Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#1441
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,725
  • Înscris: 16.03.2004
Cheia înțelegerii cărții Apocalipsa este cartea profetului Daniel.Posted Image

#1442
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,110
  • Înscris: 10.09.2008

View PostDude_2nd, on 12 martie 2018 - 22:58, said:

Dumnezeul Bazelor militare, acest Dumnezeu pe care parintii sai fondatori nu l-au cunoscut pe vremea cand inca Imparatul avea inima de om, este o cheie de baza dupa care se poate deconspira acest Imparat al Babilonului dupa momentul cand rana i se va vindeca, primind inapoi inima-i de fiara.

Inima de fiară se va manifesta când va face război cu sfinții în necazul lor cel mare...

#1443
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

Quote

potrivirile... dar poate că nu e încă timpul!

ca la JW.org respectabile  mai se pune problema  nepotriviri ?
Doctrina sa iasa////

Edited by husand, 13 March 2018 - 21:53.


#1444
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 12 martie 2018 - 23:08, said:

Cheia înțelegerii cărții Apocalipsa este cartea profetului Daniel.Posted Image
si a intelegerii lui Daniel e Cartea Prorocului Ioan.Posted Image ca de aia cartea lui se cheama Revelatie.Posted Image

#1445
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlogic1, on 12 martie 2018 - 23:31, said:

Inima de fiară se va manifesta când va face război cu sfinții în necazul lor cel mare...
"razboiul cu sfintii" se manifesta de ceva vreme in stadiul sau incipient, doar ca dupa cum ziceam, Broasca s-a obisnuit cu apa călduţă din Boiler, caci apa se incalzeste treptat iar Broasca se amuză. Posted Image
deja inima de om i s-a transformat intr-o inima de fiara, caci actiunile Cornului cel Mic se vad deslusit in directia aceasta. Dintr-o tara a libertatii, a adevarului, a credintei in Dumnezeul celor 10 porunci , dintr-o tara dupa care toti locuitorii pmantului se mirau si ii venerau valorile, s-a ajuns intr-un Imperiu  al propagandei mincinoase, a minciunii si a tiraniei manifestate intr-un mod extrem de brutal prin razboaiele facute mai ales la cererile Prostituatei.

Razboiul Cornului cel Mic de a implementa poposexualitatea ca "valoare" a democratiei pe care o implementeaza in toata lumea, nu doar la el acasa, cum se numeste daca nu razboi cu sfintii?Asa un fenomen nu s-a manifestat niciodata de cand e omul pe pamant, in nici un imperiu.Posted Image
Parerea mea este ca incet-incet, drepturile si libera exprimare a omenirii vor fi restranse, exact cum s-a inceput in mediul profan. Deja peste Ocean s-au implementat anumite masuri constrictive in media, iar acum putregaiul a trecut si pe Batranul Continent, in UK, odata cu asa zisa otravire a unui dublu agent de catre Rusia. Cenzura se instaleaza concomitent cu lucrarea de indreptatire a acesteia prin propaganda oracaitoare care vine cu pretentia de salvatoare a omenirii. In curand va ajunge Oracaitul si in tarile slugi, cum e Romania.Posted Image
Iar dupa ce treburile pe plan politic[adica la nivel macro, de stat] vor fi fost rezolvate, se va trece la amanuntele interzicerii dreptului de libera exprimare a cetatenilor.Nimeni "nu va mai putea vinde si cumpara", fara sa aiba eticheta de sluga pe frunte. Propaganda celor 3 Broscoi oracaitori vine ca un tavalug, pe 3 planuri. Posted Image Atat peste sfinti cat si peste cei profani.Atat peste cei Mici cat si peste cei mari. Atat peste cei slobozi cat si peste cei robi.
In aceste conditii, sfintii vor trebui sa puna ca obiect al inchinarii lor in Biserici Icoana Cuplului Fiara/Prostituata. Se observa limpede peste tot in Bisericile crestine se face deja o presiune puternica, o propaganda pro razboi impotriva numitilor ca dusmani ai Israelului, cum ar fi Iranul, etc.Iar cum Rusia este plasata de majoritatea prorocilor crestini sionisti in fruntea lui "Gog Si Magog" care sunt ostili Israelului, evident ca propaganda politica dusa anti Rusia dusa de cei 3 Broscoi oracaitori de propaganda, se va potrivi perfect cu propaganda crestinilor sionisti din Bisericile Crestine.

In Necazul cel Mare, Cuplul Fiara/Prostituata va lupta cu ferocitate impotriva oricui din Biserica ce nu se va inchina acestui Cuplu prezentat ca o Icoana sfanta... I bet. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 14 March 2018 - 06:59.


#1446
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,110
  • Înscris: 10.09.2008
Nu prea sună a apă călduță... :)

Daniel 7

7:25 Și sfinţii vor fi daţi în mâinile lui timp de o vreme, două vremuri şi o jumătate de vreme... 12:7 toate aceste lucruri se vor sfârşi când puterea poporului sfânt va fi zdrobită de tot.

Matei 24

8 Dar toate aceste lucruri nu vor fi decât începutul durerilor.
9 Atunci vă vor da să fiţi chinuiţi şi vă vor omorî; şi veţi fi urâţi de toate neamurile pentru Numele Meu.
10 Atunci mulţi vor cădea, se vor vinde unii pe alţii şi se vor urî unii pe alţii.



#1447
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlogic1, on 14 martie 2018 - 20:45, said:

Nu prea sună a apă călduță... Posted Image

toate aceste lucruri nu vor fi decât începutul durerilor.


am inrosit partea care indica faptul ca termometrul a urcat pe zona rosie.Posted Image

iar Broscuţa striga in continuare ca apa nu e calduta. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 14 March 2018 - 22:52.


#1448
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 10 martie 2018 - 08:42, said:

ai spus-o cu subiect si predicat, pe topicul dedicat: Crestin in armata. Nici nu ma chinui sa-ti pun link, ca stii tu unde e.Posted Image

Cauta si pune-o aici, sa vad si eu. Eu nu-mi aduc aminte sa fi facut afirmatia ca "razboiul e crestineste si bineprimit".

Chiar am sondat umpic topicul, si n-am gasit nimic de genul asta. Posted Image

View PostDude_2nd, on 10 martie 2018 - 08:42, said:

Competenta Dregatorului nu este legiferata de "poruncile lui Dumnezeu si marturia lui Isus".Posted Image

Atata timp cat Scriptura spune ca dregatorii sunt ridicati de Dumnezeu, inseamna ca sunt legiferati la porunca Lui. Fie ca iti convine sau nu.

Omul doar are impresia ca are si el ceva de spus.

4. Eu zic celor ce se falesc: "Nu va faliti!", si celor rai: "Nu ridicati capul sus!"

5. Nu va ridicati capul asa de sus, nu vorbiti cu atata trufie!

6. Caci nici de la Rasarit, nici de la Apus, nici din pustiu nu vine inaltarea.

7. Ci Dumnezeu este Cel ce judeca: El coboara pe unul, si inalta pe altul.


Te amagesti crunt, frate Dude. Revino-ti. Posted Image

#1449
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 08:48, said:

Eu nu-mi aduc aminte sa fi facut afirmatia ca "razboiul e crestineste si bineprimit".

Chiar am sondat umpic topicul, si n-am gasit nimic de genul asta. Posted Image
carevasazica te-ai pocait de erezie?Posted Image

slava Domnului, fratioare SILIKA. Posted Image

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 08:48, said:

Atata timp cat Scriptura spune ca dregatorii sunt ridicati de Dumnezeu, inseamna ca sunt legiferati la porunca Lui.

si ca urmare, "au inceput sa se inchine balaurului, pentru ca daduse puterea lui fiarei." Si crezand ca Domnul drege si face cu dregatorii mascarici satanici, "au inceput sa se inchine fiarei, zicand: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?" (Apoc.13:4)"

Nu, multumesc. Nu pun botul la propaganda oracaitoare, fratioare SILIKA. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 15 March 2018 - 09:17.


#1450
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 15 martie 2018 - 09:16, said:

carevasazica te-ai pocait de erezie?Posted Image

slava Domnului, fratioare SILIKA. Posted Image

Care erezie?

Ca tocmai ti-am spus ca eu n-am afirmat ce ziceai tu mai sus.

View PostDude_2nd, on 15 martie 2018 - 09:16, said:

si ca urmare, "au inceput sa se inchine balaurului, pentru ca daduse puterea lui fiarei." Si crezand ca Domnul drege si face cu dregatorii mascarici satanici, "au inceput sa se inchine fiarei, zicand: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?" (Apoc.13:4)"

Nu, multumesc. Nu pun botul la propaganda oracaitoare, fratioare SILIKA. Posted Image

Ai grija ca "propaganda oracaitoare" este Cuvantul lui Dumnezeu, care te invata cum stau lucrurile. Si lucrurile stau asa:

"Al Domnului este pamantul cu tot ce este pe el, lumea si cei ce o locuiesc!" - Psalmul 24:1



#1451
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 16:54, said:

Care erezie?
erezia pe care o sustineai ca e crestineste sa-ti ucizi semenii in razboaiele satanice ale cezarilor mascarici diabolici. Posted Image

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 16:54, said:

Ai grija ca "propaganda oracaitoare" este Cuvantul lui Dumnezeu
nu.
propaganda brosteasca oracaitoare este deconspirata de Cuvantul lui Dumnezeu, NU este Cuvantul lui Dumnezeu:"Acestea sunt duhuri de draci, care fac semne nemaipomenite si care se duc la imparatii pamantului intreg, ca sa-i stranga pentru razboiul zilei celei mari a Dumnezeului celui Atotputernic. - (Apoc.16:14)"Posted Image ai dat si tu in boala lu Paco?Posted Image
iar tu, daca o continui asa, o sa fi gasit negresit in tabara Cezarilor mascarici care stransi toti in aceeasi tabara vor lupta toti laolalta impotriva lui Dumnezeu...caci asa au fost "randuiti" ei, ca vase de ocara.Posted Imageiar tu, bag seama, vrei neaparat sa te potrivesti acelui sablon pagubos...Posted ImageAlaturi de imparatii, dregatorii , capitanii, ostirile lor, de cei mari , de cei bogati, de cei mici si de cei slobozi.
Exact cum am mai spus: Media, guvernele, elitele, politicienii, serviciile, armatele, think-tankurile stupide moronice pentru detensionarea si prevenirea conflictelor care de fapt le creaza si le agraveaza, pastorii idioti care ne invata sa ne rugam pentru victoria in razboaie a Israelului, toti vor fi gasiti in acea tabara a Fiarei. Si toti vor arde, intr-o clipa. Cat despre tine, de la tine "asteptam lucruri mai bune si care insotesc mantuirea. (Evr.6:9)" Posted Image

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 16:54, said:

"Al Domnului este pamantul cu tot ce este pe el, lumea si cei ce o locuiesc!" - Psalmul 24:1
desigur.
nu neg asta.
Al Domnului sunt si vasele de cinste[sfintii Sai], cat si vasele de ocara[Cezarii mascarici si dregatorii lor]

Acum SILIKA, tu care ma tot tragi in ispita/offtopic, trebuie sa stii ca desi Cornul cel Mic lucreaza astazi deja, totusi, lucrarea lui autentica va fi de 3 1/2 vremuri. Adica exact 3 1/2 ani, intocmai ca Isus Fiul. Sau ca Ilie Prorocul. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 15 March 2018 - 19:03.


#1452
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 15 martie 2018 - 18:54, said:

erezia pe care o sustineai ca e crestineste sa-ti ucizi semenii in razboaiele satanice ale cezarilor mascarici diabolici. Posted Image

Pune postul, sa vad si eu unde am zis asta.

View PostDude_2nd, on 15 martie 2018 - 18:54, said:

nu.
propaganda brosteasca oracaitoare este deconspirata de Cuvantul lui Dumnezeu, NU este Cuvantul lui Dumnezeu:"Acestea sunt duhuri de draci, care fac semne nemaipomenite si care se duc la imparatii pamantului intreg, ca sa-i stranga pentru razboiul zilei celei mari a Dumnezeului celui Atotputernic. - (Apoc.16:14)"Posted Image

Scriptura spune ca neamurile vor fi inselate. Asta e specialitatea satanei, sa insele pe oameni.

Insala pe unul sa manance dintr-un pom si pe altul sa creada ca el are puterea de a ridica oamenii in dregatorii. Posted Image

In nota aceasta trebuie inteleasa profetia.

"Si balaurul cel mare, sarpele cel vechi, numit diavolul si Satana, acela care insala intreaga lume..." - Apoc 12:9


Edited by SILIKA, 15 March 2018 - 19:28.


#1453
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 19:27, said:

Pune postul, sa vad si eu unde am zis asta.
topicul de numeste "Crestin in armata".
enjoy! Posted Image

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 19:27, said:

Scriptura spune ca neamurile vor fi inselate. Asta e specialitatea satanei, sa insele pe oameni.

Insala pe unul sa manance dintr-un pom si pe altul sa creada ca el are puterea de a ridica oamenii in dregatorii. Posted Image

In nota aceasta trebuie inteleasa profetia.

"Si balaurul cel mare, sarpele cel vechi, numit diavolul si Satana, acela care insala intreaga lume..." - Apoc 12:9

ceea ce spui tu sunt minciuni de la Diabolu. Posted Image
inselaciunea pe care Satana o lucreaza intre oameni, nu e sa creada ca caca-pisu sau mai nu stiu ce, ci sa incalce poruncile lui Dumnezeu si marturia lui Isus.
Iar porunca lui Dumnezeu spune "sa nu ucizi", in timp ce marturia lui Isus spune "Ati auzit ca s-a zis celor din vechime: "Sa nu ucizi; oricine va ucide va cadea sub pedeapsa judecatii."Dar Eu va spun ca oricine se manie pe fratele sau va cadea sub pedeapsa judecatii; si oricine va zice fratelui sau: "Prostule!" va cadea sub pedeapsa Soborului; iar oricine-i va zice: "Nebunule!" va cadea sub pedeapsa focului gheenei."

Da, SILIKA? Posted Image Diabolu ii prosteste pe oameni nu ca dregatorii nu stiu ce, ci ii prosteste pe oameni sa ucida la porunca dregatorului/cezarului, ca deh...doar el e randuit de Dumnezeu, deci reprezentantul Sau printre oameni...Posted Image asta-i adevarata si autentica prosteala care conteaza, SILIKA. Posted Image
Sfintii insa nu pun botul la propaganda oracaitoare. Ei stiu ca ceea ce face diferenta intre un sfant si un lumesc sunt: "poruncile lui Dumnezeu si marturia lui Isus".

Edited by Dude_2nd, 15 March 2018 - 20:10.


#1454
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 15 martie 2018 - 20:08, said:

topicul de numeste "Crestin in armata".
enjoy! Posted Image

Am cautat.

N-am gasit. Posted Image

#1455
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSILIKA, on 15 martie 2018 - 20:48, said:

Am cautat.

N-am gasit. Posted Image
mai sa fie!
inseamna ca te-ai pocait, si Dumnezeu ti-a aruncat toate greselile in Marea Uitarii...Posted Image

#1456
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,725
  • Înscris: 16.03.2004
Dude, poate fi acesta începutul a ceva?

#1457
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 15 martie 2018 - 23:49, said:

Dude, poate fi acesta începutul a ceva?
desigur.
UK a iesit din UE prin brexit tocmai ca sa se poata alatura US in haita ce o formau odinioara pe cand pradau tarile dupa bunul lor plac: azi declarau ca au gasit arme chimice, maine tara era ruine, bombardata. Remember Irak, Yugoslavia si mai nou Siria?Posted Image Toate invaziile bazate pe minciuni si propaganda oracaitoare.Caci lesa UE era un pic cam stramta pentru Imperiul de odinioara[uk].
Daca initial Trump a promis ca va detensiona/normaliza relatia cu Rusia, acesta a fost tras la semn de catre Deep Stae-tul american. Iar acum, putregaiul s-a extins dincoace de Ocean, in UK si va cuprinde intreraga Europa. Plus slugile umile din Estul Europei, care abia asteapta semnalul sa se faca remarcate de Stapan prin brutalitatea si repeziciunea implementarii atrocitatilor democratice. Posted Image
Deci da, se poate spune ca odata cu propaganda oracaitoare a celor 3 Broscoi, razboiul a inceput...Posted Image
Omul de rand se poate astepta la ce-i mai rau, dar cel ce crede in Dumnezeu nu poate decat sa se bucure caci durerile vor fi scurtate si Imparatia care se ridica la orizont si va distruge toate imparatiile satanice omenesti pe care le vedem azi oracaind fiecare in felul ei, care toate laolalta vor fi istorie, dar o istorie a raului, un exemplu de "asa NU" pentru omenire pentru totdeauna. Posted Image

ps: sa nu uitam ca Fiarele sunt extrem de fiare, dar exista o alta Entitate, umanoida, ce conduce cea mai cea dintre Fiare...Posted Image

ps1: si ca urmare a PS, primul razboi va fi invadarea Iranului[am spus-o de la inceput, de pe vremea cand pocaitii in extaz Il slaveau pe Dumnezeu pentru ca le-a pus Posted Image   imparat pe Trump in locul lui Clinton]. Rusia va fi ocupata cu slugile umile din Estul Europei al Imparatiei Miazanoaptei, iar China cu celelalte slugi umile din Pacific. Calea libera spre invazia Iranului va fi atunci croita.
Caci sa nu uitam, sa nu uitam Dark, Fiara are (G)7 capete + 10 coarne, deci poate duce un simultan pe mai multe fronturi.Posted ImageSi sa nu uitam, sa nu uitam Dark, sleahta de pastori pocaiti idioti moronici[=negustorii pamantului] pluseaza propaganda pentru pregatirea si cosmetizarea masacrelor din OM prin " rugaciunile pentru Israel"...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 March 2018 - 07:37.


#1458
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
sa nu uitam, sa nu uitam Dark, ca nota generala a evenimentelor e asta: "Cei doi imparati[al MiazanOTANului si al Miazazilei - n.r.] nu vor cauta decat sa-si faca rau unul altuia, vor sta la aceeasi masa si vor vorbi cu viclenie. Dar nu vor izbuti, caci sfarsitul nu va veni decat la vremea hotarata. (Dan.11:27)"Deci, sfarsitul nu poate fi prezis nici de martori, nici de adventisti, nici de noi, caci Dumnezeu il are in degetul Sau mic si va hotari El Insusi cat se mai prelungeste sau cand se incheie jalnicul show al imparatilor si dregatorilor mascarici ai pamantului, cand se va termina vremea despre care vorbea Inteleptul:"Este o vreme cand un om stapaneste peste alt om, ca sa-l faca nenorocit. (Ecl.8:9)"

Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 March 2018 - 19:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate