Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

Reclama Animax data pe AXN

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
crimson-color

crimson-color

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.01.2009
Incerc sa gasesc melodia dintr-o reclama pentru postul "Animax"(fostul Anime+) difuzata de obicei pe AXN, in care spune printre multe altele ceva in genul "am vazut in ochii tai...[...] ca si tu esti un fan Animax". (Ma rog, irelevant pentru melodie, dar bun poate pentru a va ajuta sa indentificati reclama de care vorbesc)

Anyway, am incercat sa inteleg cateva din versurile din melodie, desi nu am gasit nimic cu ele pe google. Daca reuseste cineva, i-as fi recunoascatoare.

Ce am inteles din unele versuri:

[...]since you crossed my way[...]
[...] heat upon your hands [...]
I don't know how to tell[...]
[...]traumas filled with dirt[...]
there's no story [...]


#2
yoyo_mytzy

yoyo_mytzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2009
" si eu caut melodia asta cam de o saptamana si inca nu am gasit'o...tin minte o parte din versuri " I don't know how to tell something that cannot be said.. there's a story without"...  daca o gasesti te rog sa-mi spui si mie :worthy:

si eu caut melodia asta cam de o saptamana si inca nu am gasit'o...tin minte o parte din versuri " I don't know how to tell something that cannot be said.. there's a story without"...  daca o gasesti te rog sa-mi spui si mie :worthy:

#3
alexqaws

alexqaws

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 18.03.2008
da, si eu o caut de vreo saptamana-doua si nu am dat de ea...
eu cam atat am apucat sa notez:

as soon as you've crossed my way
i don't know how to tell, there's something i just cannot say
there's no story

poate totusi o gaseste cineva ca prea suna bine.

#4
Mascota

Mascota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.08.2007
Fratiilor le-am dat mail la aia de la axn si am aflat intr-un final cum se cheama   :thumbup:  :coolspeak:  :thumbup:  Melodia se numeste With eyes wide shut  Bafta la toti si sa ne auzim de bine...

Edited by Mascota, 16 September 2009 - 23:46.


#5
yoyo_mytzy

yoyo_mytzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2009

View PostMascota, on 16th September 2009, 22:45, said:

Fratiilor le-am dat mail la aia de la axn si am aflat intr-un final cum se cheama   :thumbup:  :coolspeak:  :thumbup:  Melodia se numeste With eyes wide shut  Bafta la toti si sa ne auzim de bine...


am cautat melodia pe youtube dar nu e asta... imi apare doar de la bless the fall... sau un film....:(:(:(:( ...

#6
DoomDusk

DoomDusk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2009
Numele melodiei este “With eyes wide shut” (compozitori Christian Büttner/ChristianCleslak/Marcello Pagin/Jenieva Jane, Patrice F. Graf).

Melodia face parte din biblioteca de promo-uri a canalelor AXN si Animax si nu este publica.
Numai de bine.


"What doesn't kill you, will make you wish it had..."

#7
foreverangel

foreverangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.09.2009
Mascota..de fapt eu am fost cea kre a dat msg celor d la axn. asta k sa n lamurim k nu mi plac oamenii kre isi atribuie unele lucruri knd d fapt nu au faqt nimik...

DoomDusk ji totzi ceilalti : Cine vrea mel contact me k tocmai am luat o de pe internet...Se pare k nu este in biblioteca de promo uri a canalului axn. d fapt face parte dintr o compilatzie numita "german pop" a lui Christian Büttner ji a fost lansata p 1 aprilie 2009. Anyway cine vrea mel sa mi spuna ji i o trim..am ji instrumentalul dak il vrea cineva.

#8
DoomDusk

DoomDusk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2009

View Postforeverangel, on 23rd September 2009, 20:38, said:

Mascota..de fapt eu am fost cea kre a dat msg celor d la axn. asta k sa n lamurim k nu mi plac oamenii kre isi atribuie unele lucruri knd d fapt nu au faqt nimik...

DoomDusk ji totzi ceilalti : Cine vrea mel contact me k tocmai am luat o de pe internet...Se pare k nu este in biblioteca de promo uri a canalului axn. d fapt face parte dintr o compilatzie numita "german pop" a lui Christian Büttner ji a fost lansata p 1 aprilie 2009. Anyway cine vrea mel sa mi spuna ji i o trim..am ji instrumentalul dak il vrea cineva.



Sal,
Pe langa informatia postata de tine, nu cred ca cei care au facut rost de numele si compozitorii au gasit asa din senin. Tre sa faci cercetari serioase pt ca melodia e noua aparuta...Si adevarat ai dat "si tu mail" la AXN. Intrebare..(tu ai cerut si melodia , ca eu asa am facut si spus ca nu e comerciala dar gasit 2 siteuri cu albumul si nu am la mine 0.33Euro ca sa o iau)..Dar in fine..Nu conteaza cine a dat sau cine a mancat sau cine furat (sa fim seriosi in tara asta se fura mai tot)...Conteaza sa ajuti...Si datorita tie acuma multi vom fi in posesia acelei melodii (sper ca nu va fi chiar asa de ilegal..;) )

#9
foreverangel

foreverangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.09.2009
Lol, intr-adevar am pacalit putzin site ul d p kre am luat melodia k initial trebuia platita.

Eu nu jtiu regulile ji nuj dak am voie sa postez un link aici, dar oriqm mi am faqt cont ji am intrat doar k sa dau melodia soo... scz d p aqm dak fac cva gresit.

Here's the link:

Jane Jenieva - With eyes wide shut (vocal mix)

#10
Arch89

Arch89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2009
thx 4 getting the track ;) iti ramanem datori

#11
HellMaster

HellMaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2009

View Postforeverangel, on 23rd September 2009, 20:38, said:

Mascota..de fapt eu am fost cea kre a dat msg celor d la axn. asta k sa n lamurim k nu mi plac oamenii kre isi atribuie unele lucruri knd d fapt nu au faqt nimik...

DoomDusk ji totzi ceilalti : Cine vrea mel contact me k tocmai am luat o de pe internet...Se pare k nu este in biblioteca de promo uri a canalului axn. d fapt face parte dintr o compilatzie numita "german pop" a lui Christian Büttner ji a fost lansata p 1 aprilie 2009. Anyway cine vrea mel sa mi spuna ji i o trim..am ji instrumentalul dak il vrea cineva.


Mi-a dat un prieten Catalin melodia cica o are de la tine ... asa ca... MC MULT >:D<:*

#12
Mascota

Mascota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.08.2007
Mai foreverangel  nu cred ca esti singuru sau ultimu care a dat mail sau a intrebat asa ca nu te mai vede buricul pamantului ca nu esti. cat despre melodie  multumiri nespuse am inebunit cautand-o   Frate Te iubesc !!!!!!!!
        Cheers!

Edited by Mascota, 01 October 2009 - 00:58.


#13
am-draci

am-draci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 12.12.2007
hm...faza e ca acum ascultand melodia...nu mi place toata :D doar partea din reclama e misto :P

#14
BloodGirl

BloodGirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2007

View Postcrimson-color, on 7th September 2009, 08:19, said:

Incerc sa gasesc melodia dintr-o reclama pentru postul "Animax"(fostul Anime+) difuzata de obicei pe AXN, in care spune printre multe altele ceva in genul "am vazut in ochii tai...[...] ca si tu esti un fan Animax". (Ma rog, irelevant pentru melodie, dar bun poate pentru a va ajuta sa indentificati reclama de care vorbesc)

Anyway, am incercat sa inteleg cateva din versurile din melodie, desi nu am gasit nimic cu ele pe google. Daca reuseste cineva, i-as fi recunoascatoare.

Ce am inteles din unele versuri:

[...]since you crossed my way[...]
[...] heat upon your hands [...]
I don't know how to tell[...]
[...]traumas filled with dirt[...]
there's no story [...]

Titul melodiei este Jenieva Jane - With eyes wide shut (link: http://www.youtube.c...?v=ChsjZW-CzE0)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate