Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Vise fara sens

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
RoXana14

RoXana14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 02.09.2009

 -Ciprian, on 23rd September 2009, 12:18, said:

Pai sa ma gandesc........pentru ca avea un zambet malefic. :)
Acum serios. A fost doar un vis . Decat sa-ti dam explicatii gresite mai bine ne abtinem. :)
aici ai dreptate...Dar zau...ma astept la tot ce e  mai rau posibil !!!!!!!! :deadtongue:  ZAU !!

#38
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 RoXana14, on 25th September 2009, 18:35, said:

aici ai dreptate...Dar zau...ma astept la tot ce e  mai rau posibil !!!!!!!! :deadtongue:  ZAU !!
si probabil se va intampla...daca tot te astepti la ce e mai rau. Atata energie consumata aiurea cand ai putea-o canaliza in directii mai constructive.

#39
ofra

ofra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.06.2009
Roxana? Baghe are dreptate. Schimba-ti dispozitia mentala, inlocuieste dorinta de ura, tristete, de descurajare si altele asemanatoare, si sufletul nu va putea fi atins niciodata. Sufletul, nu si corpul. ;)

#40
Merzel

Merzel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 539
  • Înscris: 11.07.2009

 RoXana14, on 25th September 2009, 18:35, said:

...ma astept la tot ce e  mai rau posibil !!!!!!!! :deadtongue:  ZAU !!

Sigur. ªi când te aºtepþi la ceva rãu stai crispatã, nu te concentrezi, nu eºti atentã, faci boacãne ºi te porþi ciudat cu oamenii. Iar lucrurile rele nu întârzie sã aparã, ca urmare a erorilor pe care le faci de teamã.
Nu te mai gândi la aºa ceva. Gândeºte-te la lucruri frumoase. Visele nu sunt altceva decãt temeri ascunse, obsesii personale sau clipuri aleatorii date de resetarea sistemului. Nu cãuta alte semnificaþii ºi nu le da mai mare importanþã.

#41
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
1.Eram intr-un bar, noapte,nu parea sa fie prin Romania, nu stiu ce varsta aveam in vis, vorbeam cu un barbat de peste 40 de ani si mi se parea o persoana foarte interesanta.De aici inainte nu-mi mai amintesc.
2.Locul nu-l cunosteam, iau o fata de mana, intram intr-un fel de hambar/depozit, imi face un oral si cand sa se puna pe mine si sa topaie ma trezesc.(vise dastea sa tot am)
3.Eram in centrul orasului, iarna, trec pe langa locul unde munceste tatal meu si alunec. Cand ma trezesc imi dau seama ca am tresarit si in realitate si m-am lovit la picior.

P.S: Tot ce fac in vis mi se pare absolut normal, parca sunt altcineva.

Daca a visat cineva ceva asemanator, sau gaseste o explicatie...(fie ea si gresita) e asteptat sa posteze. ;)

Edited by -Ciprian, 30 January 2010 - 18:11.


#42
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Cele mai nasoale sunt cand ma impiedic sau cad in vis.
Ma trezesc din somnul mult prea dulce la ora aia. :(

Edited by kosty91, 31 January 2010 - 00:51.


#43
MoTzZy

MoTzZy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.02.2010
Deci...
Un vis este opera subconstientului tau la vel ca deja-vu-ul..Tu trebuie sa-ti dai seama de ce subconstientul tau a prelucrat imaginile din realitate.... :peacefingers:   :photo:

#44
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

 -Ciprian, on 30th January 2010, 18:11, said:

1.Eram intr-un bar, noapte,nu parea sa fie prin Romania, nu stiu ce varsta aveam in vis, vorbeam cu un barbat de peste 40 de ani si mi se parea o persoana foarte interesanta.De aici inainte nu-mi mai amintesc.
2.Locul nu-l cunosteam, iau o fata de mana, intram intr-un fel de hambar/depozit, imi face un oral si cand sa se puna pe mine si sa topaie ma trezesc.(vise dastea sa tot am)
3.Eram in centrul orasului, iarna, trec pe langa locul unde munceste tatal meu si alunec. Cand ma trezesc imi dau seama ca am tresarit si in realitate si m-am lovit la picior.

P.S: Tot ce fac in vis mi se pare absolut normal, parca sunt altcineva.

Daca a visat cineva ceva asemanator, sau gaseste o explicatie...(fie ea si gresita) e asteptat sa posteze. ;)
Mi-am raspuns singur cu dictionarul specific:

1.BAR: oboseala psihica, nevoia de socializare, de evadare. Apropierea unui eveniment placut.
BARBAT MATUR = stii bine ce ai de facut, esti pe drumul cel bun;

2.SEX ORAL=Sexul oral inseamna energia creativa si faptul ca ai ales o directie buna in viata.

3.ALUNECARE PE GHEATA = nesiguranta, teama de a actiona, anxietate, teama de a nu gresi pe plan sentimental; grija sporita in felul cum te porti cu partenerul sentimental;

Nu prea stiu ce concluzi sa trag.

Edited by -Ciprian, 10 February 2010 - 19:57.


#45
fericire71

fericire71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.09.2009
Visele in general sunt urmari ale zilei trecute.Dar unele dintre ele pot fi premonitii sau mai bine spus traducandule mesajul ce ti se poate intampla pe viitor.Exista astazi mai multe site-uri despre vise in care poti gasi o interpretare cat de cat a visului numai ca trebuie sa retii cat mai multe detalii din vis si apoi puse cap la cap sa-ti iasa o interpretare corecta a visului.Aici este un pic mai greu nu prea reusesti si esti putin cam dezamagit...eu ma ghidez f mult dupa noptile in care la visez.Conteaza f mult perioada noptii daca este pana in ora doua sau spre dimineata.In general visele care le ai pana in ora doua sunt amalgamuri de nemultumiri,de frustrari si ti-ai dorii sa realizezi si sa faci atatea...insa cele dinspre dimineata sunt mai clare creierul este mai relaxat atunci poti avea niste semne pe care le poti interpreta.Nu uitati visele din joi seara-vineri,sambata seara-duminica sunt cele mai apropiate de adevar sunt asa zise premonitorii.Eu doar pe acestea le iau in calcul de 30 de ani si nu m-au inselat niciodata.

#46
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Ai scris acolo numai abureli. Visele mele rar au legatura cu zilele trecute. Si nu exista vise premonitorii. Mie nu mi s-a intamplat sa visez ceva si sa se intample.

#47
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 Nightm4re, on 11th February 2010, 15:15, said:

Ai scris acolo numai abureli. Visele mele rar au legatura cu zilele trecute. Si nu exista vise premonitorii. Mie nu mi s-a intamplat sa visez ceva si sa se intample.
Mie da

#48
fericire71

fericire71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.09.2009

 Nightm4re, on 11th February 2010, 15:15, said:

Ai scris acolo numai abureli. Visele mele rar au legatura cu zilele trecute. Si nu exista vise premonitorii. Mie nu mi s-a intamplat sa visez ceva si sa se intample.
Pt tine sunt abureli pt mine sunt realitati daca nu vrei sa crezi nu-i bai nu ma intereseaza parerea ta.Eu m-am saturat de oameni sceptici care cred ca ei le stiu pe toate si le-au trait pe toate.

#49
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Realitati, rodul plictiselii. Sa zicem ca va intreb acum ce ati visat azinoapte, ati zoce o masina,un cal, o femeie... si daca peste o ora ar cadea o bomba peste romania 99.9% ati zice ca ati visat bomba.
V-am mai spus inca o data, totul este IN CAPUL VOSTRU. Astfel dupa ce cade bomba toti o sa ziceti "pai eu am visat-o" pai nu ai visat-o, doar ca ti s-a format impresia ca ai visat-o, acea stare de DEJA VU.
Creierul uman este ca windowsul, te trezesti ca un fisier apare vizualizat, dar tu nici nu l-ai deschis :) Nu e nimic anormal in asta, doar ca sunt unii factori care creeaza aceste "erori".

#50
fericire71

fericire71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 30.09.2009
Fiecare crede ce vrea!Asa o fi si cu calu,masina...bomba...de asa suntem...

#51
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

 MoTzZy, on 7th February 2010, 12:21, said:

Deci...
Un vis este opera subconstientului tau la vel ca deja-vu-ul..Tu trebuie sa-ti dai seama de ce subconstientul tau a prelucrat imaginile din realitate.... :peacefingers:   :photo:


iar cine viseaza o inmormantare ...iar apoi participa la inmormantarea din vis,in realitate....acest vis cum il numesti? opera subconstientului?

#52
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Aproape toate visele de care mi-am adus aminte s-au realizat. Mie si frica sa ma gindesc la cele ce inca nu. Sper sa fie o eroare de ...vis, la unele.

#53
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
unele creiere viseaza noaptea mai mult(e) decat gandesc... ziua , cred eu  :arigato:

Edited by dantella, 24 September 2010 - 20:23.


#54
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Ohoo, de cate ori am avut acelasi vis, nici nu mai stiu. Si eram constient in vis ca l-am mai visat :))
Faza e ca il am doar cand sunt acasa, unde am copilarit. Autosugestia, subconstientul ma face sa-l visez de multe ori.
Eu nu caut sa-mi "traduca" cineva visele pentru ca stiu ca sunt exprimari ale subconstientului meu, a ceea ce simt atunci.
Probabil de asta il visez doar cand ajung la casa copilariei.

Un lucru inedit cu un vis de-al meu: Eu n-am fumat niciodata. Nici macar un fum. Dar am visat ca fumez :)) Am simtit exact senzatia pe care, probabil, o are o persoana cand fumeaza. N-am avut niciodata atractie spre fumat. Dupa acel vis cu atat mai putin :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate