Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#1459
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
pt. prietenul Logic1, ca sa vada si el odata cine e Masculu Alfa cu adevarat:

"I don't care what the international lawyers say; we're gonna kick some ass..."[min.7:24]

Dupa cum arata Icoana Vorbitoare si de mari minuni facatoare, de mai jos:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F6TGkpi_vVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

IrefutabilPosted Image.

Edited by Dude_2nd, 17 March 2018 - 17:48.


#1460
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
si dupa cum iti spuneam, drag prieten Logic, Cornu cel Mic e diferit de toate celelalte imperii de odinioara car subjugau si distrugeau natiuni pentru teritoriul, bogatiile si resursele acestora.Ci o facepentru "schimbarea vremurilor si a legii"[Dan.7:25], in legea democratiei. Iar asta daca o spun eu, nu e mare lucru caci nu sunt un istoric consacrat. Dar daca ceea ce spun eu in calitate de mascarici istoric este  confirmat de insusi Omul de la min.36:55,,,Posted Image atunci nici macar tu, eruditul meu prieten, nu mai mai poti contrazicePosted Image

ps: inca unul care confirma existenta celor 2 tabere[miazanOTANul = westul{cu cele (G)7 capete ale sale}, si miazaziua=estul] despre care vorbeau prorocii Daniel si Ioan apocalipticul, deconspirate la min. 49:10- 49:29 Posted Image

ps1: excelent final [de pe la min.54] prezinta Icoana vorbitoare, desi nu stie ea chiar totul... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 17 March 2018 - 19:20.


#1461
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"Inima lui de om i se va preface intr-o inima de fiara... (Dan.4:16)"
doar un rau intentionat, un insemnat pe fruntea lui sau pe mana lui cea dreapta nu vede aceasta realitate...Posted Image

iar acum, aceleasi minciuni cu bomba nucleara/armele de nimicire in masa sunt folosite din nou pentru a motiva agresiunea cuplului babilonic impotriva Iranului.
caci, "cornul a aruncat adevarul la pamant si a izbutit in ce a inceput. (Dan.8:12)"

Iar "negustorii pamantului", profitori ai acestei imparatii, prin propaganda lor agresiva incearca legitimarea acestei agresiuni in lumea pocaitilor crestini, ai urmasilor lui Hristos.
si totusi, Logic, incerci sa-mi explici ca sfintii lui Hristos nu sunt sub asediu?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 18 March 2018 - 18:17.


#1462
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,090
  • Înscris: 10.09.2008
Asediu pe iutub?  Posted Image  

Persecuția profețită se traduce prin privarea de drepturi și libertate, prin pierderea bunurilor și a vieții pentru mulți - și este strict îndreptată împotriva ucenicilor lui Cristos...

E adevărat ce zici tu însă cu inima de fiară - dacă începe necazul. Inima blândă de om a fiarei Babilon a fost și este încă pe durata inactivității (în adânc), iar inima de fiară în cele două prezențe ale ei (”era” + ”va veni”) - prezența din antichitate și cea din necazul cel mare.

Edited by logic1, 18 March 2018 - 21:37.


#1463
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 logic1, on 18 martie 2018 - 21:33, said:

Asediu pe iutub?  Posted Image  
nu neaparat, dar si pe iutub.
asediul e in special la Amvon, in chiar Templul lui Dumnezeu = Biserica lui  Hristos. :)

#1464
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,090
  • Înscris: 10.09.2008
Cei din ”templu” sunt susținătorii celor de la ”amvon”. În loc să se simtă persecutați, se simt atrași de ce se predică acolo...

Persecuția trebuie să fie împotriva oricui creștin (care se pretinde). După prefigurarea din antichitate când întregul popor al lui Dumnezeu de atunci a fost dus în exil, inclusiv Daniel și cei trei tineri, dar înapoi s-au întors numai cei cu adevărat motivați de zel și credință (să reconstruiască templul și cetatea).

#1465
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

 Dude_2nd, on 15 martie 2018 - 22:03, said:

mai sa fie!
inseamna ca te-ai pocait, si Dumnezeu ti-a aruncat toate greselile in Marea Uitarii...Posted Image

Sau mai poate insemna ca tu ai inteles totul pe dos. Posted Image

#1466
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 SILIKA, on 18 martie 2018 - 23:46, said:

Sau mai poate insemna ca tu ai inteles totul pe dos. Posted Image
Posted Image

ce m-a mirat pe mine, minune mare, e ca in ciuda faptului ca in Parlamentul Romaniei actioneaza atatia pocaiti, care mai de care cu pretentie de robi ai DomnuluiPosted Image , de sfintiPosted Image ,de alesi ai Imparatiei lui DumnezeuPosted Image ,  totusi, cand au fost pusi in fata Testului, nici unul, nici adventisti, nici penticostali, nici baptisti nu au trecut. Toti au votat cu mana lor cea dreapta si cu fruntea, pentru Proiectul de inarmare a poporului roman prin alocarea a 2% din  PIB pentru Dumnezeul Fortaretelor, Dumnezeul preferat al Imparatului Babolonului.Dovedind astfel ca in ciuda gargarei teologice, numele Stapanului lor este pe fruntea lor. Nu a lui YHWH, ci al Imparatului Babolonului.Posted Image
Toti gargaristii pocaiti:adventisti, penticostali, baptisti, i s-au inchinat (Apoc.13:8) prin votul lor,,doar unul singur politician, un necredincios, un om fara pretentii de sfant si cunoscator al lui Dumnezeu a votat impotriva, dupa cum il indemna cugetul sau spre alegerea binelui. Dupa cum spunea Apostolul:"Cand Neamurile, macar ca n-au lege, fac din fire lucrurile Legii, prin aceasta ei, care n-au o lege, isi sunt singuri lege;si ei dovedesc ca lucrarea Legii este scrisa in inimile lor;" Rom.2.14+15

 logic1, on 18 martie 2018 - 21:33, said:

E adevărat ce zici tu însă cu inima de fiară - dacă începe necazul. Inima blândă de om a fiarei Babilon a fost și este încă pe durata inactivității (în adânc)
tot nu crezi ca Cornul cel mic lucreaza azi intru pregatirea celor 3 1/2 ani care sunt cireasa dupe tort al lucrarii sale...Posted Image

asa cum Isus a trait pe pamant 33 1/2 ani, dar lucrarea Sa a fost de doar 3 1/2 ani, tot asa, cornul cel Mic este prezent si lucreaza astazi, insa mandatul de 3 1/2 ani ai acelui Presedinte care sa implineasca Profetia nu a sosit inca. Totusi, semnele prevestesc clar asta, caci dupa cum vezi Mascaricii si Nebunii au luat cu asalt Butoanele planetei trimitandu-L pe Dumnezeu la plimbare, si venerand noul lor Dumnezeu: pe cel al Fortaretelor , "acestui dumnezeu, pe care nu-l cunosteau parintii sai, (Dan.11:38)" fondatori...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 19 March 2018 - 07:55.


#1467
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

 Dude_2nd, on 19 martie 2018 - 07:50, said:

ce m-a mirat pe mine, minune mare, e ca in ciuda faptului ca in Parlamentul Romaniei actioneaza atatia pocaiti, care mai de care cu pretentie de robi ai DomnuluiPosted Image , de sfintiPosted Image ,de alesi ai Imparatiei lui DumnezeuPosted Image ,  totusi, cand au fost pusi in fata Testului, nici unul, nici adventisti, nici penticostali, nici baptisti nu au trecut. Toti au votat cu mana lor cea dreapta si cu fruntea, pentru Proiectul de inarmare a poporului roman prin alocarea a 2% din  PIB pentru Dumnezeul Fortaretelor, Dumnezeul preferat al Imparatului Babolonului.Dovedind astfel ca in ciuda gargarei teologice, numele Stapanului lor este pe fruntea lor. Nu a lui YHWH, ci al Imparatului Babolonului.Posted Image

La mine la casa mi-au calcat hotii pragul de 2 ori. Chiar de 3 ori.

Asta m-a impins sa cheltui niste bani pentru "inarmare". Mi-am pus un sistem de alarma, mi-am tras un caine (ce e drept, e doar de forma si de speriat randunelele), mi-am luat o bata pe care o tin permanent in casa, am lanterna cu electrosocuri... ce sa mai, am fost si la sala de forta si nevasta-mea a facut chiar cursuri de kick-boxing. Posted Image

Ma gandeam sa iau si un pistol cu aer comprimat. Urmeaza sa-mi montez si sistem video.

In final asta inseamna sa cheltui niste bani. Preventiv. Pentru aparare.

Deci 2% sunt pentru aparare. Romania are nevoie de aparare. In caz ca ceva merge prost, nu ne prinde cu chilotii in vine.

#1468
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 SILIKA, on 19 martie 2018 - 08:05, said:

La mine la casa mi-au calcat hotii pragul de 2 ori. Chiar de 3 ori.

Asta m-a impins sa cheltui niste bani pentru "inarmare". Mi-am pus un sistem de alarma, mi-am tras un caine (ce e drept, e doar de forma si de speriat randunelele), mi-am luat o bata pe care o tin permanent in casa, am lanterna cu electrosocuri... ce sa mai, am fost si la sala de forta si nevasta-mea a facut chiar cursuri de kick-boxing. Posted Image
shame on U daca ai facut toate astea in timp ce copiii tai merg la scoala fara un leu pentru mancare, in timp ce acasa fac foamea manancand paine unsa cu cutitu...
Shame on U daca copiii tai, pentru un leu in plus spala buda vecinilor din westul Cartierului tau, in timp ce tu te inzestrezi...pentru aparare(a intereselor lor)Posted Image.
Shame on U daca bunicii copiilor tai isi traiesc viata de pe o zi pe alta, neavand bani de medicamente si caldura, neavand bani pentru un trai decent in timp ce tu platesti tribut Stapanului sub pretextul inzestrarii pentru aparare...
Si Ze List of shame ar putea continua la infinit...

Oricum ai da-o la intors, nu vei putea cosmetiza inchinarea la dumnezeul Stapanului, cel al Fortaretelor.
2% din pib sunt bani luati cu japca, nu sunt bani dati benevol de acest popor. ai uitat de vizita aia ultimativa a Baronului, #noapteacahotii, dupa care politicienii romani au facut in regim de urgenta cvorum ca sa voteze plata Tributului?Posted Imageafara de unul, nepocait dar cu minte si suflet de pocait...fara sa-si dea seama, cel mai probabil...Posted Image

 SILIKA, on 19 martie 2018 - 08:05, said:

Deci 2% sunt pentru aparare. Romania are nevoie de aparare. In caz ca ceva merge prost, nu ne prinde cu chilotii in vine.
de la Decebal pana la Ceasca via Mihai Viteazu, romanii au fost prinsi cu chilotii-n vine.
canta la alta masa partitura asta brosteasca!Posted Image
aceasta inarmare a poporului roman - numita propagandistic inzestrare pentru aparare Posted Image - este de fapt repetarea istoriei din WWII cand un alt Stapan vremelnic i-a inarmat pe romani ca sa-i poata baga la inaintare pentru a-si proteja interesele, sub pretextul ca le da ocazia sa refaca Marea Reintregire a tarii... Posted Image

si sa nu uitam, sa nu uitam SILIKA, Posted Image vorbele atat de adevarate al acestui sfant:
" A nation that continues year after year to spend more money on military defense than on programs of social uplift is approaching spiritual doom." - Martin Luther King jr ..

ps: treaba merge prost din momentul in care te inhaitzi cu clica de banditi ai planetei, care te-au ademenit ca iti vor oferi protectie, dar care in final te jefuiesc de bani invocand plata serviciilor pentru protectia oferita, si in plus te utilizeaza in toate joburile lor murdare pe care ei le au in plan.Posted Image

Edited by Dude_2nd, 19 March 2018 - 08:59.


#1469
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

 Dude_2nd, on 19 martie 2018 - 08:42, said:

shame on U daca...

Daca si cu parca... excelent contra-argument. Posted Image

 Dude_2nd, on 19 martie 2018 - 08:42, said:

Oricum ai da-o la intors, nu vei putea cosmetiza inchinarea la dumnezeul Stapanului, cel al Fortaretelor.
2% din pib sunt bani luati cu japca, nu sunt bani dati benevol de acest popor. ai uitat de vizita aia ultimativa a Baronului, #noapteacahotii, dupa care politicienii romani au facut in regim de urgenta cvorum ca sa voteze plata Tributului?Posted Imageafara de unul, nepocait dar cu minte si suflet de pocait...fara sa-si dea seama, cel mai probabil...Posted Image

Ce faci acuma, contesti darile pe care Scriptura iti spune sa le platesti cezarului? Posted Image

Ntz, ntz Posted Image

 Dude_2nd, on 19 martie 2018 - 08:42, said:

ps: treaba merge prost din momentul in care te inhaitzi cu clica de banditi ai planetei, care te-au ademenit ca iti vor oferi protectie, dar care in final te jefuiesc de bani invocand plata serviciilor pentru protectia oferita, si in plus te utilizeaza in toate joburile lor murdare pe care ei le au in plan.Posted Image

Pei daca vrei sa vina BGS-ul cand iti calca hotii casa, trebuie sa marci banul. Lunar chiar. Posted Image

#1470
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,090
  • Înscris: 10.09.2008

 Dude_2nd, on 19 martie 2018 - 07:50, said:

tot nu crezi ca Cornul cel mic lucreaza azi intru pregatirea celor 3 1/2 ani care sunt cireasa dupe tort al lucrarii sale...Posted Image

asa cum Isus a trait pe pamant 33 1/2 ani, dar lucrarea Sa a fost de doar 3 1/2 ani, tot asa, cornul cel Mic este prezent si lucreaza astazi, insa mandatul de 3 1/2 ani ai acelui Presedinte care sa implineasca Profetia nu a sosit inca. Totusi, semnele prevestesc clar asta, caci dupa cum vezi Mascaricii si Nebunii au luat cu asalt Butoanele planetei trimitandu-L pe Dumnezeu la plimbare, si venerand noul lor Dumnezeu: pe cel al Fortaretelor , "acestui dumnezeu, pe care nu-l cunosteau parintii sai, (Dan.11:38)" fondatori...Posted Image

Este ceva în legătură cu SUA, dar nu cred că ”personajele” care s-au costumat au ieșit din culise (pe scenă). Adică nu a început necazul cel mare - cu criza planetară, poate chiar războiul, care să le ”întărâte”, să le justifice acțiunile extreme. Dacă e să ne luăm după cheltuielile pentru înarmare, lumea a mai fost pe un butoi de pulbere pe timpul războiului rece.

PS Eu nu aș lua literal cei 3 1/2 ani ai cornului mic...

Edited by logic1, 19 March 2018 - 19:51.


#1471
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,552
  • Înscris: 16.03.2004
O nouă înștiințare din partea lui Dumnezeu, vin dușmanii pe la Constanța spre centrul țării:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A5vHrUwTXEE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1472
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 20 martie 2018 - 16:26, said:

O nouă înștiințare din partea lui Dumnezeu, vin dușmanii pe la Constanța spre centrul țării:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A5vHrUwTXEE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
dusmanii sunt pastorii lor idioti moronici care-i invata prostii/atrocitati spiritual-crestine.
cum ar fi sa sustina razboaiele pentru pacea Israelului... :)

#1473
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,552
  • Înscris: 16.03.2004
Poți să-mi deslușești prorocia? Astăzi toată ziua m-am gândit la ea și nu-i dau de cap!

Parcă nu are niciun sens! Unii îmbrăcați în negru intră pe la Constanța ca să pună foc, dar nu pun, ajung în Cluj, centrul țării și îngroapă un bărbat. Apoi, din steagul negru apare unul alb cu două dungi roșii.

#1474
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 20 martie 2018 - 19:54, said:

Poți să-mi deslușești prorocia? Astăzi toată ziua m-am gândit la ea și nu-i dau de cap!
e o prostie, o incercare jalnica de a plagia Revelatia lui Ioan apocalipticul pe care pocaimea a aruncat-o la gunoi ca inutila.

ps: propaganda sionista de doi bani. "flacaii" in negru nu pot fi decat raii omenirii, adica dusmanii americii si a israelului. recte erdogan/turcii.Posted Image

Edited by Dude_2nd, 20 March 2018 - 20:08.


#1475
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,552
  • Înscris: 16.03.2004

 Dude_2nd, on 20 martie 2018 - 20:05, said:

"flacaii" in negru nu pot fi decat raii omenirii, adica dusmanii americii si a israelului. recte erdogan/turcii.Posted Image

Pentru că intră pe la Constanța...aha...da, are sens.
Dar de ce se îndreaptă spre Cluj, de ce nu ocupă întâi capitala...

#1476
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 20 martie 2018 - 20:08, said:

Dar de ce se îndreaptă spre Cluj, de ce nu ocupă întâi capitala...
asta deja e o chestiune de intelligence. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate