Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#1495
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 23 martie 2018 - 15:07, said:

Cea mai apriga, inversunata acuzatie a fost impotriva musulmanilor.
pai asa e. aia-s cei mai periculosi.
ca aia nu accepta poposexualitatea, cum o accepta ei, crestinii autointitulati ca singura credinta adevarata.
in plus nu se roaga nici pentru pacea Israelului prin razboaiele duse de cornu cel mic...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 23 March 2018 - 15:14.


#1496
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,724
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpacopaco1967, on 23 martie 2018 - 15:07, said:

Nu am mai suportat si am intervenit

În timpul desfășurării serviciului religios? Posted Image

#1497
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 23 martie 2018 - 17:25, said:

În timpul desfășurării serviciului religios? Posted Image
pai nu asa e firesc din partea unu extremist religios ca si  Paco? Posted Image

View Postdark, on 23 martie 2018 - 14:25, said:

Mă apuc și-i scriu pe canalul de Youtube, e posibil ca centrul țării, cu omul decedat, să fie un atentat terorist, venind dinspre Orient, pe la Constanța, ...
Serviciile romanesti de intel au notat deja problema ridicata si se ocupa de monitorizarea atenta...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 24 March 2018 - 09:38.


#1498
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,724
  • Înscris: 16.03.2004
Proroaca a dezactivat comentariile. Se pare că nu dorește să comunice. Eu zic că un proroc responsabil dă orice relație ulterioară asupra profețiilor pe care Dumnezeu i le-a dat. Nu cred că Isaia, Ieremia, după ce spuneau profețiile, deveneau muți.

#1499
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
un update pentru ceea ce intelegea Prorocul din expresia "niste zvonuri venite de la ... miazanoapte" Dan.11:44

http://evz.ro/tensiu...age-din-ma.html

Edited by Dude_2nd, 24 March 2018 - 09:59.


#1500
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdark, on 23 martie 2018 - 17:25, said:


În timpul desfășurării serviciului religios? Posted Image
Mai, nu stiu ce serviciu religios era insa turuia cu acuzatii impotriva tuturor religiilor iar despre musulmani deja depasise limitele bunului simt . Pai sa tot arunci cu noroi si ei sa fie pasivi zic ca ar trebui sa fie legume si sa nu reactioneze. Eu am cerut doar sa inceteze cu astfel de acuzatii findca treaba invatatorilor nu e sa ponegreasca pe altii. Si chestia asta o spunea nevasta pastorului. Numai o ignoranta putea sa sustina aberatiile acelea. Iar sotul ei facea altceva, tot timpul a aclamat ca cei de fata sunt sfinti. Biblia spune ceva" nu este niciunul fara pacat" , plus ca venise de pe strada unul care in acea zi a fost inselat de un penticostal. Inselatoria era reala findca persoana inselata o cunosteam foarte bine si am aflat si despre inselatorie. Toate astea m-au facut sa ma indoiesc de calitatea acelei biserici. Ca sa nu mai spun ca in tot timpul "serviciului religios" plimba cosuletul pentru bani iar predica pastorului local era presarata mereu despre zeciuieli, donatii si alte tarasenii despre bani.

View PostDude_2nd, on 24 martie 2018 - 09:39, said:

pai nu asa e firesc din partea unu extremist religios ca si  Paco? Posted Image


Serviciile romanesti de intel au notat deja problema ridicata si se ocupa de monitorizarea atenta...Posted Image
Nu sunt extremist religios insa unele lucruri trebuiesc curmate din fasa mai ales daca se incita religiile unele impotriva altora. Adunarea era una saraca cu duhul si erau usor de convins aratand doar partile negative. Eu nu spun ca islamul e religia buna, nici nu am cum sa sustin asa ceva insa instigarea e o invatatura demonica si ea trebuie sa lipseasca din constinta crestinului .

#1501
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 24 martie 2018 - 10:04, said:

Nu sunt extremist religios insa unele lucruri trebuiesc curmate din fasa
eu incercam sa fac o gluma.
iertat sa-mi fie ca nu mi-a iesit...Posted Image

ps: dupa cum se vede, eu sunt mai "extremist religios" decat tine :P

#1502
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,724
  • Înscris: 16.03.2004
Paco, credeam că ai așteptat să se încheie slujba și apoi ai discutat.

#1503
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 24 martie 2018 - 10:10, said:

Paco, credeam că ai așteptat să se încheie slujba și apoi ai discutat.
bine ca nu a facut-o.
de ce sa nu fie deconspirat public negustorul ala hot?Posted Image

#1504
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdark, on 24 martie 2018 - 10:10, said:

Paco, credeam că ai așteptat să se încheie slujba și apoi ai discutat.
Prima data a predicat pastorul local, nimic deosebit, repeta ce scrie in biblie findca enoriasii lor sunt lenesi de cerbice, a urmat muzica (muuulta) , cosuletul era mereu ridicat , a venit radul pastorului din America, asta i-a facut sfinti mereu , mai era un pic si aveau impresia ca sunt ingeri, a venit si randul nevestei pastorului american, asta a cantat ca o soprana initial, m-a plictisisem de incercarile ei de a impresiona, si apoi a trecut la atac, atac furibund inspre orice religie care nu era penticostala, si a venit si randul islamului. Ce avea ea sa spuna asa de important despre islam chiar nu am inteles de parca erau hotarati toti sa treaca la islam si trebuiau sa stie orice detaliu. Apoi sa spuna despre pericolul islamic, influentele si interdictiile din acea religie  . . . . pur si simplu am simtit nevoia sa o intrerup, sa-i spun ca treaba invatatorilor e sa arate despre Hristos isus si despre evanghelie, am insistat sa-si incheie pledoaria ca predica religioasa nu puteai sa zici ca era, s-a suparat cotzofana ca de ce am chef de cearta. Cu toate ca am asigurat-o ca nu e in intentia mea acest lucru si ca important e sa ne concentram pe crestinism, ea vocifera ca i-am stricat ziua. Basca urma si fiica lor cu o aberatie si mai mare sa ne streseze  numai ca au hotarat sa-si incheie actiunile ca nu suntem pregatiti sa-i ascultam. Eu am iesit din adunare insa a doua zi pastorul local m-a asigurat ca am avut perfecta dreptate si ca invitatii americani au gresit. A aratat si el ca denigrarea altor religii e daunatoare pentru spiritul unui crestin. In fine, de atunci am rarit vizitele in biserica lor pana am renuntat complet .
E dificil sa te alaturi unei biserici care propovaduieste discordie intre oameni doar pentru ca au credinte diferite.

Edited by pacopaco1967, 24 March 2018 - 10:29.


#1505
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,724
  • Înscris: 16.03.2004
De acord cu tine, dar în timpul programului nu prea se face așa, adică-i lași să zică ce vor, e sala lor, biserica lor, ulterior dacă ai posibilitatea poți interveni, dar ca să-i întrerupi în timpul programului lor, e cam aiurea.

#1506
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 24 martie 2018 - 10:33, said:

De acord cu tine, dar în timpul programului nu prea se face așa, adică-i lași să zică ce vor, e sala lor, biserica lor, ulterior dacă ai posibilitatea poți interveni, dar ca să-i întrerupi în timpul programului lor, e cam aiurea.
aiurea.
un autentic radical/extremist religios trebuie sa intervina si sa infiereze gogomania imediat, fara alte protocoale Posted Image

Edited by Dude_2nd, 24 March 2018 - 10:54.


#1507
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdark, on 24 martie 2018 - 10:33, said:

De acord cu tine, dar în timpul programului nu prea se face așa, adică-i lași să zică ce vor, e sala lor, biserica lor, ulterior dacă ai posibilitatea poți interveni, dar ca să-i întrerupi în timpul programului lor, e cam aiurea.
Mai, nu zic ca am facut frumos insa nu am reusit sa ascult foarte mult timp, doream sa plec insa ceva m-a indemnat sa o opresc. In primul rand doream sa protejez pe cei prezenti de aberatiile ei. Se pare ca am facut gestul necesar findca pastorul local nu stia cum sa intervina si el pentru a o opri .
Nu e aiurea de loc daca pledoaria e una nociva. Am suportat la aclamatiile sotului ei ca sunt sfinti cu totii, pai daca tot esti sfant atunci trebuie sa iubim oamenii si fara sa le insultam credinta. Noi trebuie sa aratam superioritatea credintei crestine si nu nocivitatea celorlaltor religii.

#1508
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
hehehe...cand a iesit din urniţa demoNcratiei Trump, toti pocaitii erau in extaz ca a venit Unsul Domnului la comanda lumii. Pentru ca evident, le lipseste mintea exact ca unor oi carora nu minte le trebuie ci Pastor, Conducator.
Pastor care le lipseste sa le deschida ochii ca oricare ar fi marioneta pusa in functie, Imparatul Babilonului e tot ala:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/onChJ3Mfgvw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3fRTYpvgNzY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

iar cand va distruge si tarile ramase in OM, vor da slava lui Dumnezeu ca rugaciunile lor le-au fost ascultate...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 31 March 2018 - 20:15.


#1509
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,724
  • Înscris: 16.03.2004
În viziunea pocăiților, Trump e unsul lui Dumnezeu, bineînțeles, poligam ca toți regii veterotestamentari.
[ http://www.ezyblogs.com/wp-content/uploads/2018/01/stormy-daniels-donald-trump-split.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://s7.postimg.org/dwozhxkmj/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1510
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 14 martie 2018 - 06:41, said:

In Necazul cel Mare, Cuplul Fiara/Prostituata va lupta cu ferocitate impotriva oricui din Biserica ce nu se va inchina acestui Cuplu prezentat ca o Icoana sfanta... I bet. Posted Image
Necaz mare este numita iesirea evreilor din Ierusalim la Babilon. Adica a sfintilor reprezentati de evrei din Ierusalimul care reprezinta biserica. Dupa cum scrie fiara ii biruie pe sfinti, dupa cum si in exemplul pamantesc regele Babilonului i-a biruit pe evrei.

Practic, cei din biserici care nu respecta Scriptura, sunt oamenii lui DUmnezeu? Sau ai orbul gainilor?

Edited by zexelica, 01 April 2018 - 09:57.


#1511
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/z_-_KvTQJMw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


asadar, dupa cum spuneam, daca esti deconspirat in cacat, singura optiune e cenzura grosolana, dupa cum arata Icoana vorbitoare si de mari minuni facatoare de mai susPosted Image .
Exact cum au fost cenzurati si prorocii din vechime, de catre aceeasi Femeie, in alte circumstante.
caci "femeia pe care ai vazut-o este cetatea cea mare, care are stapanire peste imparatii pamantului." (Apoc.17:18)" Da, Logic? Posted Image

Totusi, ramane scris in Cartea ce nu a putut fi cenzurata nici macar de Papa, daramite de un cuplu impotriva fiintei format dintr-o Fiara si o Femeie: "...daca nu ascultati cuvintele robilor Mei proroci, pe care vi-i trimit, pe care vi i-am trimis dis-de-dimineata, si pe care nu i-ati ascultat, atunci voi face Casei acesteia ca lui Silo si voi face din cetatea aceasta o pricina de blestem pentru toate neamurile pamantului."caci, "Cele zece coarne pe care le-ai vazut si fiara vor uri pe curva, o vor pustii si o vor lasa goala. Carnea i-o vor manca si o vor arde cu foc. (Apoc.17:16)"

View Postzexelica, on 01 aprilie 2018 - 09:55, said:

...
blablabla... Posted Image



P.S:   Sfanta Icoana facatoare de minuni! Pe iutub e cenzurata/blocata, dar odata postata acile,rana-i de moarte i-a fost vindecata si...vorbestePosted Image

Edited by Dude_2nd, 06 April 2018 - 13:19.


#1512
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

Quote

"femeia pe care ai vazut-o este cetatea cea mare, care are stapanire peste imparatii pamantului." (Apoc.17:18)"


Dar femeia scrie ca este nevasta mielului adica biserica ADUNAREA si Ierusalimul scrie ca este biserica, adica tot ADUNAREA. care poate pacatui. Niste caramizi nu pot pacatui nici sa se marite, conform concluziei tale cum ca Ierusalimul in vedere este cel fizic.

Apocalipsa 19
7. Sa ne bucuram, sa ne inveselim si sa-I dam slava! Caci a venit nunta Mielului; sotia Lui s-a pregatit

Evrei 12
22. Ci v-ati apropiat de muntele Sionului, de cetatea Dumnezeului celui Viu, Ierusalimul ceresc, de zecile de mii, de adunarea in sarbatoare a ingerilor,
23. de Biserica celor intai nascuti, care sunt scrisi in ceruri, de Dumnezeu, Judecatorul tuturor, de duhurile celor neprihaniti, facuti desavarsiti,

Adica tu mai bine ne spui ca niste caramizi se maria si fac adulter decat sa respecti ce SCRIE, cum ca Ierusalimul reprezinta biserica. Tare!!!
Si tot nu explici cum sa marita si fac adulter niste caramizi. Tot schimbi subiectul.

Edited by zexelica, 06 April 2018 - 17:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate