Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Google Checkout. vs paypal

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
aalleexx

aalleexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 13.02.2007
as dori sa stiu daca sunt printre noi utilizatori ai serviciului de online payment Google Checkout.Am citit ca au comisioane mai mici comparativ cu paypal .Google Checkout nu au acces pentru ebay dar in alte conditii se poate utiliza .

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Din ce stiu accepta doar merchanti din US si UK.

Pana la Romania e coada lunga.

#3
aalleexx

aalleexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 13.02.2007
te referi la Google Checkout? nu stiu daca pe parte de vanzatori (magazine)nu accepta doar usa-uk dar pentru utilizator platitor se accepta romania .tocmai m-am inscris la ei cu adresa de ro  cu ing-mastercard .tot asa k la paypal mi-au luat ceva banutzi de pe card .in homebank imi apare ca banii s-au dus spre google.

acuma de cateva minute am aflat de googlebay.com.Proprietarul este google inc.Eu inteleg ca vrea sa se bage google cu googlebay.com concurenta la ebay.com si cu google checkout la paypal.com ? om trai si om vedeam

Editat de aalleexx, 07 septembrie 2009 - 09:43.


#4
MontanaRo

MontanaRo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 357
  • Înscris: 17.12.2008
PayPal are prostul obicei sa iti suspende contul (sau sa il blocheze) de fiecare data cand cineva face o reclamatie. Pana si atunci cand e vina lui sau pur si simplu vrea sa se distreze cu tine - tot a sa ai ceva probleme. Poate a sa se rezolve eventual, dar PayPal are o reputatie in a se misca foarte incet si a lua intodeauna partea cumparatorului.


Google checkout din cate am vazut sunt mai deschisi la minte. N-am incercat, nici n-am de gand sa incerc.


Daca vrei un sistem de plata online pentru clienti, iti recomand ceva dedicat. 1shoppingcart, paydotcom si multe altele fac treaba mult mai bine decat acestea doua. Cat despre cost, e sub $50 pe luna si isi merita fiecare dolar.

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postaalleexx, on 7th September 2009, 10:42, said:

te referi la Google Checkout? nu stiu daca pe parte de vanzatori (magazine)nu accepta doar usa-uk dar pentru utilizator platitor se accepta romania .tocmai m-am inscris la ei cu adresa de ro  cu ing-mastercard .tot asa k la paypal mi-au luat ceva banutzi de pe card .in homebank imi apare ca banii s-au dus spre google.
Da, ma refeream la partea de vanzator.

De cumparat se poate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate