca etc...
Dar inca sunt aici, desi este destul de simplu sa parasesti Romania acum, legal sau ilegal... Sunt si vor fi in continuare, murind cu o ura artificiala fata de tot ce inseamna "romanesc"... Ratati!  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>

Furnicarul, ia-ți tija de făcut pipi și umblă. Băi, tu ești ori de-a dreptul tembel, ori cu totul arierat. Tu n-ai văzut că am distins clar între popor și stat? Numai shtrumfii ca tine și ca alți neterminați îmi tot ghicesc în globul lor de cristal poros și opac ce am vrut eu să spun despre români. Fă efortul și citește înainte de a posta.

Bebetu’, iar te mâncă chelea.

#21
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

bbshtrumf, on May 16 2005, 22:20, said:

Lol...ai vazut ma toyomi te ia si pe tine cineva de nevasta pan la urma...mai bine mai tarziu decat niciodata, nu?!

<{POST_SNAPBACK}>



asa e , saraca de mine , eu sint handicapata .

shtrumph , ca sa ne  convingem  , pune-ne o poza  cu tine .

#22
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

Africanul, on May 16 2005, 16:37, said:

:coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak:
Numai un rroman sadea se putea exprima ca tine...
Acum m-am luminat! Nu esti roman! Esti tigan! Asa ca iti dau voie sa continui discutia...
Ma si ameninti? :w00t: Cand nu mai poate face fata unei discutii, tiganul da cu parul ("dacă vrei un par în dinți" sa te citez).

<{POST_SNAPBACK}>

Pocitu’ satului, am mai dat de câțiva/câteva care mă numeau țigan. Da, mă sunt țigan, care-i problema? Mai bine ți-ai mai decolora avatarul, nu de alta, dar mi se pare că că e prea evident cine e mai țigan...

#23
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

prostulplanetei, on May 16 2005, 16:41, said:

Bebetu’, iar te mâncă chelea.

<{POST_SNAPBACK}>


I-ai dat si ei un par in dinti? Trebuie sa-mi fie frica sa mai postez cand esti tu prin preajma?

#24
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005
Tare-s curios cine plătește spărturile până la urmă... Parcă văd că tot boul de cretinulforumurilor...

#25
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

prostulplanetei, on May 16 2005, 16:43, said:

Mai bine ți-ai mai decolora avatarul, nu de alta, dar mi se pare că că e prea evident cine e mai țigan...

<{POST_SNAPBACK}>


Daca eu sunt tigan (Jimi Hendrix era negru) ca asa se vede din avatarul meu, inseamna ca tu esti... arici! :w00t: (sau agarici mai precis)...

prostulplanetei, on May 16 2005, 16:45, said:

Tare-s curios cine plătește spărturile până la urmă... Parcă văd că tot boul de cretinulforumurilor...

<{POST_SNAPBACK}>


Ce sa-ti fac? Daca nu stii cand sa te opresti?

Edit: si nu te mai ascunde in anonimat! Fii... a(ga)rici curajos!

Sa ne spui si noua cu cat ti-a crescut warn-ul, ok?

Edited by Africanul, 16 May 2005 - 15:57.


#26
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005

toyomi, on May 16 2005, 15:42, said:

asa e , saraca de mine , eu sint handicapata .

shtrumph , ca sa ne  convingem  , pune-ne o poza  cu tine .

<{POST_SNAPBACK}>


DragutzA eu n-am nevoie sa pun poze ca sa mi se confirme niste calitati de care sunt oricum constienta. Numai retardatzii ar recurge la o asemenea modalitate pentru o doza de marire a respectului de sine. De asemenea, n-am incredere in necunoscuti si deci nu stiu pe la ce labagiu ar putea ajunge poza mea...Deci nu-ti ramane decat sa ma crezi pe cuvant cand iti spun ca mi-e foarte bine asa cum sunt, din toate punctele de vedere. Oricum nu vad ce legatura are frumusetea fizica cu discutia de fata. :D

#27
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

Africanul, on May 16 2005, 16:46, said:

Daca eu sunt tigan (Jimi Hendrix era negru) ca asa se vede din avatarul meu, inseamna ca tu esti... arici! :w00t: (sau agarici mai precis)...
Ce sa-ti fac? Daca nu stii cand sa te opresti?
Edit: si nu te mai ascunde in anonimat! Fii... a(ga)rici curajos!
Sa ne spui si noua cu cat ti-a crescut warn-ul, ok?

<{POST_SNAPBACK}>

Ești... Mănânci... Ce-i aia anonimat pe un forum unde oricum nu știe nimeni cine ești? Cine peninsula mea te crezi tu să dai peste bot la toată lumea, fiindcă nu-ți convine ție ce topicuri îmi trag eu? Du-te, băi, tati și lasă lumea-n pace să discute, să urască și să iubească pe cine și cum vrea. Bâști, că nici măcar nu muști!

Later edit, de pe threadul cu românii:
1. Românii sunt un popor eterogen, probabil că de aici vin și discuțiile noastre desprinse din generalizări false și exponentizarea unor cazuri particulare.
2. România este o țară. Frumoasă. Încă.
3. România este un stat... aparte, dar care ne calcă pe toți pe nervi, indiferent de ce opinii avem cu privire la punctele 1 și 2.

Este necesar un război civil. Această necesitate este dovedită de polarizarea socială tot mai accentuată și de emigrația masivă. Cum un răboi civil nu mai poate avea loc în actualele condiții geopolitice, ne mulțumim să ne războim pe forum sau în viața cotidiană cu marțafoii care sunt mândri că sunt români, fiindcă au citit de Fane Babanu și Mișu Tupeistu, dar care individual nu au făcut absolut nimic pentru neamul ăsta blestemat.

Iar tu nu faci decât să confirmi punctul 3. Aracan de tine...

Edited by Cimpoaca, 16 May 2005 - 16:09.


#28
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

andyv, on May 16 2005, 16:39, said:

Din pacate poporul roman e un popor complexat. Nu are incredere in fortele proprii... Romania nu e singura tara care a avut probleme economice, coruptie generalizata, etc.. Multe alte tari  si-au rezolvat problemele. Noi de ce nu am putea? Cand a intrat in UE economia Grecia era comparabila cu cea a Romaniei de astazi. Astazi  sta mult mai bine. Italia anilor 70-80 era o tara mult mai corupta decat Romania....

<{POST_SNAPBACK}>

Italia ta, din orice an, era în orice an în Europa, puiu, pricepi?

#29
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

prostulplanetei, on May 16 2005, 16:41, said:

... ori de-a dreptul tembel, ori cu totul arierat.

<{POST_SNAPBACK}>


prostulplanetei,ma dezamagesti! :nonobad:(ceva mai subtil....)

Edited by IP-XENTRIC, 16 May 2005 - 16:15.


#30
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

IP-XENTRIC, on May 16 2005, 17:11, said:

prostulplanetei,ma dezamagesti! :nonobad:(ceva mai subtil....)

<{POST_SNAPBACK}>


De ce, monșer?
A, pleonastic, se poate... Unii i-ar zice exercițiu de stil...  :D

ARIERÁ//T ~tă (~ți, ~te) Care este înapoiat mintal. /<fr. arriĂ©rĂ©
Ultima actualizare: 22 August 2004. Sursa: NODEX.
ARIERÁT, -Ã, arierați, -te, adj., s.m. și f. (Individ) care este înapoiat mintal, care este insuficient dezvoltat din punct de vedere psihic. [Pr.: -ri-e-] - Din fr. arriĂ©rĂ©.
Ultima actualizare: 30 Ianuarie 2004. Sursa: DEX '98.
ARIERÁT adj., s. (MED.) înapoiat, întârziat, oligofren. (Persoană ~.)
5 August 2004. Sursa: Sinonime.
arierĂĄt (înapoiat mintal) adj. m., s. m. (sil. -ri-e-), pl. arierĂĄți; f. sg. arierĂĄtă, pl. arierĂĄte
Ultima actualizare: 10 August 2004. Sursa: DOR.


TEMBÉL ~ă (~i, ~e) rar 1) (despre persoane sau despre manifestările lor) Care vădește nepăsare, indiferență; nepăsător; indiferent. 2) Care denotă facultăți intelectuale reduse. /<turc. tembel
Ultima actualizare: 22 August 2004. Sursa: NODEX.
TEMBÉL, -Ã, tembeli, -e, adj. Nepăsător, indiferent; indolent, lăsător; tâmpit, idiot. - Din tc. tembel.
Ultima actualizare: 26 Iunie 2004. Sursa: DEX '98.

Edited by Cimpoaca, 16 May 2005 - 16:18.


#31
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

bbshtrumf, on May 16 2005, 22:52, said:

DragutzA eu n-am nevoie sa pun poze ca sa mi se confirme niste calitati de care sunt oricum constienta. Numai retardatzii ar recurge la o asemenea modalitate pentru o doza de marire a respectului de sine. De asemenea, n-am incredere in necunoscuti si deci nu stiu pe la ce labagiu ar putea ajunge poza mea...Deci nu-ti ramane decat sa ma crezi pe cuvant cand iti spun ca mi-e foarte bine asa cum sunt, din toate punctele de vedere. Oricum nu vad ce legatura are frumusetea fizica cu discutia de fata. :D

<{POST_SNAPBACK}>



te evaluezi singura ? narcisista ?

Quote

labagiu ar putea ajunge poza mea

jignesti userii ? adica baietii nu  au mai vazut femei frumoase ca tine ?

#32
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
nu ma refeream la nici o greseala de exprimare,ci la faptul ca te-ai exprimat prea ...romaneste,fara pic de subtilitate....Ador subtilitatile(tale)!

#33
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

IP-XENTRIC, on May 16 2005, 17:11, said:

prostulplanetei,ma dezamagesti! :nonobad:(ceva mai subtil....)

<{POST_SNAPBACK}>

Mda, ce să-i fac, dacă se bagă ca musca-n curu’ calului...

#34
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

bbshtrumf, on May 16 2005, 16:20, said:

Lol...ai vazut ma toyomi te ia si pe tine cineva de nevasta pan la urma...mai bine mai tarziu decat niciodata, nu?!

<{POST_SNAPBACK}>


mind your own biz',woman!

Edited by IP-XENTRIC, 16 May 2005 - 16:22.


#35
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

IP-XENTRIC, on May 16 2005, 17:20, said:

mind your own biz',woman!

<{POST_SNAPBACK}>

Well, that’s a women’s biz’...

#36
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

prostulplanetei, on May 16 2005, 22:16, said:



asta-n rai , cred .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate