Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Digi.Net MOBIL pentru abonatii Digi.TV(10 LEI/luna)

- - - - -
  • Please log in to reply
436 replies to this topic

#19
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.01.2008

 maistoru, on 18th October 2009, 20:12, said:

cu parere de rau trebuie sa va informez ( daca ati urmarit AICI subiectul probabil ca stiti deja ) ca oferta cu 10lei nu este valabila pentru abonatii DigiTv, ci numai pentru abonatii fiber/cable link .
este și pentru abonații Digi Tv. satelit. dovada
"5. Daca esti abonat la serviciile de televiziune prin cablu (Digi TV Cablu) sau prin satelit (Digi TV Satelit) ale RCS & RDS si te afli intr-o zona in care nu avem retea terestra de internet¹, poti avea acum internet mobil prin modem USB cu trafic nelimitat, viteze de acces de pana la 7.2 Mbps si modem USB in custodie pentru care platesti lunar doar 10 lei (inclusiv TVA)."
http://www.rdstel.ro..._net_mobil.html

#20
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Da, dar una zic pe site si alta la centrele de vanzare si cand suni la ei. Intr-adevar, oferta nu este valabila decat pentru abonati fiber/cable link, asta mi s-a spus cand am vrut sa ma abonez si eu. Cei care avem doar Digi TV la ei trebuie asa cumparam modemul cu 55 Euro fara TVA.

#21
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008
E valabila si pentru Bucuresti oferta asta?

 adybratulescu, on 8th December 2009, 10:08, said:

Da, dar una zic pe site si alta la centrele de vanzare si cand suni la ei. Intr-adevar, oferta nu este valabila decat pentru abonati fiber/cable link, asta mi s-a spus cand am vrut sa ma abonez si eu. Cei care avem doar Digi TV la ei trebuie asa cumparam modemul cu 55 Euro fara TVA.


#22
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Eu sunt din Brasov, si la un centru RCS mi s-a spus ca trebuie sa cumpar modemul. Stiind ca pe siteul lor scrie cu totul altceva, am sunat la Bucuresti si mi s-a dat acelasi raspuns, ca doar abonati fiber/cable link pot lua modemul in custodie. Acum nelamurirea mea e urmatoarea: pe site este specificat faptul ca "Daca esti abonat la serviciile de televiziune prin cablu (Digi TV Cablu) sau prin satelit (Digi TV Satelit) ale RCS & RDS si te afli intr-o zona in care nu avem retea terestra de internet¹, poti avea acum internet mobil prin modem USB cu trafic nelimitat, viteze de acces de pana la 7.2 Mbps si modem USB in custodie pentru care platesti lunar doar 10 lei (inclusiv TVA)".

Edited by adybratulescu, 08 December 2009 - 10:39.


#23
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008
Am sunat si eu pentru oferta in Bucuresti. Se pare ca de ieri e valabila si la Bucuresti. Trebuie mers in casierii si intrebat de modem. Atentie: abonarea la Digi.net Mobil presupune prelungirea abonamentului la internet cu inca 12 luni. Altfel, abonatii FiberLink 2 beneficiaza de oferta gratuita atat la modem cat si la abonamentul lunar.

 adybratulescu, on 8th December 2009, 10:36, said:

Eu sunt din Brasov, si la un centru RCS mi s-a spus ca trebuie sa cumpar modemul. Stiind ca pe siteul lor scrie cu totul altceva, am sunat la Bucuresti si mi s-a dat acelasi raspuns, ca doar abonati fiber/cable link pot lua modemul in custodie. Acum nelamurirea mea e urmatoarea: pe site este specificat faptul ca "Daca esti abonat la serviciile de televiziune prin cablu (Digi TV Cablu) sau prin satelit (Digi TV Satelit) ale RCS & RDS si te afli intr-o zona in care nu avem retea terestra de internet¹, poti avea acum internet mobil prin modem USB cu trafic nelimitat, viteze de acces de pana la 7.2 Mbps si modem USB in custodie pentru care platesti lunar doar 10 lei (inclusiv TVA)".


#24
xkz

xkz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 03.04.2006
E adevarat ca oferta e valabila de ieri si in Bucuresti insa doar in declaratii - in realitate nu au modemuri.

#25
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 06.07.2004
exista modemuri, ieri am sunat la ei le-am spus ca doresc digi net mobil, mi-au zis ca ma vor suna in cel mai scurt timp pentru a ma prezenta la o casierie rds/rcs in vederea ridicarii modemului usb.

in 15  minute m-a sunat o cucoana de la rds mi-a zis ca au pe stoc si il pot ridica de la orice casierie, zis si facut .

are si suport pt mac/linux / windows 7 , functioneaza ok - acoperirea 3G rds este buna cat de cat

#26
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,649
  • Înscris: 14.10.2004
Mike, ce model de modema este?

#27
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

 adybratulescu, on 8th December 2009, 10:36, said:

Eu sunt din Brasov, si la un centru RCS mi s-a spus ca trebuie sa cumpar modemul. Stiind ca pe siteul lor scrie cu totul altceva, am sunat la Bucuresti si mi s-a dat acelasi raspuns, ca doar abonati fiber/cable link pot lua modemul in custodie. Acum nelamurirea mea e urmatoarea: pe site este specificat faptul ca "Daca esti abonat la serviciile de televiziune prin cablu (Digi TV Cablu) sau prin satelit (Digi TV Satelit) ale RCS & RDS si te afli intr-o zona in care nu avem retea terestra de internet¹, poti avea acum internet mobil prin modem USB cu trafic nelimitat, viteze de acces de pana la 7.2 Mbps si modem USB in custodie pentru care platesti lunar doar 10 lei (inclusiv TVA)".
Confirm,aseara am sunat si eu,dupa ce initial ,avand drum la Resita,am intrebat despre modem,mi s-a spus ca oferta e doar pt cei din Resita(eu locuiesc in Otelu Rosu,60 km de Resita).Mi-a dat nr de tel 0355400401,am sunat si raspunsul a fost cel pe care l-ai primit tu.Am spus ca nefiind in zona in care nu este retea terestra de cablu,alternativa cu modem ar fi o solutie pt mine...,asa ca nu e valabil ce scrie oficial pe site!

#28
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008
Am luat si eu azi modemul de la o casierie. Din pacate aveau doar la 3,6 dar pot sa spun ca in Bucuresti se misca bine. In weekend il voi testa si in afara retelei 3G. Una peste alta, primindu-l gratuit si fara abonament, ma declar multumit. Pot viziona un stream in aprox. 800k bits fara probleme. Pe speedtest.net, pe serverul Basel mi-a afisat viteza de 1,92Mb/s iar pingul de 339ms. Voi ce parere aveti?

#29
Blitz13

Blitz13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2007
Si eu am luat azi modemul de 7,2 Mbps din Bucuresti. Viteza pe Speedtest.net, tot pe serverul Basel, este de 1.20 Mbps download, 0.32 upload iar pingul 248ms. Avand in vedere ca l-am primit gratuit, sunt multumit, este bun pentru o conexiune de backup. Modemul este Huawei ZTE MF110. Dar totusi, parca trebuiau sa fie 7,2 Mbps.

#30
yokota

yokota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.03.2005

 Blitz13, on 11th December 2009, 14:40, said:

Modemul este Huawei ZTE MF110. Dar totusi, parca trebuiau sa fie 7,2 Mbps.

Man, Huawei e una , ZTE e alta. Nu are cum sa fie acest model, induci lumea in eroare.
Ar fi ca si cum ti-ai cumpara Adidas Puma!
Concluzia: probabil ai un ZTE MF110. Sa-l stapanesti sanatos.
Pentru cei interesati de specificatii:  http://wwwen.zte.com.....ame=ZTE MF110

Asteptam si informatii despre modelul Huawei de la Digi Net Mobil.... mi-a soptit mie o pasarica.

Edited by yokota, 11 December 2009 - 17:07.


#31
Blitz13

Blitz13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2007

 yokota, on 11th December 2009, 18:03, said:

Man, Huawei e una , ZTE e alta.

Scuze, ai dreptate. Am vazut pe net ca sunt Huawei si mi-a ramas in minte. Sincer n-am auzit de ZTE pana acum.

#32
jordao

jordao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 18.11.2005
Sunt posesorul unui modem zte mf100 si sunt extrem de multumit . Mai am contract la vodafone ptr un internet cu un modem huawei inca 4 luni . Daca stie cineva , dupa ce termin contractul cu vodafone si fac modemului huawei un update de firmware , va merge internetul pe el cu cartela de la rds  ?  Sau pot sa-l arunc ?

Edited by jordao, 12 December 2009 - 23:24.


#33
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Da. Se pot debloca f. usor Huawei.

#34
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

 NoptiAlbe, on 11th December 2009, 13:50, said:

Am luat si eu azi modemul de la o casierie. Din pacate aveau doar la 3,6 dar pot sa spun ca in Bucuresti se misca bine. In weekend il voi testa si in afara retelei 3G. Una peste alta, primindu-l gratuit si fara abonament, ma declar multumit. Pot viziona un stream in aprox. 800k bits fara probleme. Pe speedtest.net, pe serverul Basel mi-a afisat viteza de 1,92Mb/s iar pingul de 339ms. Voi ce parere aveti?

ZTE mf 100 este un modem HSDPA, eu folosind mac os, in JoinAir (softul de la modem) imi arata viteza si tipul conexiunii. In unele zone din bucuresti se conecteaza decat pe UMTS, in rest avand o conexiune stabila HSDPA.

Edited by nicoleta20, 13 December 2009 - 12:06.


#35
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Clau44, on 16th October 2009, 16:10, said:

la mine imi functioneaza și dacă pun caretla într-un telefon care nu este blocat in alta retea, dar telefonul trebuie sa functioneze pe 2100 MHz care este Digi.mobil, dacă corespund atunci trebuie sa functioneze, la mine imi functioneza pe alt telefon!
Dar din păcate aici nu au ajuns cu Digi.netmobil, deocamdată

Cum se seteaza punctul de acces sa ai net pe mobil de la Digi.mobil? Am un Nokia E51, am bagat cartela de Digi in el si merge, dar nu stiu sa setez punctul de acces pentru net pe mobil. Ce setari trebuie facute?

#36
laurentiu_ditu

laurentiu_ditu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.09.2009

 rosix, on 16th December 2009, 09:07, said:

Cum se seteaza punctul de acces sa ai net pe mobil de la Digi.mobil? Am un Nokia E51, am bagat cartela de Digi in el si merge, dar nu stiu sa setez punctul de acces pentru net pe mobil. Ce setari trebuie facute?

Intradevar cred ca r fi foarte multi interesati sa stie cum se fac setarile pentru a conecta net mobil la un telefon compatibil ci simul...
eu am un sony ericsson z610i si as vrea tare mult sa stiu ce setari de adrese si altele de genul sa fac pentru accesa netul cu ajutoru mobilului...
Va multumesc.......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate